Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A munkaidő miért kell, hogy...

A munkaidő miért kell, hogy napi 8 óra legyen?

Figyelt kérdés

(Általában. Nyilván tudom van ennél több is.)


Így nincs rendesen idő semmire a hétköznapokon. Nincs idő ügyetintézni, szabi kell rá. Nincs idő pl elmenni a gyerek iskolájába szülőire. Nincs idő rendesen a háztartásra. Vásárolni. Élni.


Miért így lett ez kitalálva, hogy az ember reggel 8-tól délután 4-ig 5-ig dolgozzon? Vagy még többet...


Rabszolgaság. Az ember csak azért él, hogy dolgozzon.


2023. dec. 25. 23:22
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Nyilván után JOBB szó lenne.
2023. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell nyolcóra legyen. Én nem dolgozok nyolcat. Minek, ha hatóra alatt is megkeresek annyi pénzt, ami szükséges a megélhetésemhez?
2023. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Számomra reggel 6 órakor kelni élhetetlen lenne, hiába lenne a d.u. nagy része szabad. Igazából ugyanúgy elmegy az idő d.u.-ra, mert annyival előbb nyugovóra kell térni. Most péntekenként 2 és fél órával előbb végzek, ez számomra rendben van. Amikor 10 évvel ezelőtt 2 műszak közül választani kellett, akkor inkább d.u.-ra jártam és általában normálisan kipihentem magamat. Viszont van az a típus, aki kakassal kel és ő bírja. De ez nem általános.


Egyébként én átalakítanám 7 órás munkarendre. Ugyanilyen fizetéssel, mivel amúgyis a béka segge alatt van a helyzet. Illetve H-Cs között 7 plusz fél óra; vagy 9 óra és akkor a péntek szünnap.


35/F

2023. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

33#

Ezt már én is többször fölvetettem, hogy ha már nem hajlandóak a bért normálisan emelni, akkor a munkaórát csökkentsék és akkor valamelyest kompenzálva lenne a béka segge alatti fizetés. De nem... Mert még úgy látják, hogy van ott egy kis 2*2mm-es bőr, azt még le kell nyúzni.

2023. dec. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az nem igaz, hogy akkor nem tudnánk boltba járni, ugyanis önkiszolgáló pultok már vannak itthon is, külföldön meg konkrétan eleve nincs is dolgozó bent, csak arra az időre mennek, amíg feltöltik az árúval a boltot.
2023. dec. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!