Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan van ennyi magyar...

Hogyan van ennyi magyar állampolgárnak pénze iphone-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, főleg mostanában amikor mindenki nyavalyog hogy kevés a fizu ,de suliban, munkahelyen, buszokon, metrókon minden második embernek 300-400 ezres iPhone van a kezében. Mindenki használtan vagy részletre veszi? Mert valljuk be még egy 1 milliós keresetből is elég nagy kiadás több száz ezer forint, nemhogy az átlag 250-500ezret kereső középosztálynak.

2022. jún. 3. 10:19
 11/91 anonim ***** válasza:
84%

"Kár az idődért / kopnak az ujjaid..."

Naja. Rájöttem... Meg látom a stílusából is, hogy ez az egyik a mi jól ismert trolljaink közül.

2022. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan van ennyi... pénze?


lemond a cigiről, az havi 50-60.000.- ft.

és még a barátnő is kap egy ilyet ajándékba.

2022. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
68%
Nagy többségük csak villogásból veszi, a szolgáltatótól, részletre. Eddig terjed az eszük.
2022. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
100%

"lemond a cigiről, az havi 50-60.000.- ft."

Plusz havi 6-8 alapos berúgás kihagyása még 50-60k.


Kérdező az nem bántja a szemedet amikor valaki egy fajtatiszta macskát, kutyát sétáltat? Azok is 100ezrekbe kerülnek ám! Vagy egy normálisabb kerékpárt 400-500ezer alatt már nem lehet megkapni.

De hordani is lehet több100ezer forinrot is... cipő 50k, póló 20k, nadrág 30k, táska 80k, benne a laptop 400k, fülében a zene 60k, stb.


Neked pedig CSAK AZ IPHONE szúr szemet?


Érdekes... Na ezért mondom, hogy egy kicsinyes besavanyodott troll vagy.

2022. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
36%

"Kérdező az nem bántja a szemedet amikor valaki egy fajtatiszta macskát, kutyát sétáltat? Azok is 100ezrekbe kerülnek ám!"

A legtöbbje szapis kutya, 30-50 ezerért.


"Vagy egy normálisabb kerékpárt 400-500ezer alatt már nem lehet megkapni."

Nem tudom, neked milyen igényeid vannak, de fél millió egy bicajért még manapság is rablás. 150-200 ezerért már frankó bicók vannak, de egy Németből behozott használt darabot már 50 körül is megkapsz.


"De hordani is lehet több100ezer forinrot is... cipő 50k, póló 20k, nadrág 30k, táska 80k"

Ez ugyanolyan fölösleges sznobság, mint az iPhone. Aki képes egy pár cipőért 50-et, vagy egy pólóért 20-at kiadni, az az én szememben nettó idióta.

2022. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
81%
Jaja ájfón az menő a kínai bizsuval meg a piacos nájkival, mikor tankolsz 5 ezeré...
2022. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt a legputribb házban van a legfajántosabb TV hitelre persze ha megnézed.

Olyanokra költenek amire nem kéne."

Igen, ez is tipikus. És engem szoktak csodabogárnak nézni, hogy "neked programozó létedre nincs okostévéd?". Nincs, mert minek? Telefonból sem veszem meg évente a legújabbat, mert minek? Egy 3 éves középkategóriás telefonom van és még 1-2 évig ki fog szolgálni.

A biciklim 28 éves. Minek cseréljem le, ha még mindig jó?

Tipikusan a minimálbéres IQ nulla réteg szokta nyakra-főre venni az ilyeneket. Pl. a szomszédom: a lakbért alig tudják fizetni, de bevállaltak egy harmadik gyereket a 45 négyzetméteres panelbe, meg elektromos okosroller, meg legújabb telefonok, meg bazinagy okostévé, persze minden a szolgáltatótól részletre. Aztán csak tengődnek...



"Konstrukció árában benne van a hitel költsége is, nem néha, hanem mindig. Nem és nincs kivétel."

Hát, azért néha akadnak kivételek. Pl. vettem már úgy telefont és laptopot is, hogy 0% THM volt és körülnéztem, máshol sem lett volna olcsóbb az adott készülék, mert ha az lett volna, megveszem ott, egyben.

Aztán persze a bank bombázott jobbnál jobb hitelajánlatokkal, de pont letojtam. Kifizettem a 0 THM-es hitelt azt viszlát!

2022. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
100%

17: "Hát, azért néha akadnak kivételek. Pl. vettem már úgy telefont és laptopot is, hogy 0% THM volt és körülnéztem, máshol sem lett volna olcsóbb az adott készülék, mert ha az lett volna, megveszem ott, egyben."


Tegyük fel tiéd a bank. (Minden még a kamu 0% THM hitel mögött is bank van) Kereskedő nem fogja neked behitelezni. Már másnap lehúzhatná a rolót. Egy részük eleve hitelből veszi meg az árút amit értékesít. Ha eladja a terméket neki be kell fizetni az AFA -t azonnal. Szóval te mikor adnád ingyen pl egy mobiltelefon hitelét? Van egy mondjuk 500k -s telefon. Neked Oda kell adni az 500k -t a kereskedőnek. 2 évig fizetik majd ismét meglesz az 500K, de csak ennyi. 1 év alatt közel 30% ot csökkent a pénzünk értéke és 10% feletti az infláció. 2 év múlva nem fogy ugyan annyit érni a pénz. Ettől elég hamar tönkre mennél. Szóval akkor szerinted ingyen van vagy nincs? Kereskedővel azt mondják hogy 500k az ára de a bank 480-at hitelez be 20k lesz a bank nyeresége ezen a tranzakción. Kereskedőnél landol 480k, banknál 20k az egész végén. (Nagyon gyakran az első Évenként az első hónap a hitel költsége kb. egy évesnél az első hónap, 2 évesnél az első 2 hónap. Ezt áldozza be a kereskedő)

Lehet hogy nem találsz olcsóbban, de a kereskedő fizeti a hitelt a termék vételárából. Ez egy hitel konstrukció. Benne van a termék árában és ezért 0% a THM, mert erre már nem jön semmi. (Írhatnák úgy is hogy a telefon 480k, THM 4,16%, végeredmény ugyan az. Ez csak példa szerintem magasabb a hitel kamata.10% felett lehet szerintem.) Neked a kiírt árat kell kifizetni. Kereskedő adhatná olcsóbban is. Előfordul hogy hitellel és hitel nélkül is ugyan annyi. De ilyenkor a hiteleseken kevesebb a nyeresége. Ettől még nincs ingyen.

2022. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem tudom, én sokat utazok, de egyre kevesebb Iphone-t látok, legtöbbet Samsung vagy Huawei. Azért azt se felejtsd el, hogy ma már részletre lehet venni ilyet akárhol, egyszerű elintézni,egyre kevesebb a nevelési kontroll is, de mindenkinek saját dolga. Sokan vannak akik nem is tudják fizetni, de hát ez egy ilyen biznisz. Más az eloszlás is, mert van aki ilyet vesz, de utána semmire sem költ vagy semmire nem jut pénze. Van aki 300ért laptopot vesz, van aki TV-t, szóval ezt nem kellene negatívan értékelni,csak azért mert valakinél ez látható.
2022. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
100%

#18: Ember, te nem érted, miről beszélek, csak dobálod a számokat.


Tehát: Akartam venni egy telefont. Megnéztem, mindenhol 100-110 ezerbe került (árukereső, Google, stb). Egyik neves kereskedőnél épp 100 ezer volt és 0% THM-es hitellel hirdették. Nyilván nem a kereskedő hitelezte meg, hanem a Cetelem. Önerőt nem is kértek, simán elhoztam a telefont. Utána pedig 10 hónapon át havi 10 ezer forinttal kifizettem. SEMMI pluszt nem fizettem rá, ugyanannyiba került, mintha egyben megvettem volna. Sőt, mivel közben ugye romlott is a pénz, még én nyertem rajta. És mivel máshol sem volt olcsóbb, így az sincs, hogy "ja, hát olcsóbban is megkaphattam volna".

Az, hogy a bank és a kereskedő hogy számol el egymás között, engem már nem érdekel.

Nagyon jól tudom, hogy itt a banknak hol a nyereség: ott, hogy küldözgették folyamatosan a hitelajánlatokat reklámlevélben, meg a hitel lejárata után is kérhettem volna hitelkártyát és azon természetesen már tetemes hasznuk lett volna. Nem kértem egyiket sem. De szerintem 10-ből 8 balek belemegy valami plusz hitelbe, ezért éri meg a 0 THM.

2022. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!