Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, ha soha többet nem fogsz valakit látni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 27. 08:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Nemrég elhunyt a keresztapám, most lesz majd a temetése, így tudom, mit érzel. Én keresztény vagyok, és hiszem azt, hogy ha valaki távozik az életemből (jelen esetben örök álomba szenderül), akkor Ő már egy jobb helyen van, már az Isten jobbján ül, és mosolyog. Nem vagyok szomorú, hiszen neki már nagyon jó. Természetesen egy veszteség feldolgozásához rengeteg idő kell, érdemes valakivel, akiben megbízol (akár egy kedves pszichológussal) beszélgetni róla, kiadni magadból a fájdalmat. Én hiszem, hogy ha egyszer én is eltávozom a világból, akkor találkozom mindenkivel, aki előttem ment el.
2022. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Így kontextus nélkül nehezen.


Legfeljebb inkább arra gondolni, hogy mennyire jó volt az, ami megadatott, és annak örülni.

2022. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Pont így, hogy soha többet nem fogom látni.

Mindenki meghal egyszer, a világ leg természetesebb dolga.

2022. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Idővel elmúlik, a gyász emlékké szelídül.
2022. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%

Nekem volt egy barátnőpm aki meghalt még 2013-ban. Rendkívűl zaklatott lelkiállapotba kerültem akkor legalább 1 évig!

Elkezdtem templomba járni ami egy ideig vígasztalt de már az sem nagyon mivel hiába létezik kereszténység ha az emberek 95%-a elkárhozik :O

Talán jobb lenne ha csak az "örök nyugalom" jönne!?

2022. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy idősödünk, egyre többen meghalnak körülöttünk, beszéltem nagyon öreg emberrel, akinek már nem él senkije, akit fiatalon ismert.
2022. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Megismersz új embereket, új emlékeket gyűjtesz, áatalakítod a szokásaidat olyanokra, amiknek ő már nem a része, és egyre kevesebbet gondolsz rá. Van akinek ez hetekbe telik, és van akinek évekbe. Nyilván ha szorosabb volt a kapcsolat, akkor teljesen sosem lehet túllépni, néha mindig eszébe fog jutni az embernek, és elmélkedik, esetleg sír egy kicsit.
2022. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyász lépései:

1. Tagadás

2. Harag

3. Alkudozás

4. Depresszió

5. Elfogadás


Ez nem csak a halálra vonatkozik. Vonatkozhat egy költözésre, szakításra, barátság tönkremenetelére, egy munkahely elvesztésére, de akár kicsiben egy nagoyn kedvelt tárgy elvesztésére is.


Nyilván egy szeretett szülő elgyászolása akár 1-1.5 évig is történhet, egy kedvenc bögre elgyászolása meg 1 nap alatt megvan.

De a lépcsőfokok mindig ugyanazok. Néha a sorrend változhat, a külső hatásoktól függően, de ha valamelyik lépcső hiányzik, maradhat tüske az emberben.

2022. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Az ember energia ahogy minden más is , te csak a formát nem fogod látni amit ez az energia öltött.

De lehet 60 év múlva látsz valakit aki ugyanúgy néz ki.

2022. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Anyámmal vagyok úgy, hogy csak megszoktam, annyira nem szeretném feldolgozni. Elmúlt az, hogy akaratlanul is "megírom fejben", hogy fogok elmesélni neki egy-egy nagyobb eseményt, és tudomásul vettem, hogy már nem tehetek érte semmit. Nem hitegetem magam, itt lenne a helye az unokájával, minél egészségesebben, minél vidámabban. Ma már csak elmondom ezt, és csendben érzem, amit talán most te is. Semmi "így megy ez", semmi "lesz valahogy". Nyilván így megy és jól leszünk, de az űr ott van és ott is marad, nem is szeretném, hogy másképp legyen.
2022. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!