Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy az a...

Egyetértetek azzal, hogy az a személy, aki intelligens, az rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy képes elfogadni mások zenei ízlését?

Figyelt kérdés

Tudom, unalmas a téma, de Azahriah kapcsán jutott eszembe ez a kérdés. Az ország egyik fele szereti, a másik utálja, és van pár kivétel, akinek semleges. Nem is ez a lényeg...

Akik csak úgy csendben utálják még csak egy dolog. De azok, akik úgy utálják, hogy ennek minden cikk alatt hangot is adnak, pláne úgy, hogy a rajongóit, akik szeretik a zenéjét, azokat szidják, sértegetik, azt nem fogom sose megérteni. Nem kell szeretni, nem kell szeretni a zenéjét sem, de ha már kommentelgetünk, akkor fogalmazzunk meg róla normális kritikát. Ne csak az értelmetlen sértegetést toljátok, mert ettől butának tűntök. Szerintem, aki intelligens, az el tudja fogadni, hogy nem a saját ízlése határozza meg, hogy mi a jó. Aki intelligens, el tudja fogadni, hogy mindenkinek más tetszik, és nem kezd el ízlésen vitatkozni.



máj. 29. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elég alacsony szintű elvárás lenne. Ahhoz nem kell szuper magas IQ, hogy valaki elfogadja, hogy mindenkinek más az ízlése. Én úgy vagyok vele, hogy nekem teljesen mindegy, ki mit hallgat (amíg nekem nem muszáj), és az sem érdekel, hogy más mit gondol arról, ami nekem tetszik.
máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
24%
Hazánkban a színvonal évről évre csökken, ez mindenre jellemző. Ma már nincsenek olyan magasan kiemelkedő együttesek, mint annak idején pl. az Omega vagy a Hungária volt. Most ennek a generációnak Azahriah alacsony színvonala kell, mert ideáig süllyedt ez az ország. Oké, hogy 3 teltházas koncertet tudott adni, de a sz..rt is el tudják simán adni, ha szépen becsomagolják és tonna számra veszik. A színvonal nem itt kezdődik. Most kérdeztél, én leírtam a saját véleményemet, amit eddig soha nem tettem ezzel a témával kapcsolatban. Akinek ez jön be...ámen. Viszont ne higgye azt senki, hogy ez egy magas színvonal lenne. Szimpla középszerű, amit 2-3 év múlva el is felejtenek.
máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
31%
Már eleve az a gond, hogy a sok idióta a zene kategóriába sorolja az ilyen hulladékot is.
máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
#3 Azt hiszem, rólad szól a kérdésem :D Idiótának nevezel olyan embereket, akiknek nem az tetszik, ami neked.
máj. 29. 14:10
 5/74 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem azokat, akikkel az ízlésem nem egyezik. Olvasd el mégegyszer.
máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:
#5 De, azokat. Szerinted Azahriah zenéje nem zene, akiknek tetszik, nyilván zenének titulálják. Ergo idiótának hívod azokat, akik zene kategóriába sorolják... magyarul, akiknek tetszik. Tehát ízlésről vitatkozol, és idiótázol le olyan embereket, akikkel nem egyezik az ízlésed.
máj. 29. 14:20
 7/74 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem gond, ha valakinek más az ízlése, de alap, hogy nekem ne kelljen azt hallgatni, ha nekem nem tetszik.

Gyerekkoromban az volt a szabály, bármilyen zenét hallgathatok, a szüleim nem szóltak bele, de csak úgy, hogy ök ne hallják, vagy a szobámban csöndesen vagy fejhallgatóval

máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
9%

"Tehát ízlésről vitatkozol"


Kéne egy kis zeneelméletet tanulnod, pár, akár felületes előadás után rájönnél, hogy nem ízlésről, hanem rossz kategorizálásról vitatkozom.

máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
87%

2-es: abban az idöszakban nöttem fel, ami szerinted annyira maas színvonalú (Illés, Tolcsvai, Omega, Metro, Hungária, stb) és nagyon jól emlékszem az akkori "felnöttek/öregek" megjegyzéseire - ezek megegyeznek azzal, amit te állítasz a mai zenéröl, csak akkor ezekre az együttesekere mondták ugyanezeket a megjegyzéseket, hogy annyira alacsony a színvonal, semmi zenei tudás, iodáig süllyedtek a fiatalok, stb.

Emellett ez már akkor sem volt újdonság, abban idején Beethoven, Mozart, Liszt, Chopin müveire is ugyanezt mondták a maradi emberek, az operát olcsó szórakoztató müfajnak nevezték, az operetteket nívótlannak.


Szóval jobb, ha nem minösíted a mai zenedivatot, neked nem tetszik, a fiataloknak igen, majd idövel - 50-100 év múlva - kiderül mi azm ami maradandó és mi nem.

máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

"Nekem nem gond, ha valakinek más az ízlése, de alap, hogy nekem ne kelljen azt hallgatni, ha nekem nem tetszik."


Igen, ez természetes, ezzel egyetértek.

máj. 29. 14:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!