Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az ember a szülei miatt...

Ha az ember a szülei miatt nem vitte semmire, azt hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó tanuló voltam iskolában, de miután leérettségiztem ők nem akartak eltartani, ezért mai napig alja munkáim vannak, pedig lehettem volna ügyvéd, orvos akármi

jún. 6. 19:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
71%
akkor nem a szüleid hibája hanem a tiéd. Nem szeretnél diákhitelt? Oké akkor sok boldogságot az alja munkákhoz amit csak magadnak köszönhetsz.
jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
48%
Ezt még részben is csak akkor tudnám megérteni, ha a gyerek a megmentő szerepében nő fel.
jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
52%
Most tanulsz valamit? Ha nem, az is a szüleid miatt van?
jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
39%

Már régen láttunk.


Egyébként nem egy embert ismerek, akiket nem tartottak el a szüleik, és diplomások lettek. Hogy van ez?


"diákhitelt semmiképpen sem szeretnék"

- Kifogásod mindenre lesz.

jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy mindenre van példa. Valaki a szüleit, valaki a világot, más meg azért mert megkapott mindent stb. Nekem lenne rá mindent kielégítő válaszom, de inkább hagyuk.
jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező! Az a baj, hogy semmilyen áldozatot nem vagy hajlandó hozni. Pedig kell. Engem is lesz*rtak a szüleim, konkrétan kiabáltak, vertek még a gimis éveim alatt, hogy nem hajlandóak eltartani, én voltam mindenért a hibás...azonnal a pasimhoz költöztem, aki azóta a férjem. Sokat dolgoztunk, és kapaszkodj meg diákhitellel ugyan, de elvégeztem az egyetemet, és bár ott a hitel, mégis boldogan élünk, olyan munkánk van, amit szeretünk. Nemrég született a kislányunk, de nincsenek még a hitel ellenére sem anyagi gondjaink. Úgyhogy ne a kifogásokat keresd, hanem hozzál te is áldozatot, ahogy sokan mások is teszik. Nem állítom, hogy a szüleid nem lehetnek hibásak, de csak magadra számíthatsz, ezt jól jegyezd meg. Ne mástól várd a csodát.
jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
31%
Egy bizonyos ponton túl már nem lehet mindent a szülőkre fogni. Lehet, hogy az életed tényleg azért siklott félre, mert a szülők sokmindent elrontottak a neveléseddel kapcsolatban, vagy nem támogattak eléggé, amikor szükséged lett volna rá, de lassan 30 évesen már a te felelősséged a saját életed. Felvételizhetsz egyetemre, ha munka mellett nem tudod megoldani a nappali tagozatot, akkor levelező képzéseket is nézhetsz, azok tipikusan munka mellett is végezhető szakok. De vannak felnőtt képzések, OKJ képzések, ott választhatsz szakmát, ami csak tetszik. Esetleg elmehetnél egy pszichológushoz is, hátha segítene kibeszélni az okokat és lendületet kapnál, hogyan kezdd újra az életet. Nem muszáj magánban menni, TB is támogat x alkalmat. Ha te nem fektetsz saját magadba időt, energiát, és sajnos anyagiakat, akkor közel 30 évesen már senki nem fogja megtenni helyetted. Ha otthon élsz még, akkor menj albérletbe mindenképp, akkor megszabadulsz a szülői befolyástól is. Sok sikert.
jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
24%

Nekem eretsegim sincs, megsem aljamunkat vegzek.

Es kapaszkodj meg, a volt gyerekorvosunk, aki korabban korhaz igazgato volt, arvahazban nott fel. Pedig ot sem tartotta el senki.

jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Már külön lakom 4 éve
jún. 6. 20:41
 20/40 A kérdező kommentje:
Nem járnék jobban amúgy, ha kimennék külföldre?
jún. 6. 20:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!