Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?
> "Azt mutatja meg,hogy mennyivel csökken a fűtőszál teljesítménye,ha melegszik."
Wow, nem mondod!
> "Igenis releváns,mert megmutatja,hogy mennyivel csökken a bojler teljesítményfelvétele,ha rajta a vízkő,és annak hőszigetelő hatása miatt melegebb lesz a fűtőszál."
Hol van ez benne a mérésben? Egy bojlerből kivett vadonatúj fűtőszálat mértél le. Hogyan következik ebből, hogy ha vízkő van rajta, akkor mi és hogyan változik meg?
> "Pont azt szajkózzák itt a legtöbben,hogy nem tudja átadni a hőt a víznek a fűtőszál...magadnak mondasz ellent..."
Hol mondok ellent magamnak? Szerinted hogyan fogyaszt többet a bojler, ha 5 perc alatt felmelegíti 60 fokra a vizet vagy ha 15 percig erőlködik vele, mert a vízkő leszigeteli és nem tudja átadni olyan ütemben a hőt? Gyakorlatilag a mérésed is ezt mondja el, hogy ha túl is hevül a fűtőszál, a fogyasztásbeli különbség elhanyagolhatóan változik csak meg. Tehát "legjobb" esetben is 1510W 5 percig vagy 1440W 15 percig... Tippeld meg melyik eredményez nagyobb villanyszámlát. Szerintem egyértelmű.
> "A 93. válaszomban meg lett magyarázva, hogy az ellenállás-fűtésű villanybojler fogyasztására nincs semmilyen érdemileg számba vehető hatással a vízkő mennyisége. A vízkő csak a fűtőtest élettartamát befolyásolja."
Leszigeteli a fűtőtestet, ezáltal megnő a fogyasztás, mert nem tudja olyan ütemben felmelegíteni a vízet. 12 oldal alatt eddig vagy egy tucatszor lett ez leírva sokak által, de szándékosan nem akarjátok megérteni.
> "csak forróbb lesz a fűtőszál és gyorsabban degradálódik a fűtőtest."
Nagyszerű, te is megállapítottál egy nyilvánvaló dolgot, aminek semmi köze nincsen a kérdéshez. Ha az lett volna a kérdés, hogy hamarabb tönkremegy-e a bojler, akkor releváns lenne ez. Így viszont nem az.
"Hol van ez benne a mérésben? Egy bojlerből kivett vadonatúj fűtőszálat mértél le. Hogyan következik ebből, hogy ha vízkő van rajta, akkor mi és hogyan változik meg?"
Nem az a lényeg,hogy mi miatt lesz melegebb,hanem hogy melegebb lesz,és csökken a bojler teljesítménye.
A rézhüvelyben lévő ellenálláshuzalnak fogalma sincs róla,hogy mi szigeti,levegő,vagy víz...
Jesszusom,ez olyan,mintha egy ovodással vitatkoznék.
"Tehát "legjobb" esetben is 1510W 5 percig vagy 1440W 15 percig... Tippeld meg melyik eredményez nagyobb villanyszámlát. Szerintem egyértelmű."
Ne ferdíts.Az erősen vízköves bojler nem fűt folyamatosan,hanem ki-be kapcsolgat,ahogy irtam már többször is.Az okát is leírtam,mértem is,logoltam is.
Tehát a P x t szorzat állandó marad!!!Ahogy a villanyszámla is.
#121 (18:16) - írja:
"Leszigeteli a fűtőtestet, ezáltal megnő a fogyasztás, mert nem tudja olyan ütemben felmelegíteni a vízet. 12 oldal alatt eddig vagy egy tucatszor lett ez leírva sokak által, de szándékosan nem akarjátok megérteni."
Válasz:
Te valamilyen kisegítőiskola növendéke vagy, hogy nem érted azt az elemi dolgot, hogy egy elektromos fűtőtest felvett teljesítménye és hőáramának arányára nincs befolyással a rajta levő hőszigetelő réteg? Az mindig 100% marad!
Ajánlom az alábbi egyenlet tanulmányozását (8.osztályos fizika)
c x m x DT = P x t x Eta
Ahol c : víz fajhő
m : víz tömege
DT: hőmérséklet különbség (pl.30-ról 60-ra melegítve ez 30.)
P: teljesítmény
t: idő
Eta: hatásfok(bojler hőszigetelése)
Egyikre sincs hatással bent lévő vízkő.Ennyi.
> "Egyikre sincs hatással bent lévő vízkő.Ennyi."
Teljesen fogalmatlan vagy. A rendszer működését kellene megérteni és azt vizsgálni. Amit te felsoroltál azok specifikációs paraméterek.
125
Megosztanád velünk,hogy pontosan mit,és hogyan mértél?Mert mi sem tudjuk.
126
Specifikációs paraméterek?
A víz fajhő,meg a tömeg?
🤣🤣🤣
Tényleg kisegítőből jöttél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!