IPhone 13 vagy iPhone 14?
"Szerintem ha foglalkoztál is valaha bármivel, az nyilvánvalóan nem okostelefonok tervezése volt."
Irreleváns. Nem csak azokban van RAM, felvilágosítalak.
"Egyébként, nem az a fontos, hogy 1 db RAM mennyibe kerül, hanem az, hogyha nagyobbat tervezek bele, ami csak 10 dollárral több, 1 millió darabnál az is 10 millió dollár különbség lesz. "
Te most ugye nem akarsz röhögtetni? Azt hiszed, hogy én ezt nem tudom? Ez miben másítja meg azt, amit írtam? Egy telefonra vonatkoztatva filléres összegről van szó. Tudod mit? Nyugodtan gombolják a 400 ezer forintos telefon ára mellé azt a plusz 2-3 ezer forintot, amibe ez kerül. Sőt, tudod mit? Kétszer annyit, akkor még nyernek is rajta! Mit szólsz hozzá?
"Személyeskedés helyett inkább a 24-ben küldött url alatt lévő dolgokat cáfold."
Akkor cáfold meg a telefon RAM-ok árát te :D Mi a franc köze van a témának ahhoz, hogy globálisan fel vagy le szánkáznak épp pár százalékot az árak, ha egyébként a kész termék TÖREDÉK költségét jelentik ezek a komponensek és egyébként akárhogy csűröd-csavarod: filléresek.
"Irreleváns. Nem csak azokban van RAM, felvilágosítalak."
Jaaa, már irreleváns. Kisangyalunk gyalupadokat tervezett 60 éve meg vetésforgóban borsót termesztett 700 éve, de most ő megmondja a tutit! Halljátok feleim, a kisbarátunk szerint a telefonok árának döntő többsége nem a SoC, nem a kijelző, nem a szoftver, neeeem gyerekek, a 10 dolláros memória modul!
Nem is a RAM, hanem a háttértár. Egy iPhone 16 128GB tárhellyel 400 ezer. 256GB tárral meg 450.
Egy 128 és egy 256 GB-os memóriakártya ára között meg van 10 ezer forint. Gyártási költségben meg minimális az eltérés a két kapacitás között, szóval nevetséges 50 ezret kérni a nagyobb tárhelyért.
Eredeti felvetésem az volt, (elismervén, hogy a legdrágább alkatrészek a processzor és a kijelző), de utánuk következik a RAM, ami szintén nem mondható "filléres" alkatrésznek, mégha olcsóbb is azoknál. Hiába nincs nagy különbség a két RAM kapacitás között, sok telefonnál látható, hogy a gyártó "sakkozik", hogy a készülék árát egy bizonyos szint alatt tartsa, azzal, hogy nagyobb felbontású kijelzőnél kevesebb RAM-ot tesz bele, több RAM-nál meg kisebb felbontású kijelzőt.
De, gondolom, egy telefon árát nem csak ezek a hardver elemek szabják meg, van benne hozzáadott érték is, ki tudja, milyen szabadalmak használatáért is kell fizetni egyes esetekben, vagy pl. egy új dizájn megterveztetése és gyártásba vitele is nagy pénzekbe kerülhet. Ezek a tömegtermelés esetén idővel megtérülnek, de különbség lehet egy Szilicium-völgyi mérnök és egy kínai mérnök bérében is, de még a céges ingatlanok költségeiben is. Persze, profitot is akarnak termelni, de azt nem hiszem, hogy egy 400 ezres telefon előállításának összköltsége a fogyasztói ár tizedrésze, legfeljebb a fele. És ott van még az ÁFA is, ami nélkül egy ilyen telefon jó 50 ezerrel kevesebbe kerülne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!