Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítség! Mit csináljak?...

Segítség! Mit csináljak? Vagdosom magam, és az osztálytársaim észrevették!

Figyelt kérdés

Sajnos rászoktam a vagdosásra, hogy miért azt inkább hagyjuk, már sokszor próbáltam abbahagyni, még ezen az oldalon is kértem segítséget, de nem megy. Mindegy nem ez a fontos.


A mai nap utolsó órája tesi volt. eddig mindig el tudtam rejteni a hegeket, mert hosszúújjúban voltam, de tesire elfelejtettem csuklószorítót vinni, így kénytelen voltam mindig zsebre dugni a kezem. Mikor vége volt az órának az öltözőben észrevették a lányok, és elkezdtek kérdezősködni hogy mi ez, miért csinálom, jól vagyok-e, én meg tisztára leblokkoltam, bepánikoltam, ezért azt mondtam hogy a karkötőm vágott meg, és gyorsan kimentem, és hazajöttem (utolsó óra volt), de tudom hogy még utána ott sugdolóztak rólam.

Szinte egész délután sírtam. nekem a vagdosás egy nagyon személyes dolog, a szüleim sem tudják, most meg az egész osztály, ráadásul mind ilyen beképzelt népszerű lányok, és ők tudják szinte a legféltettebb titkomat. még a barátaimnak se tudtam elmondani, de mostmár ők is tudják, hihetetlen hogy fogok egyáltalán a szemükbe nézni. nagyon megijedtem, még jó hogy holnaptól szünet lesz, és nem kell menni iskolába, de mikor kedden megint lesz suli akkor mit csináljak? hogy kezeljem ezt a helyzetet? egyáltalán nem számítottam rá hogy egyáltalán valaki megkérdezi, most meg szinte a legrosszabb, az összes lány tud róla. Akkor mostmár nem is vághatom meg magam? Nem bírnám ki.. :( Segítsetek, nagyon el vagyok keseredve, senkinek nem tudok erről beszélni.



2012. ápr. 3. 21:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Nem jól csinálod a vagdosást. Ha jól csinálnád,most nem lenne mire válaszolnom.
2012. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

lol, kedves utolsó, azt hiszed hogy aki vagdossa magát öngyilkos akar lenni? :D ha valamiről fingod nincs akkor inkább ne pofázz bele oksi? ;)


egyébként, válaszolva a kérdésre:

uh, hát meg tudom érteni, nem tudom mit csinálnék hogyha valaki észrevenné.. de a legjobb amit tehetsz az tényleg az, hogy lazán kezeled, és tartod magad ahhoz hogy a karkötő vágta meg. csinálj úgy mintha.. igaz lenne, szóval ne próbáld meg görcsösen bizonygatni, egyszerűen csak intsd le hogyha megkérdőjelezik, csinálj úgy mintha nem érdekelne mit gondolnak, mert te úgyis tudod hogy az csak a karkötő volt.. na, remélem azért érthetően fogalmaztam.. de neked legalább csak a csuklód, nekem az egész alkarom olyan, hehe.

2012. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
Hadd döntsem el,mibe pofázok bele. Nézd,normális ember nem vagdossa magát,ennyi. Teljesen mindegy hogy miért.Ha öngyilkos akar lenni,azt előbb megérteném,mint ezt a ...
2012. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

04-04 21:07: nem igazán értem ezt miért írtad.. hogy lehet egy vágást jól/nem jól csinálni? akkor halnék meg ha az ereimet vágnám és hagyom hogy elvérezzek, nem?

nos hát én nem ezt csinálom.


ma 14:32: igen értem :D hát remélem többször nem látják meg, ha itthon el tudom rejteni a szüleim elöl akkor remélem a suliban is sikerül majd ezután. azt is remélem hogy mostanra már elfelejtették.


ma 16:20: a normális ember alatt mit értessz? a hétköznapi embert vagy a bolond embert?

hát figyu el lehet engem ítélni így látatlanban, de míg nem ismered az okot vagy nem éled át addig úgysem értheted. azt hiszed én valaha gondoltam hogy idáig jutok?

2012. ápr. 7. 22:08
 15/33 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező,én vagyok aki elítél. Normális ember? Hmm. jó a kérdés.Egy biztos az nem normális dolog,hogy az ember szándékosan kárt,sérülést,vagy fájdalmat okoz magának bármilyen szinten,bármilyen okból. Egy dolgot el tudok fogadni,az öngyilkosságot, ha már valakinek a helyzete annyira kilátástalan,és nincsen senkije akiről gondoskodjon. Az hogy te a bőrödet karcolgatod,vagy esetleg megvágod,szerinted mire lehet jó? Megnyugszol tőle? Vagy ezzel vezeted le a feszültségedet? Ezzel imponálsz valakinek? Esetleg barátnőd is csinálja? Nézd 6 éves koromban meghalt anyám,mostoha anyám volt,és hát nem kívánom senkinek azokat a gyermekéveket.Túl vagyok rajta.De soha nem karcolgattam a kezemen a bőrt. Voltak problémáim is,de a megoldásokon törtem a fejem,ahelyett hogy szándékosan,magamba kárt okozzak. Ülj le,és nagyon gondolkozz el azon,hogy miért csinálod,és elérsz-e ezzel valamit,és hogy ezzel megoldódnak-e a problémáid? Ha nem tudod a választ valamelyik kérdésre,akkor jó,mert abba fogod hagyni előbb utóbb. Túl rossz körülmények közt nem élhetsz,ha van internet hozzáférésed,és tudod is használni.Na hajrá,és Kellemes húsvétot.
2012. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

mikor ott voltam a kádban és sírtam, annyira dühös lettem hogy valamin le kellett vezetnem a feszültséget.

utána igen, megnyugodtam.

éppen ezért utána ha bármi is történt, mindig így vezetem le, mert lenyugszom tőle. nem mondom hogy próbáld ki, de ha esetleg te is idejutnál valamilyen okból, te is érezni fogod. tudom hogy nem helyes, de ez kb. már egy éve így van, tudom hogy ez nem betegség de akkor is mikor annyira ideges vagy és sírni akarsz és le akarod vezetni, nehéz nem megint megvágni magad, ha már egyszer észrevetted hogy utána jobb.

sajnálom ha nem értessz meg, nem is kell igazából, én ezt magamban küzdöm le, így is nagyon bánt mert én senkit sem ismerek aki szintén ezt csinálja, legalábbis nem tudok róla, tehát még beszélgetni sem tudok senkivel erről, még a szüleimmel sem mert ők ugyanazt mondják mint te, hogy nem normális.

én is tudom jól hogy nem normális. ez van. egyszer úgyis abbahagyom, ha másként nem majd akkor ha más is észreveszi és.. nem tudom megver vagy valami. itt a szüleimre céloztam.

Boldog húsvétot!

2012. ápr. 8. 18:54
 17/33 anonim ***** válasza:

Most jól figyelj kérdező!

Ezen az oldalon megoszlanak az emberek, vannak a jóindulatú segítőkész emberek (én magamat annak tartom) és vannak akik végigtrollkodják az oldalt, az utóbbi szánalmas és jó lenne elküldeni őket a fenébe...

Igen aki most a te kérdésedre trollkodot nem gondolta át, egyszerű gyermeki hülyeség, elitéli ha valaki más, esetleg gyengébb.

Viszont ezen az oldalon itt van a jóibdulat bárkinek írsz egy privátot akkor ő segít vagy legalább meghallgat, szóval csak bátran válasz ki egy embert a válaszolók közt.

Még valami annak az emberkének aki le nem normálisozott egy másik embert!

Sosem tudhatod, hogy neki milyen érzés, mondják, hogyha végigjárod az ő utját akkor megérted, szerintem akkor sem értheted meg, mert nem vagy ugyanaz az ember, más a tűréshatárod, és talán kevésbé vagy megértő...


Bocsi az alján lévő szöveg miatt... nem engedelmeskedik a telóm...



Ha segítségrr

2012. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Nem trollkodásnak szántam,és nem az emberre írtam hogy nem normális,hanem a dologra amit művel magával.Olvasd csak el figyelmesebben kedves utolsó. A kérdezőnek megadtam az elérhetőségemet,ha gondolja megkeres rajta,ha nem akkor az az ő döntése.Valóban nem kertelek amikor megírom a véleményemet valamiről,és az sem zavar ha valaki ezért piros pacsit ad,de csak azért nem fogok még finomkodni,és még biztatni is hogy a hasznos válaszaim százaléka emelkedjen.A nyers stílusom ellenére így is 75%,ami ezen hozzászólásom miatt lesz majd 73 talán.Nem érdekel, az biztos hogy ez a személy segítséget kért,és az igazi jóérzésű ember nem abban akar neki segítséget adni hogy hogyan takarja el a sérüléseit,hanem hogy hogyan szokjon le. Ez nem hasznos dolog lenne? Néhányak szerint nem. Ők biztassák azért mert ők is ezt csinálják,vagy azért mert zöld pacsira vágynak. Nézd nekem sem volt egyszerű életem,olvashattad feljebb,de ilyen butaság eszembe sem jutott. Ő elkezdte ezt csinálni,és ez egy folyamat első állomása,ez miatt nehezebben is fog barátokat szerezni,vagy megtartani,ami még több negatívummal fog párosulni. Ahelyett hogy megoldja a problémáit,még többet csinál magának.Hisz ezért is írt, mert az iskolában észrevették,és ez neki egy probléma. Nem érzitek át ennek az igazi súlyát?
2012. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
heló én sajnos nem tudom olyanokkal eltakarni mert könyéktől csuklóig hegek vannak lassan pedig jön a nyár és foggalmam sincs mit kezdjek magammal. :(
2012. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Mit csinálj? Hagyd abba vagdosást,ha szégyenled,vagy vállald fel,amit csinálsz magaddal.Mint egy tetoválást.
2012. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!