Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan van ennyi magyar...

Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, főleg mostanában amikor mindenki nyavalyog hogy kevés a fizu ,de suliban, munkahelyen, buszokon, metrókon minden második embernek 300-400 ezres iPhone van a kezében. Mindenki használtan vagy részletre veszi? Mert valljuk be még egy 1 milliós keresetből is elég nagy kiadás több száz ezer forint, nemhogy az átlag 250-500ezret kereső középosztálynak.

2022. jún. 3. 10:19
 31/91 anonim ***** válasza:
100%

#29: Tudom, hogy valaki megfizeti a hitel árát. Csak az én esetemben nem én fizettem meg, hanem a többi, akinek a bank el tudott adni egy drága hitelt a 0 THM után/mellett. Nekem nem tudott.

Ha a termék árába lett volna beépítve, akkor meg máshol vettem volna meg, olcsóbban.

Az már engem nem érdekel, hogy a bank küldözgeti nekem a reklámokat. Hidegen hagy, mert lakáson és kocsin kívül másra soha nem fogok nem 0 THM-es hitelt felvenni.

2022. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
100%

31: Értem hogy így tűnik, de nem. Te is megfizetted. Nincs olyan hogy veszteséggel árulják a terméket. Vagy szétdobják mások között. Olyan van hogy a nyereségből engednek ha régóta polcon van és ki akarják szórni.

Veszteséggel nem árulhatja. Hamar tönkremennének a kereskedők. Beszerzési ár alatt amúgy se nagyon értékesíthetik. Erre fogyasztóvédelmi szabály van. Pláne egy nagyobb értékűnél, nagy bukta lenne. Beszerezni, raktáron őrizgetni, árfolyam hatás. Pénzükhöz jutnak vagy sem, így is rizikós. Egyszerűen tudnák olcsóbban adni de nem teszik, és kiteszik hitellel, sokaknak ekkor vonzóbb. Volt hogy MM ben vettem porszívót és csak hitelre árulták. Mondom készpénzre elviszem itt most ha a hitel díját leveszik belőle. Elhoztam. 50k helyett 40k ért oda adták. Kifutó miele porszívó. 10k lett volna a hitel. Kereskedőnek mindegy mert így is úgy is 40k -t kapott volna érte. Nem mostanában volt ez.

Nagyon soknál ez a 0-s hitel teli találat . Sajnos családban van olyan rokonom aki nem él jól, mondjuk így. De hogy mindig a legújabb TV van, a legújabb konzol, 2 évente új iPhone. Enni meg csak szűken van mit. Mindig ilyen 0% THM re vásárolnak hogy milyen jól járnak, nem étik hogy egyrészt nem, másik része hogy nem erre kéne költeni. Nem érti honnan van autóm, és egyebek.

Világos hogy nálad te ezt átgondoltad, de a többség nem így teszi. Ezért létezik ez a konstrukció.


Minden esetben a kereskedőnek van egy szerződése a bankal.

Ebben benne van hogy milyen százalékokat kell érte csengetni.

Nem egyenként termékenként kötik, mert kihullana mindenkinek a haja.

Ilyenkor ez egyszerűsített, mert egy kész tortúra a hitel.

Adhatná a kereskedő olcsóbban, de gondolom a készletezés oldalán, mivel az is hitelből megy, ha hitel felé tereli az embereket, alacsonyabb kamattal dolgozik neki a bank, így mindjárt érdekelt a cég is. Biztos hogy ki van számolva.


Engem eléggé zavarnak ezek a reklámok, és hát nem is etikus kérés nélkül nyomni.

Szerintem.


Hitelt én max ingatlanra vennék fel. Szerencsére soha nem kellett.

Mostani hitel kamatokat elnézve a fogyasztási hitelek is meg fognak drágulni.

Árfolyam miatt úgy is minden megdrágul. Úgy hogy nem lesz kiemelkedően feltűnő.

Műszaki cikkek szinte minden import. Látszik is az árakon a közel 30% ft leértékelődés.

2022. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
67%

na bumm a 0%-os THM, felemelkedik

0%-os THM-re.

2022. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
100%

"Értem hogy így tűnik, de nem. Te is megfizetted. Nincs olyan hogy veszteséggel árulják a terméket. Vagy szétdobják mások között."

Nem fogják veszteséggel árulni, ez tény. Az is lehet, hogy tudták volna olcsóbban is adni. De mondom: csak olyankor vettem igénybe 0 THM-es hitelt is, amikor máshol sem volt olcsóbb a termék illetve hitel nélkül is ugyanannyiba került. Ilyen esetben pedig nyilván nem én fizettem a hitel árát.

2022. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkoztam a válaszokon és bennem is felötlött a következő. Én hova tartozok? Vidéki városban van egy 3 szobás lakásom full berendezve pici hitellel, egy hitelmentes régebbi autóm, családom 2 gyerekkel, a számlák mindig ki vannak fizetve, eddig nem kellett kuporgatnunk tehát nincs hóvége és még van egy kis megtakarítás is. Na és itt a lényeg! 260eft a fizum, feleségemnek kicsit kevesebb, tahát nem sok százezer a jövedelmünk. Viszont az androiddal már tele a tököm mert az elmúlt 10 évben annyit szívtam vele mint az állat. Akkor most ha vennék egy 200-250 körüli iphone-t akkor én beleesnék abba a kategóriába az okosok szerint, hogy a csóró menőzik?
2022. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
88%

Jujujjj! Valaki kicsit ideges privátban :DDDD

Ne legyél ideges! Árt a szépségednek!

"Nem tudom ki a fszm vagy, de uzenem hogy vegyel vissza a hatalmas alpari proletar pofadbol, menj el tanarnak vagy egyetemi professzonak ha ilyen nagy kioktato pofazmanyod van, bar arra is keptelen lennel mert annyi eszed sincs mint egy hangyabolynak.egy szoval se szidtam senkit, szimplan egy normal kerdest tettem fel. Te budos, retkes, mocskos, undorito, muveletlen alpari utolso paraszt genetikai hulladék te"

2022. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
100%
#35: És min spóroltok? A kaján vagy nem jártok szórakozni és nyaralni? Mert havi fél millióba lehetetlen, hogy minden beleférjen. Csak két felnőtt ember havi kajája legalább 100 ezer, plusz a gyerekek.
2022. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
100%
#37 Nyaralni meg utazgatni nem nagyon szoktunk, nem spórolásból, hanem mert így alakul valamiért.Nem szórjuk felesleges dolgokra csak ami szükséges, de nem is verjük annyira a fogunkhoz.
2022. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
100%
Mondom én. Én nem bírnám ki kirándulások nélkül. Otthon ülni folyton... hamar felkötném magam.
2022. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
50%

iphone 13 , nem veszik?

már ingyen osztogatják:



[link]

2022. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!