Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan van ennyi magyar...

Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, főleg mostanában amikor mindenki nyavalyog hogy kevés a fizu ,de suliban, munkahelyen, buszokon, metrókon minden második embernek 300-400 ezres iPhone van a kezében. Mindenki használtan vagy részletre veszi? Mert valljuk be még egy 1 milliós keresetből is elég nagy kiadás több száz ezer forint, nemhogy az átlag 250-500ezret kereső középosztálynak.

2022. jún. 3. 10:19
 21/91 anonim ***** válasza:
100%
a bank hitelez, a kereskedő megkapja a mobil árát a banktól.
2022. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
100%
#21: Ki mondta egy szóval is, hogy nem a bank hitelez?!
2022. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
100%
Előfizetés mellé (otthoni + mobil), hűségidővel, kb. 200.000 forintot kell letenni egy új iPhone-ért, ami nagyjából a bolti ár fele. Ha ezt egyszer kifizeted, akkor egy évig használod az éppen aktuális telefont, és még mindig többért tudod eladni, mint 200.000 forint, egy iPhone-nak elég lassan csökken az értéke. Ebből pedig meghosszabbítod a hűségedet, és újra leteszed a 200.000 forintot a legújabb iPhone-ért. Majd jövőre ugyanez, meg utána is ugyanez. Egyszer fizettél ki 200.000-ret valamikor a múltban, meg a havidíjadat fizeted, amit valamilyen formában így is, úgy is kell, és folyamatosan a legújabb iPhone-od van. Csak példaként meséltem el, hogy így is lehet.
2022. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 NTBS ***** válasza:
100%
Részletre veszik meg.
2022. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
82%
#23: Igen, és a havidíjakkal együtt jóval többet fizetsz az iPhone-ért, mintha ugyanazt megvetted volna a boltban...
2022. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:32


A Telekomnál 20 ezer forint a legdurvább mobil előfizetés, amiben EU-n belül korlátlan hívás, sms, adat, minden benne van. Ezt fizeted egy évig, 240e, meg mellé a 200e amibe a telefon került, 440e. Ehhez képest a telefont mondjuk megkapod a boltban 380e-ért. Úgyhogy "jóval többet" biztos nem fizetsz.


A másik, hogy a boltban vett telefonnal előfizetés nélkül mit csinálsz? Otthon wifizel? Gondolom csak telefonálna vele az ember néha egyet-kettőt, elolvasna egy emailt meg bekapcsolná a navigációt, valamilyen formában ezt is ki kell fizetni.

2022. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
100%
Több lehetőség is van megvenni egy iphone-t, már leírtak egy párat, részletre, használtan, esetleg diákmunka, ajándék karácsonyra, születésnapra, stb-re, anyuék megveszik, esetleg a jófej rokonok összedobnak rá, majd felköszöntéskor sorba állnak, hogy "Boldog születésnapot Bogika/Lacika, ez Zoli bátyád Éva nénjéd, és Tomiék közös ajándéka...puszi, puszi, megvan az új iphone, megvan a boldogság, ilyen egyszerű, nem muszáj több száz ezernek lenni a zsebben, hogy valakinek több száz ezres telefonja, vagy bármilye legyen.
2022. jún. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
100%

#26 "20 ezer forint a legdurvább mobil előfizetés, amiben EU-n belül korlátlan hívás, sms, adat, minden benne van"

Ja, amit az előfizetők 99%-a nem használ ki, de jól hangzik marketing szempontból.

Szóval összesen 440-et fizetsz egy telefonért, amit 380-ért megkapnál, azaz 15%-kal (60 ezerrel) drágábban veszed.


Azon kívül 20 rongy brutális drága előfizetés. Nekem 3 ezernél nem szokott több lenni a számlám.

2022. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
48%

20: Ember vegyél vissza az arcodból, és olvasd el megint NINCS ingyen hitel. SOHA SEMMI NINCS INGYEN.

Olvasd el újra érthetően elmagyaráztam. Stílusban sem volt kifogásolható, de én is tudok paraszt lenni.

Programozó létedre azért ennyi logikának lennie kéne.

Ha nem tudsz értelmesen beszélgetni akkor ne beszélgess.


Benne van a termék árában MINDIG! Bank SOHA nem fogja neked ingyen adni.


Hitel kártya az teljesen más. Emberek 95% beleesik a hitelcsapdába.

Ezért éri meg a banknak. Fogyasztási hitelbe muszáj beletennie az árba mindig.

Két szép szeméért senkinek se adja ingyen senki. Nagyker, kisker és a bank is kéri a hasznát.


0 THM el az is van hogy bekerülsz a hírlevelekbe, benne leszel a rendszerben és bombáznak hitel reklámokkal, fogyassz vegyél többet. Bank rendszere is ismerni fog.

Alapvetően nem baj de anélkül hogy ügyfele lennél vezetik az adataidat.

Nem is részletezném ezzel mi a baj...


Szimplán tájékoztattalak és az olvasókat.

Vagy elhiszi valaki vagy nem, vagy kötekedik vagy nem. Ezen túl a színvonalat megütő megnyilvánulásokra válaszolok csak.

2022. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
100%

26: Igen ez alapvetően igaz. De előttem is írták hogy ha neked nincs szükséged a max előfizetésre akkor olyan szolgáltatásért fizetsz amire nincs szükséged. Ha fullosat használsz akkor nem rossz ajánlat, nem kiemelkedően jó, de nem rossz.

Másik zseniális hogy ha sokallod akkor se tudod hűség idő alatt csökkenteni a tarifát. Harmadik hogy ha lejár a hűséged elfelejted, ott marad és majd rájössz néhány hónap vagy év után hogy héj... Mikor járt le a hűség? Lejjebb kéne venni. Előfizetők 95% így jár. Ezért is erőltetik, és esetleg mennek lejjebb az árban.

Arról meg nem beszélve hogy hát a céges előfizetőknek fele ennyiért kínálták már évek óta ugyan ezt a csomagot, Kiegészítve az egész nyugati világra való telefonálási lehetőséggel.

benne ragadsz, elfelejted. Magyarok különösen nehezen változtatnak.

Bankot, munkahelyet, még előfizetést is, azért bonyolítják meg a neten is a váltást hogy komoly dolognak tűnjön, aztán álljál sorban. Sokan feladják inkább és fizetik tovább... Tőlem mindig megkérdezik miért nem online változtatom meg? Mert kiírja nekem hogy telefonáljak, vagy fáradjak be személyesen. Telefonon mire élő embert találsz. Inkább sorban álok egy órát. Ha ellőre megtervezed, és időpontra mész akkor ez gyorsabb, de a legtöbben csak beesnek.


Leszámítva azt hogy a használt piacon nem szeretik a szolgáltatói készülékeket. Lehet csak nekem volt sok rossz tapasztalatom, de én biztosan kerülöm mind a szolgáltatótól való készülék vásárlást mind használtan a szolgáltatótól vett készülékeket.

2022. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!