Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan van ennyi magyar...

Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, főleg mostanában amikor mindenki nyavalyog hogy kevés a fizu ,de suliban, munkahelyen, buszokon, metrókon minden második embernek 300-400 ezres iPhone van a kezében. Mindenki használtan vagy részletre veszi? Mert valljuk be még egy 1 milliós keresetből is elég nagy kiadás több száz ezer forint, nemhogy az átlag 250-500ezret kereső középosztálynak.

2022. jún. 3. 10:19
 61/91 anonim ***** válasza:
100%

"minimum 2 iPhone kell mindenkinek"

Jó. Eladom mindkettőt, veszek egy normális Androidot, a maradékból meg egy üzleti laptopot.

2022. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
100%
Havi egy millió feletti nettó nem bevételem van, de nincs iPhonem, TV sem, városban tömegközlekedést hasznalok. Velem van a baj.
2022. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
0%

Mi részletre hoztuk ki az iPhone 13-at Yetteltől, de csak azért, mert nagyon jól jött ki a dolog. Kedvezményesen kihoztuk, egy olyan csomaggal, amiben korlátlan netem is van, ami nekem nagyon fontos volt. (Most járok 1TB-nál, és mindig hó közepén van a forduló).

2 éves hűség, havi 10ezer a törlesztője, ehhez még jön 2 előfizetés, amikkel együtt 31ezret fizetünk minden hónapban.

Tehát van egy új telefon, 2 előfizetés, egyikben korlátlan net, 250 perc hívás, másikban minden korlátlan, havi 31ezer forintért. Ezelőtt másik csomagban volt 100GB mobil netem, ami hó közepén elfogyott, akkor is, ha nagyon figyeltem rá, másik előfizetésben 15GB net, korlátlan hívás, kb egy középkategóriás telefonom, és havi 40-45 ezer volt a számla, mert mindig külön netet kellett venni mindkét telefonra, (wi-fi nincs, nem is kell, nem sokat vagyunk itthon) és a kihozott telefonok törlesztője havi 5ezer fölé szinte sosem ment.

Tehát kb most ugyan annyit fizetünk, mint ezelőtt fizettünk volna, ha nem vásárolunk plusz mobilnetet.

Szerintem jó vétel volt így, hamar megszoktam az iOS-t, és imádom is, de hát kinek mi🤷🏻‍♀️

A tokra is kaptunk kedvezményt.

2022. szept. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
39%
Más kérdés, hogy a részletre vásárolva a jövő jövedelmét költöd el. Minek vesz valaki iphonet, ha nem tudja lerakni egyben ez árát? Vicc, hogy pont a fenti 1 milliós bevételű embernek nincs iphoneja. Pont emiatt marad a gazdag gazdag, a szegény/átlagos szegény/átlagos. És még meg is van magyarázva, hogy jó vétel volt. Hát ez igen, gratula! Pontosan látszanak az oktatás hiányosságai.
2022. szept. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:

Hol írtam olyat, hogy egyben nem tudnám kifizetni?

Attól még, mert eddig nem vettem ilyen telefont, vagy hasonló ár kategóriában bármilyen telefont, ki tudtam volna fizetni egyben is, de nyilván turkálni akarsz a pénztárcámban. Nem baj, hidd el lenne pénzem még 4-re is, nem csak 1-re. Csak eddig sajnáltam rá a pénzt, vettem mást helyette, vagy inkább 2x mentünk nyaralni 1 évben. De rájöttem, hogy nem arra dolgozok, hogy ne tudjak megvenni valamit, ami tetszik. :)

Egyébként, ha utána számolsz, 2 év = 24 hónap, havi 10 613 forint a részlet, 24*10 613 = 254 712 forint. + a töltő fej, tok, kb 15 ezer. Ott helyben egy forintot sem kellett bele adni a telefonba!

Tehát ebben a csomagban (és a hosszú idő miatt, amióta ennél a szolgáltatónál vagyunk) kedvezményesen kihoztam egy olyan telefont, ami 300k felett van. (Most per pillanat az Apple oldalán az iPhone 13 induló ára 389 ezer forint), mikor kihoztuk, akkor volt 340 ezer körül. És jobban is jártam vele, mert kevesebbet fizetek így 10-15 ezerrel havonta, mint eddig fizettem, és van egy kiváló telefonom, amivel el leszek akár 3-4 évig is, emellé korlátlan mobil netem, plusz a második előfizetés, amin minden korlátlan.:)

Szóval ne haragudj már, hogy nem akartam egyben kifizetni, és feleslegesen elverni +100ezer forintot, amikor így sokkal jobban kijöttem belőle, és még pénzt is takarítottam meg vele. Attól még, mert van pénzem rá, nem kell egyben kifizetni, ha így gazdaságosabb.

És pont emiatt gazdag a gazdag, a szegény meg szegény.

Tehát igen, pontosan látszanak az oktatás hiányosságai nálad, mikor belekötsz egy olyan dologba, amiről fogalmad sincs, és egy pár sor alapján te eldöntöd, hogy nem tudtam volna kifizetni.

Hülye lettem volna egyben kifizetni, amikor így jobban kijöttem.:D

De tudod mit, emiatt veszek egyet anyukámnak is, és azt EGYBEN fogom kifizetni, csak hogy örülj neki.:)

2022. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
50%
Ok, igazad van, nem is győzködlek tovább.
2022. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:

65-ös te nem takarítottál meg semmit, ez csak marketing bullshit, amit elhitetnek veled. Te X forintot elköltöttél. Veszel valamit, annyit költesz pont. Ennyi annyi kedvezmény csak a beetetés, hogy te is jól érezd magad, amiért százezreket kifizetsz.

Ha szabad megkérdeznem mekkora az éves bevételeidnek megy befektetésre? Állampapír, ingatlan, tőzsdei részvény, ETF, bármi?

2022. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
49%

66# ne hátráltatja meg!

vegyél te is...

2022. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
49%
* hátrálj
2022. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
Nem fogok itt veszekedni veletek, ti úgyis mindent jobban tudtok, szóval felesleges. Én tudom, amit tudok, ti pedig azt gondoltok, amit akartok! Én leírtam, amit akartam, és ezennel be van fejezve a pénztárcámban turkálás. Persze, meg lehet kérdezni, de választ nem kapsz rá, nem rád tartozik. Azt kívánom legyen neked is 100x ennyid! További szép napot!
2022. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!