Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A munkaidő miért kell, hogy...

A munkaidő miért kell, hogy napi 8 óra legyen?

Figyelt kérdés

(Általában. Nyilván tudom van ennél több is.)


Így nincs rendesen idő semmire a hétköznapokon. Nincs idő ügyetintézni, szabi kell rá. Nincs idő pl elmenni a gyerek iskolájába szülőire. Nincs idő rendesen a háztartásra. Vásárolni. Élni.


Miért így lett ez kitalálva, hogy az ember reggel 8-tól délután 4-ig 5-ig dolgozzon? Vagy még többet...


Rabszolgaság. Az ember csak azért él, hogy dolgozzon.


2023. dec. 25. 23:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Mai világban mindent is lehet csak akarni, tenni, nem feladni kell azért hogy úgy tud élni az életedet ahogyan azt te is szeretnéd.

Van akik gyorsabban elérik a céljukat, van akiknek tovább tart, vannak akik csak panaszkodnak és nem tesznek semmit sem vagy éppen nagyon könnyen feladják.

Ha neked ez így nem felel meg akkor változtass rajta.

Ausztriában pl van olyan hogy heti 4 nap munka, napi 12 órában aztán 3 nap pihi.

Több féle munkaidő is van kint külföldön is sima gyáraknál is, szóval lehet válogatni csak keresni kell.

Aki keres az talál.

Itthon is van egyszerű betanított és szaktudást igénylő olyan munkahely ahol tudsz máshogy is dolgozni, pl napi 6 - 4 órában is, igaz a fizetésed nem lesz annyi mint ha 8 órában dolgoznál.

2023. dec. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%
#20 aha. Nyitsz egy ilyen rinyakérdést, aztán leírod, h de amúgy te nem így dolgozol. Tök hihető vagy xD
2023. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
69%

Hát tanulni kellett volna, hogy meg tudd oldani ezeket...

Persze, legyen kevesebb, kevesebb pénzért nyilván, jó lenne? Nem, akkor meg?

2023. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
77%

Én a belemet is kitanultam azért, hogy 24 órába dolgozhassak ünnepnapokon is és még túlórázzak is. Volt olyan, hogy 3 napig otthon sem voltam mert túlóra túlórába + be kellett ugrani ide oda.

Ezért egyetemen rengeteget küzdöttem, a hajam kihullott mire végeztem.


Engem ki fog sajnálni és mikor?

2023. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
33%
24-nél ott a pont. Örülni kéne hogy csak 8 óra a munkaidő. Máshol 12-16 de lehet akár 24 óra is. Van aki örülne ha 8 órában is dolgozhatna. Meg úgy őszintén mi a szart csinálnál otthon? Én játszottam ezt egy évig hogy nem dolgoztam mert elegem lett a vége fele már halálra untam magam otthon.
2023. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

#22

Nem az én problémám, hogy nem hiszed el. A koronavírus óta nálunk megszűnt a bejárás, főnököm úgy döntött, nem akar irodát bérelni.

2023. dec. 26. 12:18
 27/35 anonim ***** válasza:
78%
Elég szánalmas, ha valaki unatkozik, csak mert nincs munkahelye. Nekem sincs, de ezer más dolgot, tennivalót találok.
2023. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
#24: Nyilván ennek megfelelően kiemelkedő bérezés társul a nagy tudás mellé. Így valamit-valamiért elven valamiféle egyensúly van. Csak lehet, hogy ez a te igényeidnek nem ideális. Ilyenkor jönnek a szokásos dolgok, karrierépítés, váltás stb.
2023. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi szánalmas ezen áruld már el🤣
2023. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

20.Az élet nem lehet mindig szép és vidám,valamiből meg kell élni.

Sajnos ez van ha szeretik akkor azért jobb helyzetben vannak, ha nem szeretik amit csinálnak az már sokkal rosszabb.

Minden ember számára meg van a lehetőség arra hogy változtasson, van akinek könnyebben megy és van akinek meg kell érte szenvedni.

Nyilván hogy lenne sokaknak a home office, de ha az adott helyen nem lehet akkor hiába is sirankozik az ember, egyszerű erre a megoldás keresni kell egy olyan helyet ahol úgy tudsz dolgozni.

2023. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!