Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan van ennyi magyar...

Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, főleg mostanában amikor mindenki nyavalyog hogy kevés a fizu ,de suliban, munkahelyen, buszokon, metrókon minden második embernek 300-400 ezres iPhone van a kezében. Mindenki használtan vagy részletre veszi? Mert valljuk be még egy 1 milliós keresetből is elég nagy kiadás több száz ezer forint, nemhogy az átlag 250-500ezret kereső középosztálynak.

2022. jún. 3. 10:19
 81/91 anonim ***** válasza:
65%
gázszerelő
2022. szept. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
37%

Az mindegy, hogy mit dolgozunk, nekünk így jó és pont. Nem mondtam, hogy reggeltől estig dolgozunk, csak annyit, hogy este érünk haza, és nem sokat vagyunk itthon. Ez nem jelenti azt, hogy azért, mert estig tart a munkaidő. Délutánonként megyünk össze vissza, nem itthon ülünk, és unatkozunk, vagy tv-zünk. Mozi, étterem, bowling, átugrunk másik városokba, családdal, barátokkal együtt megyünk ide oda, mindig kitalálunk valami programot, hála istennek nem vagyunk otthon ülő típusok, sem én, sem a párom, meg is zavarodnánk, ha állandóan itthon ülnénk.:D

Egyébként sem azért dolgozunk, hogy otthon üljünk, és csak a számlákat fizessük.

81-es, te nyilván jobban tudod, de nembaj, legyél ebben a hitben, mi attól még boldogan élünk és megvan mindenünk, te meg azt gondolsz, amit akarsz.:)

Szép napot mindenkinek!

2022. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
73%

"Akkor sem értem, hogy a pékbe lehet több száz gigabyteot elhasználni mobilon."

Azért annyira nem nehéz.

Emlékszem, amikor először kellett huzamosabb ideig mobilnetet használnom. Fél GB volt a limit egy hónapban. Ez azt jelentette, hogy napi két Youtube-videó már nem fért bele a keretbe. (Ekkor 2008-at írtunk.) Most képzeljük el, hogy megnézünk napi 10 videót, és nem "SD", hanem valami nagyobb felbontásban! Ezzel már meg is közelítettük az 1 GB-ot. Ha mellette még netán Netflixet, online TV-t, vagy akármi hasonlót is használunk, bőven a GB-os nagyságrendben találjuk magunkat. Ez pesig csak egy nap. Szorozzuk fel 30-cal, és már el is értük a 100 Gb-os nagyságrendet.


"De ezek szerint akkor otthon nics sem laptop sem asztali gép, csak a mobilok?"

Meglepődnél, ha tudnád, hogy ez mennyire gyakori jelenség. Oké, itt most nem erről volt szó, de sok olyan (bőven fiatal) felhasználóról tudok, akiknél nincs otthon számítógép. A Facebook, Instagram, Tiktok az mobilról is megy, az e-mailről már azt sem tudják, hogy micsoda, másra meg nem használják. 20 éve még azt hittük, hogy mostanra a háztartások alapvető kelléke lesz a számítógép. Háát... nem így lett. Egy ideig volt egy masszív növekedés, aztán most visszaestünk a 20 évvel ezelőtti szintre. De ez más kérdéskör...


"Van két laptop, és három tablet is. Mindet használjuk, amikor otthon vagyunk, internet megosztással, és tökéletesen jó."

Erre én is azt a kérdést tudom feltenni, hogy: ez miért éri meg?? Egy valag pénzt kifizetsz azért, hogy gyengébb minőségben, több macerával megkapd ugyanazt, amit ennek a töredékéért is kaphatnál.


"De akkor is praktikusabb ez, ha elmegyünk valahová, és így ott is tudunk használni mindent, mivel a WiFi-t nem tudjuk magunkkal vinni."

Nem.

A praktikus az, ha előfizettek potom áron egy normális, vezetékes internetre, vennetek sem kell már wifi-routert, mert a szolgáltató alapból ad, és emellett meg előfizethettek valami jóóóval alacsonyabb mobilnetre. A kettő együtt a jelenlegi ár kb. feléből megvan (sőt...), és otthon is van normális net, meg ha kimozdulsz otthonról, akkor is.


"Ja, és kb csak este vagyunk itthon, amikor már szinte semmit nem tudnánk kezdeni az otthoni internettel, mert alszunk."

És nap közben mindig együtt mentek mindenhová, igaz? Hiszen máshogy nem működne a netmegosztás.


De nem az én dolgom, mindenki arra veri el a pénzét, amire szeretné. :D Csak amit ti 30-40 ezerből oldotok meg, azt én megoldom 20 alatt...

Egyébként meg nagyon tartalmas lehet az a mozizás, bowlingozás, családi összejövetel, ami mellé elengedhetetlen a korlátlan internet, hiszen minden más csomagot pikk-pakk lefogyasztanátok.

Félreértés ne essék, legyetek boldogok, éljetek úgy, ahogy nektek jó, csak nekem ez elég groteszk, hogy társas programokon elfogy több száz GB net egy hónapban. Én ha a barátokkal, családdal, vagy a barátnőmmel megyek valahová, minimális internetet fogyasztok. Talán csak annyit, amennyivel mondjuk a buszmenetrendet megnézem hazafelé.


"Egyébként sem azért dolgozunk, hogy otthon üljünk, és csak a számlákat fizessük."

Nem. Azért, hogy egész nap tébláboljatok, miközben neteztek, és 2 év alatt kifizessetek egy kisebb vagyont.

Egyébként tetszik, hogy milyen lenézéssel beszélsz azokról, akik nem késő este akarnak hazaesni, és netán még filmet is szeretnének nézni. Nyilván máshol bolyongva terabájtot elnetezni az sokkal nívósabb. :D


"nincs az, hogyha elmegyünk valahova, akkor nincs internet, és nem tudunk semmit csinálni, akár ügyeket intézni vagy bármit"

Biztos én vagyok a különc, de én nem a családi összejövetel közben szoktam ügyeket intézni, de még csak nem is egy romantikus program közben. Esetleg utazás közben néha, ritkán, ha feltétlenül szükséges, és nem csak 10-20 percet buszozok. De ha te úgy vagy egész nap távol, hogy annak jelentős része "üresjárat", az tényleg sokkal jobb, mint "otthon unatkozni".

Mindegy, tényleg téma lezárva. :D


"A tokra is kaptunk kedvezményt."

Nekem is tetszenek ezek a marketingfogások. :D Lenyúlnak az embertől közel egy millát, de a kétezet forintos tokhoz adnak 10% kedvezményt. :D

2022. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
49%

#64 "Más kérdés, hogy a részletre vásárolva a jövő jövedelmét költöd el."

Ha spórolsz, akkor pedig a jelen életszínvonalából aldozol egy feltételezett jövőbeli költekezés érdekében.

Te valamiféle bankár vagy? Biztosítási ügynök? Ők szoktak ilyen hangzatos ferdítésekkel élni. A pénz világában mindennek van valami hátránya. Az, hogy ki melyik hátrányt akarja/hajlandó bevállalni, az meg egyéni szuverén döntés kérdése.

2022. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
#84 nem vagyok bankár, ügynök, csak próbálok tanulni, egy tök átlag Gipsz Jakab vagyok. Igazad van, amit írsz, de a jelen életszínvonalamból nem egészen igaz nekem, a jelen életszínvonalam azt is jelenti, hogy már "félre van téve" a lehetséges költségeimre. Ahol lehet, kerülöm a hiteleket (nem mindig sikerül, pl: lakás), mert tudom, hogy a jövőben lehet, hogy mások lesznek a céljaim és pont az akadályozhat, hogy még mindig egy múltbeli döntésemet törlesztem. De mindenkinek más és más az indoka, csak azt akartam mondani, hogy pl telefonra nem vennék fel hitelt, mert egyrészt kibírom nélküle, vagy félre tudok tenni annyit, hogy megvegyem készpénzben. De már személyiségek vagyunk.
2022. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:

Nekünk ez így kényelmesebb és jobb. A mi pénzünk, arra költjük, amire akarjuk.

Mindkét előfizetésen korlátlan internet van, szóval nem értem, miért kéne együtt mennünk mindenhová.

Neki is és nekem is korlátlan internet van.

Egyébként meg leírtam már 2-3x, hogy abból a 31 ezerből 10 ezer az a telefon részlete. Tehát magában a két előfizetés 21 ezer forint lenne.

Igen, előfordul, hogy muszáj munkahelyi ügyeket intézni a programok alatt, sajnos ez elkerülhetetlen a munkánkból kifolyólag. Nyilván mozi közben nem, (esetleg utánna) de egyéb programoknál előfordulnak ilyen helyzetek. Ehhez még hozzá jön az is, hogyha megyünk valahová, akkor az autóban nem a rádió szól, hanem YouTube-ról hallgatunk zenét, amihez kell a mobilnet, méghozzá elég sok.

“Nem. Azért, hogy egész nap tébláboljatok, miközben neteztek, és 2 év alatt kifizessetek egy kisebb vagyont.”

Igen, így van, azért dolgozunk, hogy ezeket megtehessük, ha megtehetjük, akkor miért ne tegyük? Ezek mellett kényelmesen ki tudunk fizetni mindent, és még félre is tudunk tenni. Akkor miért ne?

“Egyébként tetszik, hogy milyen lenézéssel beszélsz azokról, akik nem késő este akarnak hazaesni, és netán még filmet is szeretnének nézni.”

Nem nézem le azokat az embereket, ha nekik így jó, és nekik az esik jól, akkor tegyék azt, nem az én dolgom, nem is foglalkozom vele. Annyit mondtam, hogy mi nem ilyenek vagyunk, de azzal sincs baj, ha valaki ilyen, mindenki csinálja azt, ami neki jó és boldoggá teszi.

Nem gondolnám, hogy az élmények, amiket átélünk annak köszönhetően, hogy ide oda megyünk, az “üresjárat” lenne. Inkább ezerszer élményekbe fektetem a pénzemet, mint bármi másba, mert azok legalább ott lesznek velem életem végéig, és legalább lesz mit mesélni majd a gyerekeknek és az unokáknak. Szóval igen, inkább ez, mint otthon unatkozni. De azért mégegyszer kiemelem, azzal sincs baj, ha valaki nem így vélekedik erről, nyilván nem gondolkodhat mindenki egyformán.

2022. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:

"20 éve még azt hittük, hogy mostanra a háztartások alapvető kelléke lesz a számítógép. Háát... nem így lett."

Nem ez a baj, hanem, hogy a mai generáció nagy része a mobilon csak tartalmat fogyaszt, a számítógéphez meg nem ért felhasználói szinten sem.

Ebben a tekintetben visszasírom a 90-es éveket. Akkor kevés embernek volt számítógépe, de akinek igen, az értett is hozzá.


"De nem az én dolgom, mindenki arra veri el a pénzét, amire szeretné. :D Csak amit ti 30-40 ezerből oldotok meg, azt én megoldom 20 alatt..."

Hagyd, én próbáltam velük megértetni, nem ment. Nekik így jó. Én meg fizetek 3500-at a vezetékes netért, plusz 6 ezret a két mobil előfizetésért és ugyanott vagyunk. :)


"Félreértés ne essék, legyetek boldogok, éljetek úgy, ahogy nektek jó, csak nekem ez elég groteszk, hogy társas programokon elfogy több száz GB net egy hónapban. Én ha a barátokkal, családdal, vagy a barátnőmmel megyek valahová, minimális internetet fogyasztok. Talán csak annyit, amennyivel mondjuk a buszmenetrendet megnézem hazafelé."

Hát épp ezaz! Munkához nem kell youtubeozni, szabadidős programokon nem a telefont bújja az ember (jó esetben), a film letöltögetésre meg ott lehetne otthon a vezetékes net. Én az elmúlt 5 évben talán háromszor, ha kifogytam a 2GB-os mobilnet keretből, főként olyankor, mikor sokat kellett navizni.


"Tehát magában a két előfizetés 21 ezer forint lenne."

Ha nem vettél volna telefont, akkor meg csak 15 ezer, ugyanis nyugodt lehetsz, hogy az előfizetési díjba is bele van kalkulálva az a 100 ezer, amennyivel olcsóbb a telefon.

De még a 15 ezer is drága. Nekünk kettőnknek 6 ezer és még a vezetékes nettel együtt sincs 15.


"az autóban nem a rádió szól, hanem YouTube-ról hallgatunk zenét, amihez kell a mobilnet, méghozzá elég sok"

Mondjuk ez már elég sznobság, de legyen. Részemről én inkább teleraktam egy pendrive-ot a kedvenc zenéinkkel és az szól. De adatforgalom tekintetében még egy jó netrádió is kevesebb, mint a Youtube, ami ráadásul reklámokkal van tele.


De mindegy. Van, aki ár/érték alapján választ szolgáltatást. Ti nem.

2022. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
100%

nagyon rá értek, kíváncsi lennék ki olvassa ezeket el?


3 sornál hosszab az egy regény.


még Örkény István is rövidebben írta az 1 perceseket.

:)

2022. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:

"Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?"


Nem tudom, nálunk a családban 5 db van. Kellett telefon, vettünk.

2022. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:

#64 "Más kérdés, hogy a részletre vásárolva a jövő jövedelmét költöd el."

Ha spórolsz, akkor pedig a jelen életszínvonalából aldozol egy feltételezett jövőbeli költekezés érdekében.

Te valamiféle bankár vagy? Biztosítási ügynök? Ők szoktak ilyen hangzatos ferdítésekkel élni.


Ezt terjeszteni fogom :D

A különbség, hogy ha hitelre veszel, akkor feltételezed magadról, hogy majd sokat keresel. Ennyi ésszel én nem :D

2022. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!