Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy az a...

Egyetértetek azzal, hogy az a személy, aki intelligens, az rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy képes elfogadni mások zenei ízlését?

Figyelt kérdés

Tudom, unalmas a téma, de Azahriah kapcsán jutott eszembe ez a kérdés. Az ország egyik fele szereti, a másik utálja, és van pár kivétel, akinek semleges. Nem is ez a lényeg...

Akik csak úgy csendben utálják még csak egy dolog. De azok, akik úgy utálják, hogy ennek minden cikk alatt hangot is adnak, pláne úgy, hogy a rajongóit, akik szeretik a zenéjét, azokat szidják, sértegetik, azt nem fogom sose megérteni. Nem kell szeretni, nem kell szeretni a zenéjét sem, de ha már kommentelgetünk, akkor fogalmazzunk meg róla normális kritikát. Ne csak az értelmetlen sértegetést toljátok, mert ettől butának tűntök. Szerintem, aki intelligens, az el tudja fogadni, hogy nem a saját ízlése határozza meg, hogy mi a jó. Aki intelligens, el tudja fogadni, hogy mindenkinek más tetszik, és nem kezd el ízlésen vitatkozni.



máj. 29. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:
#8 Rendben. Akkor tudod mit? Legyen igazad. Azahariah zenéje nem zene. Azért engedd meg nekünk, egyszerű embereknek, akik nem tanultak zeneelméletet, hogy hadd hallgassuk azt a "nem zenét", ami nekünk tetszik. További szép napot neked!
máj. 29. 14:51
 12/74 anonim ***** válasza:
14%

#9


"Szóval jobb, ha nem minösíted a mai zenedivatot"


De, minősíthetem. Miért ne tehetném? Ki tiltja meg, te? :D


Alacsony színvonalú zene, alacsony színvonalú embereknek. A minőség akkor sem itt kezdődik.

Ma tömeggyártás van. Nem a minőségre törekednek.

máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 A kérdező kommentje:

#12 "Alacsony színvonalú zene, alacsony színvonalú embereknek. A minőség akkor sem itt kezdődik"


Még jó, hogy nem te határozod meg, mi a minőségi zene. Neked nem tetszik, ennyi. Ezzel nincs gond. Azzal van, hogy azt hiszed, hogy a te ízlésed a mérvadó. Ami neked nem tetszik, az mint alacsony színvonal?

máj. 29. 14:58
 14/74 A kérdező kommentje:
*mind
máj. 29. 14:58
 15/74 anonim ***** válasza:
65%
Van egy meglátásom a normális zenéről és átlag feletti IQ-m van, de ebben is külön tudok választani tetszetős és nem tetszetős zenét. Tehát ami így nem tetszik, az valamiért személyesen nekem nem és közben zeneileg el tudom ismerni. Részben pont ilyen Azahriah is, de róla egészen pontos véleményem van. A zenéje tényleg egyedi és tetszene addig, amíg megszólal... De az éneklési frekvenciájától és ettől a stílustól a hideg futkos rajtam. Nála ez az, amit nem tudok elfogadni és megérteni. Azt sem értem, hogy mit esznek ezen és mit értenek belőle. Miért nem énekel emberien? Ezt néha el is mondom, viszont ennél tovább nem bántom konkrétan és másokat sem bántok miatta. Akinek tetszik, egészségére. Ugyanúgy a teltházas Wellhellót sem fogom fel, de hidegen hagy. Én megyek más teltházas koncertre. :-)
máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább elfogadás, érettség kérdése, mintsem az intelligenciáé, bár azért valamekkora az utóbbiból is kell, de minimálisabb mennyiségről van szó.

Engem pl. a mulatóssal lehetne kikergetni a világból, azonban addig nem érdekel, ha valaki ilyent hallgat, amíg nem próbálja meg azt rám erőltetni erőszakosan. De ez konkrét zeneszámokra is ugyanígy igaz.

Senkit sem fogok lenézni a zene ízlése miatt, csak tartsuk tiszteletben a másikat is, ha az nemet mond egy adott dalra, és próbáljunk meg kompromisszumot kötni (pl. kocsiban, utazás közben).


Azahariah zenéje számomra semleges, de tudnék mondani konkrét előadót is, akinek nagyon nem jön be a munkássága, mégsem fogom őket szapulni. Elismerem, hogy mindannyian elértek valamit, felfogtam, hogy nem én vagyok a célközönségük, és onnantól kezdve nem foglalkozom velük.

máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
39%

15+

Egyébként hullócsillagnak jósolom Azáriót, de nem szeretnék kövezést ezért. :-) Valamilyen szinten SP is az volt és megjósoltam róla. Egyedül Lolával kapcsolatban nem számítottam arra, hogy így elrontja.

máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 A kérdező kommentje:

#15 és #16

Köszönöm a válaszaitokaz! Bárcsak mindenki így állna a dologhoz, nem lenne ennyi gyűlölködés, sértegetés.

máj. 29. 15:05
 19/74 A kérdező kommentje:
#17 Meglátjuk, simán benne van, hogy eltűnik. De most sikeres és sokan szeretik :) Lesz ami lesz.
máj. 29. 15:07
 20/74 anonim ***** válasza:
28%

#13

Hát, ha már a Való Világnak is x-edig szériája van, meg mostanság az ilyenekre van kereslet, az nem lehet magas színvonal. A mai tiniknek nem magas a színvonala.

De mivel van rá kereslet egy bizonyos rétegnél, ezért lesz eladható.


Aki a minőségit keresi, az nem ilyet hallgat.

máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!