Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudják sokan szegény...

Hogy tudják sokan szegény családban szülötként elkerülni az öngyilkosságot ha tudja az ember hogy élete pokoli küzdelmekkel lesz teli?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 16:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez hülyeség, bárki aki akar ki tud mászni a sárból. Mégis milyen pokoli küzdelemről beszélsz?

Munkaközvetitőben dogozom látom kiket vesznek fel és hová dolgozni.

A legszegényebb cigányokat is elhelyezzük az egyszerűbb gyári munkát mindenki eltudja végezni és már ki is került a mélyszegénységből. Mai világban akárki megtanulhat alapfokon németül és szintén kimehet fizikai munkát végezni csak akarni kell. Az informatika a legroszabb példa aki ennyire szegény családból származik besem tudja kapcsolni a gépet.

Akik pedig nem törnek ki a szegénységből azokra inkább az igénytelenség jelzőt használnám megfelel nekik ez úgy ahogy van lehet mellé még isznak is vagy drogoznak de a maguk szintjén élvezik az életet. Tehát ez nem ok az öngyilkosságra. Az alacsonyabb IQ van rendelkezők meg nem agyalnak ennyit mindenen f@szságon megsem fordul bennük az öngyilkosság.

2020. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, de tisztességes és békés családból származom. Nem piáltak a szüleim, egyszerűen munkások voltak, nagyon kevés pénzből éltünk. Nem is vétek rájuk követ, mert szerették minket a testvérem el, felneveltek. Azt az egyet hiányolom, hogy sosem mondták milyen fontos a tanulás, hogy így vihetjük többre mint ők. Semmit nem mondtak az életről. Lehet ők sem tudták? Én is, a testvérem is felnőtt korunkban, munka és család mellett tanultunk. Igen, voltak pokoli nehéz, kilátástalannak tűnő időszakok az életemben, de öngyilkosság soha nem fordult meg a fejemben. Olyan voltam mint a Bakonyi rossebes bakák, igazi magyar gyerek, akit minél jobban ütnek, annál jobban szikrázik. Ez a hozzáállás át segített a nehezén.
2020. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szegény alatt értem hogy ugyan van mit enni kitudják fizetni a számlát de hónap végére pár ezer forint marad, és havonta 1 nap ha van kis pénze szórakozásra stb.


Úgy értem hogy az albérletből vagy mucsajröcsögi házból kitörnie valószinűleg egy életmunkája lesz , mert nulláról indul el a háztól

2020. dec. 30. 17:07
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Ajánlhatnék neked egy könyvet? Nekem sokat segített..


Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

2020. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem az a szegény, akinek kevés a vagyona, hanem az, aki többet kíván.

(Seneca)

2020. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%

Nálam a szegénység ott kezdődik ahol nem tudják kifizetni a vizet az áramot nincs pénz ruhákra a gyerek etetésére, tanittatására, internet előfizetésre stb.

Ez csak nézőpont kérdése lehet attól meg boldog az ember, hogy annyit költ amennyit keres.

Mégis jobban él mint egy szomáliai vagy egy indiai aki csak iparilag szennyezet vizet tud inni és het 1x rendes ételt enni. Ott kezdődik a szegénység nekik nem forog az agyuk az öngyilkosság körül sőt inkább a szaporodni igyekeznek.

2020. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szegény vagyok, de nagyon gyáva az öngyilkossához.:(
2020. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

Nagymamám a szocializmus sikertörténete. Kitartással és nagy szorgalommal a faluszéli vályogházból felkerült Budapestre és magas rangú mérnöknő lett.


Emiatt sokszor szokott okoskodni, sokat szokott ezzel kérkedni, viszont egyrészt megértem, másrészt mesélt arról, hogy mennyire más volt az átkosban az oktatás, és sokkal kevésbé volt reménytelen a szülőktől függetlenedés, családalapítás. Az utolsó zsákfalu lakója is elmehetett dolgozni a helyi tsz-be.


Aki ma olyan szegény családba születik, mint a nagyim, hát, ha lány, esetleg elvetetheti magát valakivel, egyébként kb. esélye sincs kitörni, mert a fidesz célja a röghözkötés.


F

2021. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem a fidesz hibája. Inflcio van.
2021. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

Ja!


11 éve!


Csak az "emúútnyócév" a hibás, senki más :DDD

2021. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!