Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudják sokan szegény...

Hogy tudják sokan szegény családban szülötként elkerülni az öngyilkosságot ha tudja az ember hogy élete pokoli küzdelmekkel lesz teli?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 16:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Exem volt kisgyerekként csori. Alkoholista apa elnyomott csendes anya. Ő csak elnézte hogy mindenkinek nike-ja van neki meg lyukas cipője stb.


Ő kisgyerekkoraban besértődött ezen. Azaz kialakult benne az a kép hogy ez neki is jár ő sem kevesebb senkinél, penzcentrikus és önző lett

Felnőve csopvezként netto felmillát keres tisztán (előtte hegesztett es profin megtanulta), 50 ezres cipőket hord, de nem láttam hogy az anyjának egyszer is segitett volna..


Fura ugy amblokk az egész srác.

2020. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

*gondolom a szülői minta kapcsán, de a nőket nem tekinti egyenrangunak, az "asszony" neve csend, es az van amit ő mond.

Na én meg nem ez vagyok ezért nem jöttünk ki mert folyamat elnyomott, egy nő csak hülye lehet meg stb. Én meg nem hagytam magam.

2020. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jól teszi hogy nem segít, mi a francnak szülte meg a gyereket a szegénységbe, én sem mondok majd köszönetett ezért szenvedés az élet ha nincs elég pénz
2020. dec. 30. 16:39
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Ő es a tesoi nem bánják hogy megszülettek. Relative boldogak.
2020. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Azért ez nem teljesen így van. Persze, a nincstelenség baromi nehéz, de szerencsére már olyan világban élünk, hogy ha valaki hajlandó tanulni, akkor sokra viheti. Pl. informatikusként. Alacsony pontszám, kollégium van, vannak szociális támogatások, önkormányzati támogatások, ösztöndíj, plusz mellette diákmunka. Ki lehet jönni főiskolai/egyetemi évek alatt, utána meg teljesen jó fizetést kapsz.

#1: Annyit én is keresek, de sose volt még olyan drága cipőm, annyira nem sok az a pénz, hogy ilyen drága cuccokra költsön az ember. Elég érdekes.

2020. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom gyerekkori nincstelenséget probalja potolni felnőve. Mindene drága. 100 ezres a hegesztőpajzsa.
2020. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Érdekes úgy tudtam hogy az informatika nem olyan mint irni olvasni, azaz nem tudja bárki megtanulni csak a népesség csak igen kis százaléka és ezért van az hogy annyira megfizetik.

Egy olyan szintre akit bárki eltud sajátítani meg nem fogják megfizetni kb beülhet minimálbérért sulis rendszergazdának

2020. dec. 30. 16:46
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

*is, stb stb

Megsértődik olyanokon ha nem drága ajandekot kap. Mert szerinte azzal lekezelik.meg ilyen heppjei vannak

2020. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
#7: Az csak egy példa volt. De legyen akkor "egyszerűbb" szakma: Kőműves/burkoló. Lakásomon 1.5 hónapot dolgozott, és közel 1.5 millióba került, számla nélkül, anyagköltség nélkül. Elképesztő árak vannak jelenleg, mert szakember hiány van. Hozzáteszem, a munka minősége sem volt a legjobb, elég sok volt a hiba, szóval ezt nem egy top szaki kereste meg. Ő már benne van a szakmában egy ideje, szóval elején nyilván nem keres így az ember, de a kezdőbbek is egész jól keresnek.
2020. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Mi eléggé csórók voltunk, nagyrészt anyám alkoholizmusa miatt, de nálam ez fordítva működött. Soha nem jutott eszembe emiatt öngyilkosság gondolata, sőt ez adott erőt és inspirációt, hogy többre vigyem.

Többre is vittem, nem is kevéssel, de nem sorolgatom, mert nem!

A lényeg, hogy hatalmas önbizalmat ad a tény, hogy mindezt önerőből és becsületes úton. Az önbizalom meg roppant hasznos és jó dolog.

2020. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!