Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A munkaidő miért kell, hogy...

A munkaidő miért kell, hogy napi 8 óra legyen?

Figyelt kérdés

(Általában. Nyilván tudom van ennél több is.)


Így nincs rendesen idő semmire a hétköznapokon. Nincs idő ügyetintézni, szabi kell rá. Nincs idő pl elmenni a gyerek iskolájába szülőire. Nincs idő rendesen a háztartásra. Vásárolni. Élni.


Miért így lett ez kitalálva, hogy az ember reggel 8-tól délután 4-ig 5-ig dolgozzon? Vagy még többet...


Rabszolgaság. Az ember csak azért él, hogy dolgozzon.


2023. dec. 25. 23:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, valamikor ez volt a vívmány, hogy nem 12-15-19 órákat dolgoztak naponta, akár gyerekek is, hanem csak 8 órát.

Ez az az időtartam, amit te most sokallsz.

Egyébként a II. vh. közben és után is voltak durva dolgok, nekem meséltek a hét 7 napján 12 órás műszakról (férj és feleség egyaránt így dolgozott), ahol a gyereket gyakorlatilag a nagymama nevelte. Akkor még több volt a nagycsaládos együttélés, igaz, ha meny alig volt otthon, akkor az anyós-meny konfliktusra eleve kevés esély volt. :-)

2023. dec. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
37%

Igen, es 8 ora mellett boven marad ido.

Minden nap nem takaritasz, bevasarolsz, mesz orvoshoz, stb.

A mostani eleg sokkal kenyelmesebb mint pl 200 evvel ezelott.


Es az embereknek semmi se jo.

Ha holnaptol napi 6 orat kellene dolgozni, holnaputan azert sirnatok hogy miert nem eleg csak 4-et.

2023. dec. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező 8-16-ig dolgozni. Én 6-14-ig dolgozom és eddig még mindent el tudtam intézni munka után amit akartam.
2023. dec. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
34%
Más meg úgy dolgozik ÁTLAGOSAN napi 8 órát, hogy 12 órás műszakjai vannak és így hét közben is akad szabadnapja. Olyankor intézi a hivatalos ügyeit, a fogorvost, egyebeket.
2023. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
61%
Testvérem heti 3 napon dolgozik 8 órát, 2 napban pedig HO-ban van. Olyankor is dolgozgat, de amúgy van ideje ügyet intézni, takarítani, főzni, edzeni, ha van kedve valamelyikhez, vagy csak simán aludni. Bárki más is dolgozhat így, annyi, h ehhez kell egy jó munkahely, ahhoz pedig egy jó végzettség. Protekció nem kell, senkit nem ismert a cégénél, mikor odament. Szóval ja, rabszolgaság az ember élete, ha lent van, de nem muszáj lent lenni.
2023. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Justinianus ***** válasza:
23%
Jó lenne 6 óra munka után elmenni vásárolni, de az üzlet megint csak zárva lenne, mert az eladók munkaideje is 6 óra. :)))
2023. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
66%

16


Igen, engem most is zavar, hogy csak 8 órát vannak nyitva a boltok egy nap. Kitalálhatnának már a problémára valami forradalmi megoldást.

2023. dec. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
44%

Ja szeretne mindenki 6 órát dolgozni de a szerencsétlen boltosok legyenek továbbra is nyitva este 20:00-ig, de minimum 2 műszakban.


sokan dolgoznak 2-3 műszakban azért, hogy a drága népet életben tartsák.


Hazaérsz nicns internet meghal a világ, rögtön cseszegessük azokat a szerencsétleneket a központban akik 2-3 műszakban dolgoznak éjjel nappal, reggel 6-ra friss pékáru legyen a boltban, ha van egy kis bibim a kórházak éjjel nappal működjenek...


Én 6 órát dolgozzak de az orvoshoz elmehessek délután 6-ra is, a posta is legyen nyitva este 7-ig mert akkor tudok menni...


Nem kötelező a 8 órás munkarend! Mehet bárki 2-3 műszakba és van ideje hol délelőtt hol délután hol este, csak nincs konkrétan ideje semmire.


A legjobban mindenki csak 8-12-ig szeretne dolgozni, gyakorlatilag 4 órában több munkát is dolgozna amit 8 órában nem biztos.

2023. dec. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
15%

A legtöbb ember halálra unná magát, ha csak napi 4 órát vagy heti 4 napot kellene dolgoznia.

És igen, a munkáról is szól ez élet, de legalább van valami haszna az embereknek az öncélú létezésen kívül.

2023. dec. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Én home officeban dolgozom minden nap, de látom a testvérem, anyám, apám, akik nem, és borzalmas, hogy nincs idejük semmire. Csak azért járnak haza kb, hogy aludjanak, szerintem ez szomorú..

Férjem nem minden nap, de néha lehet home officeban. Igazából ez lenne szerintem a jó megoldás, hogy ahol lehet, bevezessék a home officet, legalább heti pár napra, hogy ne csesszék el az utazásra az időt az emberek, ha nem muszáj.

Persze tudom ez sem kivitelezhető mindenhol, de sajnos sok olyan helyen sem vezetik be, ahol megoldható lenne.

2023. dec. 26. 08:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!