Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szingliadó...

Mi a véleményetek a szingliadó elméletről, és ennek a társkeresési piacra gyakorolt hatásairól?

Figyelt kérdés

Az elmélet blackpilles verziójára gondolok, amely súlyos adókulcsot vetne ki (nemtől függetlenül!) a (terméketlenség kivételével) gyermektelen felnőttekre

Az elmélet szerint ha a nők rá lennének szorítva a gyermekvállalásra, akkor a monogám elköteleződésre is rászorulva helyreállna a párkapcsolati piac

Persze sokan akkor is bevállalnák a gyermektelenséget, de a csok-ból látszik hogy nagyon is van hatása az ilyen intézkedéseknek



máj. 6. 22:35
 31/97 anonim ***** válasza:
68%

Ezek a blackpilles arcok versenyt csinálnak abból, hogy ki tud nagyobb baromságokat kitalálni?


Én azt pártolom, hogy azoknak az anyját, akik az ilyen hülyeségeket kitalálják, igyekezzünk mesterséges módon újra termékennyé tenni, és kötelezzük őket gyerekvállalásra.

máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 A kérdező kommentje:

"Szingliadó már most is van úgy hívják, hogy CSOK."

Nagyon nem, a csok az mint írták már, egy a gazdagabbakat segítő az ingatlanpiacot tönkretevő ostoba intézkedés amit mihamarabb ki kéne vezetni. Az adóról volt szó, nem az ingatlantámogatásokról.

"Csak ez azért baromság, mert igazából a közösből kap többet vissza az, aki a rendszer feltételeit teljesíti, jelen esetben megházasodik és gyereket vállal."

Az a baj hogy az Szja nem megfelelő erre a célra (hogy gyereket vállaljanak az emberek)

Namost csak az egyik szülő adómentes, és 3 gyerek is kell hozzá, és csak addig amíg kiskorúak a gyerekek.

Ha a gyerekek felnőnek, az adómentesség is megszűnik.

Amúgy meg szerintem külön Szjara is szükség lenne, legfeljebb alacsonyabb mértékkel.

A gyermektelenségi adó mindkét szülőre vonatkozna, és élete végéig.

De mégegyszer: nem az én ötletem, és ugye engem is súlyosan érintene, mivel én sem szeretnék gyereket vállalni ebben az országban semmiképpen, inkább fizetném a szingliadót de akkor sem vállalnék gyereket

Nem értem miért engem vesztek célba, amikor én csak bedobtam a kérdést, amivel kapcsolatban majdnemhogy egyetértünk, de ti úgy tomboltok mintha én és most vezetném ezt be.

Érveljetek és fejtsétek ki a véleményeteket de ez a csordaszellemű támadás felesleges

Nem vagyok sem incel, de még nőm is van, gyerekem viszont nem is lesz

máj. 7. 09:18
 33/97 anonim ***** válasza:
89%
De nem 8rtad le, minek lenne erre szükség. Mi értelme az anyagilag kikényszerített, egymást utáló családoknak?
máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
87%
Nem, Pistike, neked akkorse lenne nőd. Igazi nem :D Max olyan, aki külön szobában alszik tőled, erényövet hordana és minden olyan helyen, ahogy öltözni-vetkőzni kellene, kulcsra zárná az ajtót. A lakótársad lenne, nem a barátnőd.
máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
62%

Eleve a családosoknak kellene több adót fizetni, mert ők többet használják a közdolgokat.


Már így is más bőrén élnek, csok, adókedvezmény, stb.


Ha ilyet bevezetnének sokan elmennének vagy nem is fizetnék, mert nem lenne miből.

máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
100%

Fájt a kommentem?


Az anyaság béklyó, mindenki le fog lépni. A pillesek dühösek, tudják, hogy az anyasággal rabszolgasorsban tarthatják a nőket.


Ha forced birth fantasyre akarod verni, nézd a Handmaid's Tale-t. Ha szerencsét van, pont akkor élvezel el, mikor azt beszélik, hogy mindig a hatalomról szólt az egész, nem a babucikákról.


(Ha megint törölteted, leírom újra. Imádom, mikor rátapintok a lényegre, és behisztiztek.)

máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
86%

"Ez tulajdonképpen szociológiai társadalmi kérdés, ami a társadalom elöregedésével egyre égetőbb. Bár még nem annyira hogy meg is oldják, de csak idő kérdése"


Mucuka, a gyerekszülési kedvet nem úgy lehe növelni, hogy büntetjük a gyermekteleneket. Attól nem lesz több gyerek. Akkor lenne több gyerek, ha a párok (!) és szingli nők anyagi biztonságban éreznék magukat. Ha tudja a nő, hogy ha gyereket vállal, bármi is történik, tudja biztosítani az anyagiakat, a munkahelyéről nem rúőgják ki, mert beteg a gyerek és a munkahelyek nem diszkriminálnák a kisgyerekes anyukákat.

Attól egy gyerekkel sem lesz több, amit te írsz, és egy lúzernek sem lesz párja.

máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:
0%

37-es: jól hangzik de nem így van. Az életszínvonal emelkedésével arányosan csökken a gyermekvállalási kedv. Ha valóban azt akarja egy kormány hogy több gyerek szülessen, az a "legjobb" megoldás ha visszatszítja az országot a harmadik világbeli országok szintjére. Érdemes megnézni a termékenységi számok alakulását a világon. Az ipari forradalom előtt mindenhol extrém magas volt, aztán minél jobban iparosodott majd alakult át inkább szolgáltatás orientáltá egy adott ország gazdasága, annál kevéséb volt jellemző a magas születés szám. Az anyagi biztonság, a jólét pont az ellenkező hatást váltja ki. Valójában szegénység, kulturális béklyók (mint a vallási, egyházi intézmények túlsúlya) kell a sok gyerekhez.

Illetve alapból nem szabadott volna a termékenységi számot engedni lecsökkenni a reprodukciós szint alá (TFR 2,1). Sajnos a meg nem született emberek nem képesek szaporodni, a meglévők meg nem tudnak és nem is akarnak annyi gyereket vállalni, hogy komepnzálják az előző generációk meg nem született emberei által okozott, mondjuk úgy "veszteséget".

A demográfia nem úgy működik, mint az egyszerű matek. Itt rengeteg tényezőt kell figyelembe venni és egy egy intézkedésnek lehet, sőt biztos, hogy csak a távoli jövőben lesz komoly kihatása.

Az abortusz tilalma mondjuk egy "jó" intézkedés, ha tényleg a népesség szaporítás a cél, vagy akár olyan "tenyésztő táborok" létrehozása, mint amilyeneket anno a nácik csináltak. De őszintén, kell ez bárkinek is?

máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
100%

"alapból nem szabadott volna a termékenységi számot engedni lecsökkenni a reprodukciós szint alá"


Alapból olyan módon kéne ellátni az öregeket, ami nem mások szabadságától függ. Nem nőhet a végtelenségig a Föld népessége.

máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
56%
Nem is fog, nagyjából 10-12 milliárd főnél tetőzik és lassú csökkenés indul meg utána. Hogy mikorra várható ez, az kérdéses, de az évszázad vége felé szinte biztos, hogy bekövetkezik. Inkább a népesség arányok átrendeződése ami aggasztó lehet, főleg európa és a "fejlett" világ számára. A népesség súlypontja már most is Ázsia (Kína, India), de valószínűleg ez inkább Afrika lesz majd.
máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!