Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Éreztek konkrét szeretetet a...

Éreztek konkrét szeretetet a legjobb barátaitok iránt?

Figyelt kérdés

Én úgy igazán nem... Nincs olyan érzésem se, hogy "tűzbe mennék értük", vagy bármi van, segítenék rajtuk. Nem érzem, hogy bármiféle érzelem kötne hozzájuk, inkább csak valami megszokás a részemről, hogy vagyunk egymásnak.

Egy van közülük, aki iránt érzem ezeket, érzelmi kötődést, viszont ott egyértelműen érzem azt is, hogy ez részemről több, mint barátság (testileg vonz, stb).

Kíváncsi lennék, másoknál ez hogy megy. Szimpla barátságnál nálatok vannak érzelmek, szeretet érzése? ("Szimpla barátság" alatt persze nem haverságot értek, hanem tényleg mély barátságot.)



2020. júl. 12. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

En exekkel vagyok igy.

Szeretettel gondolok emlekezem ràjuk közben majdnem mind utàl engem. (Màs nö kellett, en nem voltam nekik jo ezert nem hibáztathatok stb)


A baràtok viszont màr okoztak annyi csalodast, hogy "erdekkapcsolatok" màr csak nekem

2020. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de igazából se exekről, se érdekbarátságokról nem szólt a kérdésem.
2020. júl. 12. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

A szeretet érzésröl szolt. A baratokat nem tudom szeretni. Ezert erdejkapcsolatokkà minösültek àt.

De az exeket igen.


Szal baratokrol irtam.

2020. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

persze hogy érzem, hogy szeretek valakit Remélem, találsz majd igazi barátot. Nézd, milyen szépen ír erről Hamvas:

"Azt mondják, a szerelem költővé tesz. Gyakran. A barátság az életet teszi költőivé és költészetté. A szerelemből a költészet hamar kivész, mert a szerelemnek minden csak eszköz, hogy a világegyetem két legnagyobb ellentétét, a férfit és a nőt egybeolvassza. A barátság maga ez a poétikus kapcsolat. És a verseket nem írjuk, hanem éljük.

Lehet, ezt értette Aristotelés, amikor azt mondta, hogy a közösség ősszava: a Philia."(görögül: barátság)

*

"Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között. Miért csillag a barát? És miért barát a csillag? Mert olyan távol van és mégis bennem él? Mert az enyém és mégis elérhetetlen? Mert az a tér, ahol találkozunk, nem emberi, hanem kozmikus? Mert nem kíván tőlem és én se kívánok tőle semmit? Csak azt, hogy legyen és így, ahogy van és ő van és én vagyok, ez kettőnknek tökéletesen elég? Nem lehet rá válaszolni. Nem is kell. De ha nem is lehet, barátom iránt mindig azt fogom érezni, hogy csillag, a világegyetemnek érthetetlen rámragyogása."

2020. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Tűzbe épp nem mennék senkiért a családomon kívül, de attól még szeretem őket.

Korábban pár évet külfödön éltünk, és konkrétan fizikai fájdalmat okozott a legjobb barátnőm hiánya. Amikor úgy döntöttünk, hazajövünk, nekem szempont volt ő is, mert nélküle nem teljes az életem.

2020. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzel a barátaid iránt szeretetet, akkor nem tartod őket annak.

A legjobb barátok tűzbe mennek a másikért, bármikor segìtenek. Ez egy erős kötelèk köztük.Aki csalódást okoz, vagy hagyja hogy szenvedj, az nem a barátod.

2020. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés. Ilyenen még sosem gondolkoztam, de most, hogy belegondolok, úgy érzem én is, mint a kérdező. Igazából az a "tűzbe mennék érte" érzésem nincs, pedig nem tartok "udvartartást", két mélyebb barátságom van. Nagyon jól elbeszélgetünk, segítünk egymásnak, amiben tudunk. Szorítunk, drukkolunk őszinte szívből egymásnak, egymás gyerekeinek is.

De pl. én sosem voltam úgy, mint egyik kolleganőm: Hazafelé mentek a buszon a barátnőjével, és a barátnő elájult. Kolleganőm másnap mesélte el a történetet, hogy ő sírt. De még akkor is sírt, amikor elmesélte. Hogy annyira megijedt, hogy mi lehet, mert ő annyira szereti a Katikát. (Jobban lett, magához tért kis segítséggel, buszról telefonált a férjének, aki várta őket kocsival, szóval mindent lerendezett. De azt mondta a kolleganőm, ő még este sem tudott aludni, annyira a hatása alatt volt a történetnek.)

Na, szóval ILYET sosem érzek barátnő/barát miatt, valahogy ennyire nem tudnék...

(N/44)

2020. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A barátság s a szerelem érzelmileg közös tőről fakad, csak míg az elsőt a lét-, a másodikat a fajfenntartási ösztön hívta életre. Tehát barátod is az lesz, aki szimpatikus, aki tetszik, akinek külső-belső tulajdonságai bejönnek neked. A "tűzbe menős" barátság a mai fiatalok körében jószerivel ismeretlen, talán csak a kommandósok, vagy tűzoltók között találni ilyet, akik napi szinten egymásra vannak utalva. A férfibarátság ugyanis az őskorból származik, amikor a férfiak több tonnás mamutra, kardfogú tigrisre vadásztak, az ellenséges hordákkal hadakoztak, és baromira nem volt mindegy, hogy a mellettük kucorgó torzonborz alak megvédi a seggüket, ha bajba kerülnek, vagy csak a saját irháját menti.
2020. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én szerettem az életem során a barátaim, de a legnagyobb hibák közé tartozik ez az életemben, évek óta próbálom kiírtam magamból, hogy bárki ember iránt is érezzék ilyet, mert veszélyes és felesleges ön kínzás és magambol hülye csinálása.
2020. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem érzel irántuk szeretetet, akkor valójában nem is barátok, csak "haverok". Sajnos manapság már inkább az olyan barátságok elterjedtek, ahol kimerül az egész annyiban, hogy messengeren irkálnak egymásnak meg pár hetente összeülnek sörözni. Nem probléma, ha a jelenlegi barátaid iránt nem érzel semmilyen szorosabb köteléket, akkor valószínűleg tényleg a megszokás hajt. Mert próbálkozni, új embereket megismerni, új barátságokat kialakítani. Valószínűleg a ti barátságotok már csak felszínes kapcsolat. Ettől még nem kell megszakítanotok a kapcsolatot. Viszont szerintem egy igazi szoros barátság ott kezdődik, hogy segítesz a másiknak, támogatod lelkileg és fizikailag és erőt fektetsz bele. Nem kell feltétlenül mindenben támogatni, ha hülyeséget csinál, akkor nem kell utána ugrani a kútba. Simán megmondhatod, hogy egy jó nagy hülye, amiért kigondolta ezt. Hiszen erről is szól egy barátság. Hogy őszinték vagytok egymással és neki akarsz jót, nem csak egyszerűen ráhagyod az ostobaságokat.
2020. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!