Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok friss anyuka miért gondolj...

Sok friss anyuka miért gondolja azt, hogy irigység miatt távolodnak el a baratnőik a gyermek születése után?

Figyelt kérdés

Nem rég egy influencernel kérdezték mi történt a barátnőivel, mire azt felelte, hogy a gyerek születése utan eltávolodtak, és csatolt mellé egy szöveget az irigységről és arról, hogy milyen csúnya dolog, ha nem tudnak örülni a boldogságodnak.

A környezetemben is tapasztaltam hasonlót, én is "váltam le" anyuka barátnőről, 24 évesek vagyunk mindketten. Egyszerűen teljesen más lett a prioritásunk, teljesen más szakaszát éljük az életünknek. Ahogy ő elvesztett engem, úgy én is őt. Életre keltett minden babamama sztereotípiát. T1-ben volt képes csak beszélni, egy nap 300 képet küldött a babájáról, csak vele kapcsolatos dolgokról beszélt, ha én próbáltam valamit mesélni, szinte meg sem hallotta. Utazáskor egy átbulizott éjszaka után kb 1 órán keresztül azt hallgattam telefonon, hogy milyen szépet kakiltak végre. Kövezzetek meg, de a fene sem kíváncsi ezekre a dolgokra 0-24ben. Azt viszont leszögezem, hogy egyértelmű számomra is, hogy egy nőnek a gyermeke az első és a legfontosabb. Ez nem is lehet kérdés.

Engem csak az zavar, hogy ha valaki ebben nem partner, az mindennek le van hordva, na meg úgysem tudja még mi az élet értelme..


2021. aug. 16. 22:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Lehet van igazság az irigységben, de azért van egy kiprovokalas is a másik oldalról.

Mert nem mindegy hogy megosztod az oromod vagy dicsekszel es várod a csodalatot. Az emberek pontosan érzik a kettő között a különbséget.

2021. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudok erről a jelenségről. Pont emiatt igyekeztem mindig visszafogni a gyerek témát, és csak akkor beszélni róla, ha kérdeznek. Én ugyanúgy kíváncsi voltam, hogy velük mi a helyzet, jobban is esett, hogy hallok mást is a gyerektelen barátoktól, mert az anyukákkal a büfi a kaki meg a hozzátáplálás volt egyedül a téma, képtelenek voltak túllépni ezen, hiába kértem, jöjjenek velem futni, vásárolni, stb. ők csak a gyerek lólátásban... Amikor találkozom gyermektelenekkel, én is újra dolgozó nő lehetek egy picit, amikor a volt kollégáim eljönnek mesélni a melóról, a körmökről, sminkekről, ruhákról, pasikról... Szeretik nagyon a kislányomat, szívesen találkoznak velem gyerekkel is, az egyikük meg is jegyezte, hogy milyen jó, hogy én nem buzultam bele ebbe a babatémába.

Volt irigy ember is, ketten is, akik kijelentették, hogy nekik nem lehet gyerekük, így nem akarnak találkozni velem, mert bántja őket a boldogságom. Nem foglalkoztam velük. Nem bántottam őket, megértettem a problémájukat, és ennyi.

2021. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert tényleg van benne irigység.


Tessék, én bevallom, hogy szoktam irigy lenni. Télen szakítottam, erre tessék, idén nyáron több eljegyzés, esküvő meg gyerekbejelentés van az ismerőseim körében, mint eddig bármikor. Én egy mérgező kapcsolatból szálltam ki, és őszintén szólva nekem sem lenne kedvem tetejébe még azt is meghallgatni, hogy jaj, olyan cuki a gyerek, és apuka is minden szép játékot, rugdalózót megvesz neki. Erről persze nem az anyukák tehetnek, és nem is szeretnék belerondítani a boldogságukba, ezért hát jobb a két lépés távolság. Mindkettőnknek.

2021. aug. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

De ne általánosítsunk már.. Nyilván vannak, akik irigyek, de én ugyanúgy voltam, ahogy a kérdező. 0-24ben a gyerekről kellett beszélgetni és olyan szinten az arcomba volt tolva minden vele kapcsolatos infó, hogy a végére már-már úgy éreztem, mintha az én gyerekem is lenne. Ha babás dolgokkal akartam volna foglalkozni minden percben, szültem volna magamnak. És higyjétek el, egy olyan nőnek, aki nem rajong különösebben a gyerekekért és a legkevésbé sem édesanya-típus, rémunalmasak és egyszerűen kínszenvedéssel teliek ezek a dolgok. Félreértés ne essék, én sem általánosítok, természetesen nem minden édesanya esik át a ló másik oldalára. Vannak, akik képesek mindkét részről kellő odafigyeléssel egyensúlyban tartani a kapcsolatukat. 12-es válaszoló is jókat írt, van hasonló barátnőm is, vele a mai napig tökéletes a kapcsolatunk és a gyerkőcét is imádom.

A kedvencem pedig az, amit itt valaki írt is, hogy kvázi amíg nem szültél, nem tudhatod milyen érzés stb. De miért gondolja azt a többség, hogy attól, hogy valaki nő, ez a fő életcélja, ezzel tud csak kiteljesedni? És miért annyira hihetetlen, ha valaki tényleg nem vágyik gyerekre? Soha nem értettem.

2021. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én azért távolodom el, mert ők is eltávolodnak, én pedig nem erőltetek semmit 🤷‍♀️. Eddig minden barátnőmet elvesztettem, aki anyuka lett, már attól félek, nem marad senki, mire én is az leszek :D. mert nekem viszont nagyon is lenne igényem barátokra abban a helyzetben is… A legtöbb nőnek viszont nincs, csak a család létezik, meg esetleg néha a többi anyuka akivel a játszón meg a szülőszobán találkoztak. Képesek 10+ éves barátságot a kukába hajítani, csak mert a másik fél MÉG nem tart ott ahol ők. Én mindig érdeklődve hallgattam a babatémákat, rendszeresen írtam is nekik, érdeklődtem, hogy vannak. Mindent harapó fogóval kell kihúzni. Értem hogy nincs idő, stb. De belefárad az ember egy idő után :/, szerintem ezt is meg lehet érteni. Mondjuk engem még hálisten nem irigyezett le senki amiért tartom a 2 lépés távolságot újabban :D. (Vagy csak nem tudok róla)
2021. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!