Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 13 vagy iPhone 14?

IPhone 13 vagy iPhone 14?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy megéri-e még iphone 13-at venni mostanában vagy inkább 14? Szeptemberben tervezek váltani. Most egy iphone xs em van. Illetve a 14 ára vajon mennyit eshet kb ha kiadják az iphone 16 ot?

aug. 2. 19:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

"Samsung is kihagyja a makró módot, hiába a 3 kamera rendre elvérzik az S24 iPhone 15-tel szemben."


A Samsung is kihagyja a makró módot ja, cserébe van zoom kamera és bizony az S24 és az iPhone 15 Pro nem egy ár kategória. A Pro-kkal szemben az Ultra megy.

Azt pedig, hogy kamerában elvérezne az iPhone 15-tel szemben, azért még viccből sem mondanám. :) Lehet azt mondani, hogy egy hangyaf..sznyival jobb ez vagy az, de az elvérzést semmiképp sem használnám, főleg úgy, hogy egy komplett kategória (a zoom ugye) konkrétan hiányzik a 15-ből.... igen, van digitális zoom, próbáltam, elég randa az eredménye, a közelében sincs egy dedikált zoom kamerának. Itt már tényleg lehet azt mondani, hogy "elvérzik". :)


"Én a 2.0-ás USB-t nagyobb hátránynak gondolom így 2024-ben..."


Kifejezetten gáz ez is, de erre már csak legyintek, a felhasználók döntő többségének semmi szüksége sincs rá, főleg iPhone esetén, ahol lényegében semmire sem mész vele.

aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
45%

Nemem 14 van, a férjemnek 13. Iphone akkor éri meg, ha dolgozol is rajta. Nekünk arra kell, nem csak villogunk a márkával. Ezen elfut a jóisten is, a felső kategóriás androidokon meg szaggatnak a munkaprogramjaink. Ebben elvéreznek az androidok nálunk. De mi ugye tervezőprogikat használunk meg táblázatkezelőt 😀 Lehetőleg egyszerre 3-4 progit is.

Akinek a kamera a legnagyobb baja egy telefonban, annak nem a telefonnal van gondja. Nem jó készüléket választottatok az igényeitekhez.

Az a baj, hogy már presztízs az iphone és mindenkinek az kell, holott az igényeit egy közepes xiaomi is kielégítené. Mert fotózgatni meg tiktokot bámulni nem kell fèlmilliós telefonon…

aug. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#11.

Samsungnál a probléma a kamera szoftver, túlszaturál és elég szegényes részletben, a mozgó képeket sem veszi fel valami jól, mert a stabilizálás sem az igazi.

Google Camera-val javítható, de akkor sem lesz egy 15 szintjén a sima S24.

Jár a piros pont a zoom kameráért, de akinek a kamera fontos úgy is Ultra-t fog venni, ott is némileg fenn állnak ezek a hátrányok. Az iPhone 15 meg pont arra lesz jobb, amire az átlag user használja: előkapja és lő pár képet a főkamerával, meg esetleg a szeles látószögűvel.


A digitális zoom-ra visszatérve, ebben szenved a 15 Pro Max is, hogy X5-ig csak az áll rendelkezésre, ez viszont az S24 Ultra-nál van jól megoldva, hogy 2 kamera is van erre a célra.

De hozzátéve én azt tudom mondani, hogy felhasználás függő, mert x2-es zoom-ig manapság jól teljesít a digitális zoom is, fölötte meg már úgy is csúcstelefon lesz.(és ezekben meg messze nem a Samsung/Apple az élvonalas, hanem a BBK telefonjai, lásd Find X7 Ultra)

aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Samsungnál a probléma a kamera szoftver, túlszaturál és elég szegényes részletben, a mozgó képeket sem veszi fel valami jól, mert a stabilizálás sem az igazi."


Ez amiről írsz egyrészt a legjobb esetben is szőrszálhasogatás, másrészt pedig ízlés kérdése és/vagy konfigurációs beállítás. Kb. izlés dolga.


"De hozzátéve én azt tudom mondani, hogy felhasználás függő, mert x2-es zoom-ig manapság jól teljesít a digitális zoom is"


Mondjuk azt, hogy bizonyos esetekben elfogadható, de inkább csak hányás egy dedikált zoomhoz képest. :)

aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Sok választ nem kaptam a kérdésre a vitákon kívül de hát nem is tudom mit vártam😂
aug. 3. 12:42
 16/20 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, az a baj, hogy kétezer ilyen kérdés van.

1. Az iPhone 13 és 14 közötti egyetlen praktikus különbség a plusz 2 giga RAM. Ha nincs nagy árkülönbség a kettő között, akkor a 14-et érdemes venni. Bár őszintén szólva a jelenlegi árát egyik telefon sem éri meg szerintem újonnan.

2. Hooooonnan a jó égből tudná bárki, hogy majd x hónap múlva, amikor megjelenik egy új készülék, mennyit fog esni ennek meg annak az ára? Minimális mértékben folyamatosan csökken mindegyiké általában, de nem lesz olyan, hogy kijön az új telefon és hopp holnapra 30%-ot esik az összes. Ezzel kár is számolni. 2-3 éve vettem az iPhone 13-mamat, amikor az volt az aktuális széria. Ma forintban nézve pontosan ugyanannyi az ára, mint akkor volt.

aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért nem csak az a fő különbség, a 14 megkapta a 13 Pro főkameráját.

Meg egy kicsit jobb aksit, személy szerint azt venném.

Amúgy meg vedd a 15-t, megéri a felárat. Újabb SoC, kiváló kamera és type c, meg a kamera szigetet is piszok jól megoldották. Én személy szerint imádom a 15 Pro-n.

aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16.

Azt tegyük hozzá, hogy 2-3 éve más volt a pénz értéke, mint manapság.

A 15-ös széria meg egész jó áron nyitott még az infláció ellenére is.

Ezért is árok értetlenül a 13-as széria ártartásán is, a 13 Pro is iszonyat magas áron megy a használt piacon.(bár hozzá is tenném, hogy az volt az első ízig-vérig csúcs iPhone, és nem gondolnám eget rengető váltásnak onnan semelyik újabbat)

aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tegyük hozzá, hogy 2-3 éve más volt a pénz értéke, mint manapság."


Nyilván, ezért is emeltem ki, hogy forintban tök ugyanannyi volt.

aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A ram miatt érdemes a 14.et ,no meg a támogatottság miatt
aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!