Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány évesen jöttél rá, hogy...

Hány évesen jöttél rá, hogy barátság sem létezik, és csak magadra számíthatsz?

Figyelt kérdés
aug. 3. 12:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos elég idős fejjel,sok addigi csalódás után.Négy évvel ezelőtt,amikor a legjobbnak hitt barátom ejtett...


F

aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

Ami nekem a legdurvább volt, hogy valaki évekig játssza ezt, hogy mekkora barátod. Utal is rá többször, ha bármi kell, segítség, akármi, NEKI szóljak. (Nem számított rá, hogy bármikor rá szorulnék, vagy segítséget kérnék). Aztán a Covid felülírt mindent. Rákérdeztem személyesen konkrétan arra a segítségre, amit korábban megígért. Ekkor már határozott nem volt a válasz. :D

Nagy színjátékosok, ígérgetők vannak köztünk. Bármit megígérnek, amiről úgy gondolják, hogy sose kell teljesíteniük.

aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
23%
Kb. 15 évesen.
aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%
31 évesen. Addig azt hittem, hogy tényleg barátok vagyunk, meg eleve létezik barátság, de 31 évesen rájöttem, hogy ez egy illúzió.
aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha létezne barátság, egy hajléktalan ember sem lenne. De mivel ahogy ilyen helyzetbe kerülnek az emberek, hogy elveszítik a vagyonukat, mindent, rögtön eltűnik az életükből mindenki. Csak addig számít valaki, ameddig pénze van. Tuti le lesz pontozva ez a válasz, de inkább cáfolni kellene, bár nehéz lesz.
aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Lehetnek tartós barátságok. Leginkább akkor, ha az élet tök más területén (így egymás számára nem konkurenciák) kb. azonosan sikeresek lesznek a baráti körben maradtak magánéletileg és egzisztenciálisan is. Ilyenek jellemzően gimiben alakulnak ki.
aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#10 Érzékletes hasonlat, adom.
aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Van barátságom, amiben átsegítettük egymást bántalmazó családtagoktól szerzett traumákon, tönkrement barátságokon, szerelmi csalódásokon, anyagi csődön, kapunyitási pánikon, kreatív válságon, betegségen, gyászon, éhezésen, munkahelykeresési problémákon, és öngyilkossági kísérleteken is (van, amelyik csak az egyikünknek volt, van amelyik csak a másikunknak). Az anyagi befektetésből soha nem kért vissza egyikünk se egy fityinget se, közös programok elvétve vannak, mert messze élünk egymástól. (Az igények is mások ebben, az egyikünk otthon ülős, a másik mozgékonyabb.) Nem vagyunk állandóan egymás fenekében, de bármelyikünknek szüksége van bármire akár az éjszaka közepén is, a másik ugrik. Emellett megoszthatjuk egymással őszintén minden örömünket, kétségünket, bánatunkat, félelmünket, sikerünket, kudarcunkat, a gondolatainkat a világról. Valódi, mély, több órás beszélgetéseink vannak rendszeresen.
aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%
Világéletemben tudtam, hogy csak magamra számíthatok. A barátokat sem ingyenes segítőként, sem lelki szemétládaként nem használtam. Ezért is van mái napig sok barátom.
aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki önzetlenül szeret adni, annak sok barátja van. Aki állandóan méricskél, hogy mennyit kapott cserébe, annak kevés. Aki azért ad, hogy viszonzást kapjon, az inkább tőzsdézzen, mintsem barátkozzon. A barátság nem erre való.
aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!