Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan van ennyi magyar...

Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, főleg mostanában amikor mindenki nyavalyog hogy kevés a fizu ,de suliban, munkahelyen, buszokon, metrókon minden második embernek 300-400 ezres iPhone van a kezében. Mindenki használtan vagy részletre veszi? Mert valljuk be még egy 1 milliós keresetből is elég nagy kiadás több száz ezer forint, nemhogy az átlag 250-500ezret kereső középosztálynak.

2022. jún. 3. 10:19
 41/91 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Van aki havonta ruhára 60ezret simán elver, meg mindenféle piperecuccra,akkor már miért gond havi 30ért 2 év hűséggel telefonra beruházni? Mert az látványos? Amúgy sokan vannak, akik később nem tudják fizetni.
2022. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
51%
Aki havi 60 ezret elkölt ruhára az egy idióta!
2022. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
100%
csak 3 éve? majd 20 év múlva figyelj rá, nehogy az asszony kidobja.
2022. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
77%

42: Egy Ing minimum 10-12, farmer ugyan annyi.

C&A -ba bementem vettem egy Farmert, 3 inget 2 pólót. 66 rongy volt.

Levis ben csak a farmer ennyi. Nem költök mindig ennyit de ez sajna egyáltalán nem sok pénz. Normális cipő 20-30k alatta mind xarok vannak.

Tudom kínai vackok amik 2-3 hónapot bírnak azok 10k ból megállnak. Én olyat nem veszek. Kínai sz@r gyárat nem támogatom. Márkásak is nehezen bírják ki a 2 évet.


Ja de hogy nem megyek havonta ezekért. Idén 3. alkalommal voltam és minden alkalommal ennyit hagytam ott. Ami elkopik, kiszakad, ilyesmi azok helyett veszek másikat. DB ra megvan a ruhatáram és annyi elég. De ez így is ennyi.

Igen lehetne venni full műanyag inget akkor 7-8 k ból megáll. De műanyagot én nem hordok köszönöm. Hordja az az idióta aki kitalálta hogy műanyagból kell ruhát csinálni. Rohadjon bele az a műanyag ruháiba nyáron.

2022. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Kapásból tudok két olyan ismerőst, akik ennyit elvernek havonta ilyen cuccokra, és amúgy nem azok akik havi 500at keresnek.
2022. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
100%
46: 500 nem is olyan sok manapság :o/
2022. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
47: Igen, ezért írtam. Úgy értettem, hogy annyit sem keresnek.
2022. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
100%

mihez képest soknak?

4 millió dolgozó ember mellett nem hinném túl sok iPhone 13 v. 12 van.

2022. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
35%

#45: Te tipikus piperkőc lehetsz...

Nem tudom, hogy lehet egy farmert pár hónap alatt elkoptatni, de nekem éveket bír egy 5-6 ezer forintos darab is. Már a Mythbusters is bebizonyította, hogy semmivel nem bír többet egy drága farmer, mint egy olcsó. De dobj csak ki több tízezret egy farmerra, ahol a farmer kerül 8000-be,a Levis logó meg 30 eterbe...


Soha nem adnék 10 ezret egy ígért vagy pólóért. Még amit Írországból szoktam rendelni, az is 12 EUR/darab és nem műanyag, hanem 100% pamut. Van olyan pólóm, amit 15 éve vettem és kicsit ugyan kifakult, de semmi más baja nincs.


Lábbeliért még soha nem adtam 5 jegyű összeget. A 9 ezres könnyű nyári cipőm a Deichmanból a harmadik évét tapossa és ezt a nyarat még tuti kibírja.


Én nem pocséklom ilyenre a pénzt, hiába keresem a hazai átlag többszörösét.

Ha valami menthetetlenül tönkre megy azt kidobom, de egy apró lyukat egy pulcsin pl simán megvarrok.

2022. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
100%

"#45: Te tipikus piperkőc lehetsz..."


Te meg egy tipikus fogalmatlan majom, már bocsánat. Nem nekem válaszoltál, de teljesen reális az amit írt.

Igen, nekem is van a ruhatáramban 1500 forintos póló is, meg 10 ezres is. Van pár ezer forintos farmerom, meg 30 ezres is. Van 3 ezres ingem, meg 15 ezres is. Van 3 ezres pulóverem, meg 20 ezres is. És hidd el, egyik ruhám sem valami hű de menő divatmárka, hű de felkapott darabja. Egészen egyszerűen ezeknek ennyi az ára.

Fel lehet öltözni olcsón is, de az általában olyan is sajnos. Év elején szükség volt a ruhatáram nagyobb, de nem extrém frissítésére (pár farmer, pár pulóver, meg pár olcsó póló, meg egy új cipő) és simán elköltöttem erre 120 ezer forintot. Lehetett volna olcsóbban is, de nem jelentősen.

2022. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!