Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 13 vagy iPhone 14?

IPhone 13 vagy iPhone 14?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy megéri-e még iphone 13-at venni mostanában vagy inkább 14? Szeptemberben tervezek váltani. Most egy iphone xs em van. Illetve a 14 ára vajon mennyit eshet kb ha kiadják az iphone 16 ot?

aug. 2. 19:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
15 max pro alatt nincs értelme. Ha nincs telen vagy hozd ki részletre.
aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Megegyezik a két készülék. 1 évvel tovább lesz támogatva a 14.
aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%

Én a helyedben semmiképp nem vennék túlárazottt szar ájfónt.

Egyiket sem.

aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
3. Csak a sima modellek túlárazottak. A Pro ár/érték arányban jó.
aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Én a RAM miatt vettem 14-et. A 13-ban 4GB van, a 14-ben 6GB.


Egyébként minden iPhone kicsit túlárazott, de a pro aztán tényleg nem ad annyi pluszt, amennyivel drágább.

aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

#4.

Mit tekintünk jó ár/értéknek?

Amúgy a sima is rendben van, csak nincs 120HZ. Azt leszámítva felső kategória. Akinek ez nem fontos az vegyen S24-t.

aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Mit tekintünk jó ár/értéknek?"


Például azt, hogy ennyi pénzért legyen már evidencia a 120 Hz-es kijelző, ha már két kategóriával lejjebb is az, évek óta. Ennyi pénzért legyen evidencia egy zoom kamera. Ennyi pénzért legyen már evidencia normális mennyiségű, egyébként totálisan filléres RAM-ot tenni egy telefonba. (Bár az elvileg ősszel érkező 16-os széria végre megkapja azt a nyamvadt 8 gigát, de elvileg az is 60 Hz-en ragad...)

Az a baj a sima szériával, hogy az utóbbi jó pár évben - kevés kivételtől eltekintve - hogy nagyon durván érződik rajta, hogy csonkolni kellett, csak azért, hogy maradjon vásárlói igény a jóval nagyobb árréssel értékesített - hardveresen filléresen drágább - Pro-ra. Ha egyszerűen látványosan nincs értelme az alap szériának, akkor minek erőltetni mindkettőt? Ne legyen minden évben új sima, sőt ahogy elnézem, nem is kéne sima. Adják ki akkor, ha valóban van értelme, jelenleg rohadtul nincs.


Nekem egy sima 13-masom van, abban az évben úgy éreztem, hogy jó kompromisszum volt az a készülék, de a 14 egyenesen vicc volt, most meg a 15-öst sem tudom hová tenni. Eközben meg a családba fele annyiért se vett középkategóriás, tavalyi Samsungjának kijelzője kb. röhögve megeszi az én telefonom kijelzőjét és még a memóriában is több appot tud tartani, lévén nem filléreskedtek ott a RAM-al. A sima széria nagyon is lehetne jó, ha abból a fránya nyereség rátából visszavennének egy kicsit és a földön járnának... De tök fölöslegesen koptatom a számat, amíg bejön nekik anyagilag, addig ez lesz az út, én meg majd 1-2 év múlva, amikor aktuális lesz, majd szépen elgondolkodok a konkurencia ajánlatán is.

aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Például egy Galaxy S24 Ultrához képest jobb ár/érték arányú a 15 Pro. Egyedül zoomkamerában gyengébb, de százezerrel olcsóbb is. A Simák túlárazottak, vegye akinek hat anyja van.
aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

Samsung is kihagyja a makró módot, hiába a 3 kamera rendre elvérzik az S24 iPhone 15-tel szemben. Ott nagyon is-is a helyzet, hogy melyik a jobb választás, akinek ennél több kell annak marad mindig az aktuális Ultra és Pro/Pro Max szériák.

Nyilván, hogy azekhez képest mindegyik telefon kompromisszumos.


Továbbra is azért kell a sima széria, hogy legyen egy az olcsóbb szegmensben. Szerintem sem korrekt, hogy pont a 120hz-t veszik ki, de valószínűleg az a réteg, aki a simát veszi annak kevésbé fontos ez.

Én a 2.0-ás USB-t nagyobb hátránynak gondolom így 2024-ben...

aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8.

Nem feltétlen, mert az S24 Ultra az androidos flagship, annak minden előnyével. Plusz meg van spékelve egy S-Pen-nel, DEX-el is.

Illetve egy árkategóriában van a 15 Pro Max-szal, szóval azonos áron még többet is kínál.

A sima iPhone 15 Pro perpillanat ellenfél nélkül van, talán még a Xiaomi 14 áll hozzá a legközelebb...

aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!