Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?
40-es
Ez ellentmond az energiamegmaradás törvényének.
Energia nem vész el...
Kérdező, add fel! Egyszer már belefutottam itt ebbe, és a félművelt félanalfabéttákat lehetetlen meggyőzni. Csak azt hajtogatják ész nélkül, hogy több energia kell a víz felmelegítéséhez.
Mivel értelmi képességeik meglehetősen korlátozottak, nem képesek egyben szemlélni az egész problémát, egész rendszert: Há' vízkő van nekije a fűtőszálán, akkó az szigetel, hát akkó több áramot kell nekije adni, hogy felmelegíccse a víztet...
Kb. ennyit tudnak.
Az energiamegmaradás törvénye nekik csak két szó, nincs mögötte fogalom.
Azt sem értik, hogy a bojler egy zárt rendszer, ami a külvilág felé le van hőszigetelve. Jól vagy rosszul, ez most mindegy, lényeg az, hogy a felülete közel sem olyan forró, mint a benne lévő víz, még langyosnak sem mondanám. Felfűtési idő alatt mindenképp ki lehet hagyni a számításból a hőszigetelés veszteségét.
Mivel zért rendszer, minden egyes Wattsecundum, amit a hálózatból felvesz, csak a víz felé tud távozni, és elenyésző töredéke a fűtőbetét csatlakozói felé. Ha vadonat új vízkőmentes fűtőszál, akkor közvetlenül érintkezik a vízzel, még forráspont fölé sem tud menni a hőmérséklete főleg hogy a vízvezeték üzemi nyomásán már nem is 100 fokon forr a víz.
A vízkő tulajdonképpen kálcium- és magnézium karbonát keveréke. Kő. Kőzet. Ha szigetelő lenne, akkor akár a méter vastag falú kőházak nem lennének rettenetesen hidegek akár az azonos falvastagságú tömör kisméretű téglából épült fallú házaknál. Ennyit a kő hőszigetelő képességéről.
Aztán ott a másik tényező: amennyi vízkő van rajta annyival nagyobb lesz a hőátadó felület. Egy fűtőbetét pártíz négyzetcentiméterével szemben egy masszív, fűtőszál köré nőtt vízkőtömb több négyzetdeciméter felületű is lehet, amennyivel lassabb a hőátadás a vízkőn keresztül, kompenzálja ezt a nagyobb felület.
Közbevetőleg, mert már látom, hogy készülnek az autók hűtőrendszerénk vízkövesedésével érvelni: ott a vízkő a lehetetlenül kis keresztmetszetű vízcsatornák eldugulása miatt káros, egy alu hűtőből utólag igen macerás eltávolítani, mert ami oldja a vízkövet, megmarja az aluminiumot is.
Valamennyivel mindenképpen melegebb lesz a fűtőszál, mert nem közvetlenül érintkezik a vízzel, lehet hogy 105 fok helyett lesz akár 350 fok, ez végülis mindegy. A fűtőszál ellenállása a hőmérséklet emelkedésével nő. Hogy pontosan mennyivel, azt nem tudom, mert nem mértem ki. Izzót már kimértem, ott a szobahőmérsékletű ellenállásnak kb. a 10x-ese az üzemi, 3000 fok körüli ellenállása., így a masszívan vízköves fűtőszálnak is megelőlegezhetünk egy másfél-kétszeres ellenállást a normál állapothoz képest. Ettől kezdve az egységsugarú, téged kiröhögő fórumozók csak azt látják, hogy sokkal hosszabb lett a felfűtési idő (tehát többet fogyaszt a bojler), azt nem értik, nem hiszik, és nem akarják elfogadni, hogy a teljesítményfelvétele viszont lecsökkent.
Hitelesített hőmérővel, fogyasztásmérővel, és két azonos típusú, új, és már rommá használt bojlerrel a fentieket kísérlettel bármikor lehet igazolni.
47-es
Végre valaki,aki képes egészében szemlélni,látni,és értelmezni a dolgokat!
Sajnos csak ilyen kevesen!
Nagyon sokan nem képesek,nem akarnak,vagy nem tudnak gondolkodni.
Amúgy készülök rá,hogy megmérem a saját bojlerem fogyasztását vízköves,és tiszta állapotban.
Hogy korrekt legyen a mérés,úgy fogom csinálni,hogy a vízköves mérést csinálom először.Leengedem a meleg vizet teljesen,majd feltöltöm,hogy jéghideg legyen benne a víz.
Felfűtöm 60°C-ra, amihez egy PT100 hőszenzort(a bojler saját kapillárcsöves hőfokszabályozója mellé dugtam be a hüvelybe),és egy mikroprocesszoros hőfokszabályozót fogok használni,elkerülendő a beépített szabályozó szórását.Tehát mindig ugyanarra a hőfokra fogom fűteni.A kiindulási hőmérséklet is ugyanaz lesz mindkét esetben,a vezetékes víz hőfoka.
Kitakarítom,majd ismét felfűtöm.Mindkét felfűtés alatt mérem a fogyasztást egy digitális fogyasztásmérővel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!