Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha szánalmas vagyok, miért...

Ha szánalmas vagyok, miért várják el, hogy tovább éljek?

Figyelt kérdés
Miért nem fejezhetném be inkább? Észerûbb lenne, nemde? 23F
2012. aug. 12. 09:37
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Épp arról megy a vita, hogy ha szánalmas vagyok, akkor mi értelme tovább élnem.


Írtátok, hogy biztos nem vagyok, erre én írom, hogy mégis.

Világok harca.;)

2012. szept. 20. 20:11
 22/45 anonim ***** válasza:
Ellentmondásos vagy. Először azt írod, azért érzed úgy hogy ennyi volt, mert magaddal szemben vesztes vagy, utána meg azt, hogy mások véleményét sem tudod megváltoztatni. Le akarod zárni? Zárd! Azt hiszed, hogy saját magadon kívül érdekel ez bárkit is? Talán ideje lenne rájönnöd, hogy mindekni a saját életéért felelős. Mások azért sajnálnák, ha bajod esne, mert saját életükben ez rosszat okoz, nem miattad, saját maguk miatt. Mindenki önző. Te is az vagy. A saját kis életed siratod. Mert elbasztad. Hát el. Nem is egyszer. Ahogy senki más sem. Mindenki elbassza. Sorozatban. Ez az élet lényege. Ha nem vagy elég erős, hogy felállj és folytasd, a te bajod. Gyávák is kellenek, hogy legyen összehasonlítási alap. SZerintem nem férfi az, aki 23 évesen feladja. Fordulóponthoz érkeztél az életedben. Vagy a bátrak útját választod, és összeszeded magad, vagy tényleg mindegy. Akkor válassz olyan utat, hogy a legkevesebb melót okozd, mert mentősként lehet én kaparlak össze, és nincs kedvem túlórázni a gyávaságod miatt!
2012. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: a szívemből szóltál. A szavadon foglak! :)

Lehet, említettem már, mindegy: eddig leginkább a családom jelenléte miatt "maradtam".

De most ünnepélyesen bejelentem: vesztettem. Vége. Lehet, hogy 1 hét múlva, lehet, 5 év múlva. Mindegy, véget fog érni. És én fogom befejezni.


Ui.: majd írok, hogy aznapra vegyél ki egy szabit! ;)

2012. szept. 30. 20:37
 24/45 anonim ***** válasza:
És ezt egy férfi írta... édes Istenem!
2012. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Hát igen, az élet tele van csalódással...:D
2012. szept. 30. 21:16
 26/45 anonim ***** válasza:

Szerinted mi az élet célja?

1. Az élet célja a küzdés maga?

2. Az élet célja az, hogy gazdagok és sikeresek legyünk?

3. Az élet célja az, hogy egyre tökéletesebbek legyünk? 4. Az élet célja az, hogy szerény, okos, jólnevelt fiucskák legyünk?

5. Az élet célja az, hogy egyre tökéletesebbé váljunk?

Kérdező! Szerinted melyik az igaz?

2012. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Egyik sem - és mégis, mindegyik.


A lehetô legszubjektívebb dologra kérdeztél rá.


Az élet célja az önmegvalósítás, egy olyan állapot elérése, amikor a lehetô legkevesebb tényezô zavarja az egyént. Az pedig, hogy ez egyeseknrk családot, másoknak gazdagságot, megint másoknak halált jelent, végképp egy groteszk rémálommá minôsíti ittlétünket.

2012. okt. 2. 15:27
 28/45 anonim ***** válasza:

Jé még itt vagy? Miért? Mi volt a tegnap előtti napod , a tegnapi napod, a mai napod értelme? Úgy gondolom, nagyon is tovább fogsz te élni, csak rohadtul vágysz egy kis figyelemre, ami érthető. Csak el lehet érni humánusabb úton is, mint mások ijesztgetésével. Jót is lehet tenni pl. és nem pocsékolnád az időd hanem segítenél másoknak!


[link]

2012. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Szerettem mindig is segíteni, (még nem önkénteskedtem) de hogy őszinte legyek, mostanában ez a legkevésbé sem érdekel...
2012. okt. 2. 20:52
 30/45 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Nem jársz jól, ha önmagad megszakítod az élet fonalát. Mert azért vagy itt, hogy egy bizonyos jó vagy rossz, vagy vegyes sorsot leélj. Hogy bizonyos dolgokat , leckéket megoldjál, megtanuljál, hogy bizonyos kihívásoknak megfeleljél, hogy bizonyos szenvedéseket megszenvedjél. Ha most nem teszed meg, nem teljesíted az elvárást, akkor legközelebb, ha megint megszületsz egy testben ugyanezt megkapod mégegyszer. És újra addig, amíg nem adod meg a helyes választ, a heléyes megoldást a kérdésekre. Végig kell vergődni magadat az életen, de úgy, hogy mindent megtanulj, amit jelenleg kell, és mindenre jól válaszolj. Csak akkor írják be a bizonyítványodba, hogy "magasabb osztályba léphet". És ez esetben, ha legközelebb megszületsz, egy magasabb szintű feladatokkal teli életet kapsz.
2012. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!