Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vesz valaki iPhone-t...

Miért vesz valaki iPhone-t félmillióért?

Figyelt kérdés
Felteszem itt a nagy kérdésem és remélem kapok valami egységes választ rá. Miért vesz valaki iPhone-t és ennyiért? Igen, találkoztam személyesen is olyannal akinek azért volt mindig a legújabb, hogy felvágjon vele, ezt még ő maga is mondta, meg a brand miatt stb... De én nem vagyok ennyire elvakult és tudom valakinek valami csak nagyon jó vagy hasznos dolog van benne számára. Nekem első telóm egy gombos Nokia volt, második egy Tesco-ból vásárolt okostelefó, a harmadik amit jelenleg is használok egy Xiaomi Poco X3 Pro. Én leginkább a teljesítményére mentem valami ésszerű áron belül, de ha nincs rajta kamera akkor is megvettem volna. Szóval miért vesz valaki ilyet? Gondolom kamera minőségben vagy teljesítményben is vannak hasonlóak még olcsóbban is.

ma 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt én sem tudom megérteni, pedig nekem volt iPhone-om. 11, SE3, 14. Eladtam az összeset, mert nem jött be.
ma 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Gondolom kamera minőségben vagy teljesítményben is vannak hasonlóak még olcsóbban is."


Hát az a nagy büdös helyzet, hogy lényegesen olcsóbban nem igazán vannak. A konkurens termékek valóban általában olcsóbbak, de mennyivel? A most megjelent iPhone 16 vetélytársa a Samsung S24 most (meg majd az S25, ha megjelenik valamikor a jövőben). Az iPhone 16 közvetlenül a magyar Apple webshopból 400 ezer forint, az S24 közvetlenül a Samsung webshopból 380. De akkor nézzük a Xiaomi 14-et, ami még lényegében ebben a ligában játszik: 347 a Media Marktban (a hivatalos weboldal irányított ide, nem kutakodtam, de úgy látszik nincs közvetlen magyar webshop).


Helyesebben megfogalmazva a kérdésed inkább az lenne, hogy miért vesz valaki drága telefont. A válasz pedig pontosan ugyanaz erre is, mint hogy miért vesz valaki 40 millióért autót, miért vesz valaki 500 millióért házat, miért vesz valaki 5 millióért kanapé, miért vesz valaki 2 millióért PC-t és miért vesz valaki 3 millióért biciklit: mert van pénze rá és számára fontos az a plusz, amit az adott felső kategóriás termék tud. Sluss. Biztos tök jó telefon a Poco X3 akármi, de a fent említett telefonokhoz képest nagyon nem egy liga.

ma 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!