Ha csak egy érettségit tudok elérni, akkor garantáltan szívás lesz az életem?
Az a problémám, hogy átlag feletti iq-m van, és fél óra tanulással képes vagyok megtanulni 4 oldalnyi anyagot akár, de egyszerűen leírhatatlanul lusta vagyok, és ezek mellett még depressziós is vagyok, és sorolhatnám, és épp azon gondolkodom, hogy fejbelőjjem-e magamat a fegyveremmel vagy ne, szóval a kérdés adott...
Egy érettségivel lehet valakinek jó állása, ha mellé elvégez pár OKJ-s képzést, vagy nem igazán ?!
Nagyon eszes vagyok, szóval ha nagyon figyelek mondjuk órán a legbonyolultabb "tételt" is visszamondom 5-ösre, de nagyon szétszort vagyok... Ha valami nagyon érdekel, akkor eszméletlen kitartó tudok lenni, de mindig hullámzok ezen a téren. De felelek egy 5-öst, aztán kapok két egyest, aztán írok egy 4-es dolgozatot, aztán kettes megint, szóval... kész káosz vagyok, de ha csillagászatról van szó, vagy mondjuk kvantumfizikáról, akkor lekörözöm bármelyik tanárt az iskolában, mert érdekel a téma ! :D Szóval nem tudom...
Anyu nagyon ragaszkodik az egyetemhez, legalábbis örülne neki, de ilyen jegyekkel képtelenség. Ha pedig csak egy érettségim lesz nem tudom kereshetek-e elfogadhatóan úgy hogy nem szakadok meg mellette. Mert én úgy biztos nem fogom leélni az életemet, hogy minden nap majdnem meghalok a munkától, és kapok egy minimálbért, akkor inkább a pisztolyom választom...
Nem lesz szívás ha jól csinálod.És akinek jobb munkája van egy érettségivel, mint másnak 3 diplomával?
Élni az életet...nem végzettséggel fogsz boldogulni, hanem tudással.
A fő kérdésedre válaszolnék a többire inkább nem reagálok.
Nem a papír a lényeg. Ma (főleg Magyarországon) maximum a műszaki-, egészségügyi-, és számítástechnikai diplomák érnek valamit. Ezek közül a műszaki-, és a számítástechnikai terület olyan, hogy vagy rááll a gondolkodásod (tehát jó a problémamegoldó képességed, algoritmikus gondolkodásod) vagy nem. Ha nem akkor nagy eséllyel az első 1-2 évben kihullasz az egyetemről.
Mindenkiből nem lehet orvos, villamosmérnök, szoftverfejlesztő stb..
Sok munkával és önfejlesztéssel előre lehet jutni az életben. Pl. sokan kimennek külföldre dolgozni (gürcölnek akár napi 12 órában is) és összespórolnak egy nagyobb összeget, erre hazajönnek házat venni. Miért? Na itt különböznek az emberek, aki egy kicsit is előrelátó az inkább befekteti a pénzt. Ez csak egy példa.
Egyetemet amúgy később is ellehet végezni.
Egyetemre és főiskolára csak azoknak érdemes menni (főleg a jelenlegi körülmények között) akiknek előre kitűzött céljaik vannak. Nekem két volt osztálytársam már általános iskolában tudta, hogy mi akar lenni. Most az egyikük orvosnak tanul, a másikuk pedig gyógyszerésznek.
Viszont van még egy ismerősöm aki rengeteget tanult, mert beakart kerülni egyetemre. Konkrét tervei nem voltak, hetente mást hajtogatott. Végül sikerült neki és környezetmérnöknek ment. Na már most, ha csak egy kicsit is rákeresett volna akkor rájött volna, hogy kb. semmit sem fog érni ezzel a diplomával. Elég csak itt a gyk-n rákeresni és tucatnyi kérdést találsz azzal kapcsolatba, hogy mennyire egy elcseszett az egész környezetmérnök képzés és képtelenség elhelyezkedni.
A lényeg, hogy nagy eséllyel teljesen feleslegesen fog 5+ évet eltölteni az egyetemen, mert lesz egy olyan diplomája amivel kitörülheti.
Szerintem a legfontosabb a nyelvtudás. Érdemesebb nyelvtanulásba fektetni az időt mint sem felesleges szakmák százait megtanulni. Sokszor jönnek egyesek, hogy 2-3-4-5 szakmájuk van. Persze utána rögtön kiderül, hogy WC pucoló menedzser, ablakcsukogató ügyintéző stb. szakmái vannak amiket 3-4 év alatt megszerzett és persze az egész mellé egy nyelvet sem beszél.
Ma egy érdekes beszélgetésnek lehettem szemtanúja. Egy idős bácsi (kb. 70 éves) beszélgetett egy kb. 50 éves férfival. Szóba jött az 50 éves férfi fia és mondta, hogy most fog menni esti tagozatra valamilyen szakmára (rendes kétkezi munka, talán hegesztőt említett). A 70 éves bácsi kikerekedett szemekkel mondta, hogy azt mégis hogyan. Az ő idejükben reggeltől délutánig iskolában voltak és így is 3 évbe telt mire megtanultak egy szakmát. Ill., hogy iskola mellett dolgoztak az adott szakterületen egy mesterember mellett aki betanította őket rendesen. Az apa helyeselt és mondta, hogy ő is 3 évig tanulta az asztalos szakmát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!