Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítség! Mit csináljak?...

Segítség! Mit csináljak? Vagdosom magam, és az osztálytársaim észrevették!

Figyelt kérdés

Sajnos rászoktam a vagdosásra, hogy miért azt inkább hagyjuk, már sokszor próbáltam abbahagyni, még ezen az oldalon is kértem segítséget, de nem megy. Mindegy nem ez a fontos.


A mai nap utolsó órája tesi volt. eddig mindig el tudtam rejteni a hegeket, mert hosszúújjúban voltam, de tesire elfelejtettem csuklószorítót vinni, így kénytelen voltam mindig zsebre dugni a kezem. Mikor vége volt az órának az öltözőben észrevették a lányok, és elkezdtek kérdezősködni hogy mi ez, miért csinálom, jól vagyok-e, én meg tisztára leblokkoltam, bepánikoltam, ezért azt mondtam hogy a karkötőm vágott meg, és gyorsan kimentem, és hazajöttem (utolsó óra volt), de tudom hogy még utána ott sugdolóztak rólam.

Szinte egész délután sírtam. nekem a vagdosás egy nagyon személyes dolog, a szüleim sem tudják, most meg az egész osztály, ráadásul mind ilyen beképzelt népszerű lányok, és ők tudják szinte a legféltettebb titkomat. még a barátaimnak se tudtam elmondani, de mostmár ők is tudják, hihetetlen hogy fogok egyáltalán a szemükbe nézni. nagyon megijedtem, még jó hogy holnaptól szünet lesz, és nem kell menni iskolába, de mikor kedden megint lesz suli akkor mit csináljak? hogy kezeljem ezt a helyzetet? egyáltalán nem számítottam rá hogy egyáltalán valaki megkérdezi, most meg szinte a legrosszabb, az összes lány tud róla. Akkor mostmár nem is vághatom meg magam? Nem bírnám ki.. :( Segítsetek, nagyon el vagyok keseredve, senkinek nem tudok erről beszélni.



2012. ápr. 3. 21:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
62%

nekem is észrevették, de én elég lazán kezelem... igazából ez a te dolgod, le kell sz@rni, hogy ki mit gondol vagy beszél a hátad mögött. Ha nagyon nem akarod, hogy erről beszéljenek akkor ha következőre valaki szóba hozza akkor poénkodd el, pl elkezdesz röhögni és mondod neki, hogy á komolyan azt hitted, hogy ilyet csinálok? tényleg csak a karkötő volt... ez a legtöbb embert úgy megnyugtatja :D

de szerintem nincs ebben semmi szégyellni való, manapság nagyon sok ember csinál(t) ilyet az élete valamely pontjában

ja és amúgy így a végére hozzáteszem, hogy nem jó dolog, szokj le róla, beszélj pszichológussal stb

2012. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
44%

JÉZUSOM...

Egyszerűen szokj le róla. Erősen gyenge jellemre utal. Felejtsd el, hogy van rá lehetőséged. Amikor pedig azon kapod magad, hogy épp a pengével húzogatod a karodon a bőrt, akkor jusson eszedbe, hogy életed pasija éppen most kap impotenciát a látványodtól (ja hát nem vonzó, ha egy lány már ennyire leadja).

Nyilván nem könnyű dolog, de akkor is a kiváltó okot kellene megtalálnod, miért kezdted el. Merthogy ez rohadtul nem szokványos dolog. Azt mondanám családi okok vagy a suliban baszogatott valaki, és leesett az önbecsülésed, de ezekre mind van gyógyír, csak meg kell találni a gyökerét a problémának. De az is lehet, hogy elég lenne csak az önbizalmadat megdobni és helyre rakni a fejedben, hogy minden ember ugyanannyit ér, a népszerű lányok ugyanúgy paráznak mindenen, mint a népszerűtlenek, csak a népszerűek tudják magukról, hogy miért lehet őket kedvelni, és hogy mekkora értékük van. A népszerűtlenek meg nem. De nem vagyok pszcihomókus, szóval nem tudok ennyi kevés információból segíteni.

ON: Semmit. Ha nem változtatsz, akkor előbb-utóbb úgyis kiderül. Legjobb talán az lenne, ha tartanád magad a karkötőhöz, mert akkor legalább nem néznek hazugnak (ja hát ez eléggé paradox).. De ha nem szoksz le róla, akkor megint ki fog derülni, és akkor mindegy már.

2012. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
19%
hát ez cumi. mostmár (legalább hajdóbiharban..) ha valaki meglát valakin egy iylet, jóindulatta is távol akarja tartani magát töle,ami érthetö..másrészt pszichológiai szempontból van pár oka miért csinálja valaki.a fájdalom endorfint termel a kis agyadba, de egyszerübb inni 2deci bort vagy 1 csokit, mert ugyanazt csinálja.vagy vmi tudatalatti önhibáztatás.sose kellett volna elkezdeni ugye,de ha nem akartad hogy észrevegyék miért nem csináltad ott ahol senki nem látja alapból. ez kicsit önsajnálatot sugall , midnegy nem én dolgom de vagy 3 iylen csajjal biztos találkoztam már (szörnyüek voltak).a hülyeség miatt meg vállalnod kell magad.. idövel ugyis mindenki sz-rik rá..de ha állandóan több heget látnak rajtad akkor szólhatnak a tanárnak. aki szólhat anyádnak.aki karhatalmi jogánál fogva eröszakkal is bevitethet (!!) a pszichiátriára önpusztitás gyanánt, tökmindegy hány éves vagy. szóval csak okosan borotválkozz......
2012. ápr. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

lehet, hogy egyszerűen elfelejtik, ha nincs közelebbi barátod köztük akkor valoszinüleg ez lesz. Ha van akkor ezzel a baráttal beszélném meg.

Én már több, mint 1 hónapja leálltam... Nagyon nehéz, hidd el tudom, de nem lehetetlen :)

Mondjuk én a legjobb bnőm segítségét kértem, nagyon sokat beszélgettünk arról, hogy mi a bajom és, hogy miért teszem... Egy hónappal ezelőtt viszont nagyon csúnyán és mélyen szétvágtam a felkarom, majd 2hétre rá az alkaromat belül hosszan és rövid csíkokban... itt volt a vége, igazából, megré

2012. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%
... szóval megrémültem és a barátnőmre bíztam a pengéket, viszont ő megigértette velem, hogy semmi mással sem, és a falba csapkodást is fejezzem be... azota bár már sokkszor a kezembe volt a bicska, de nem tettem, ha bármiről beszélni akarsz írhatsz pivit, megjegyezném az én problémám megoldhatatlan, viszont probálom elfelejteni... :) Sok sikert ahoz hogy ne.bukj le.... én az osztályom előtt már sokazor lebuktam, de mindig kimagyaráztam, h bokorba nyúltam vagyhogy megkarmolt a macska, de mondom nálam másnapra elfelejtették szal nem kell aggodni. ;)
2012. ápr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
heló. én is vágom magam. mit tanácsoltok nyáron hogy lehet elrejteni a vágást? 21/F vagyok. Szerintem amit az előző mondott azt kéne tenned, bokorba nyulás vagy macska karomolás ha nevetve mondod akkor biztosd elhiszik. Ha valaki meg esetleg mégsem hinné el annak meg mond hogy foglalkozzon saját magával semmi köze ahhoz hogy te mit csinálsz.
2012. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :)

amúgy aki még nem csinálta, úgysem értheti. ha egyszer mélyponton vagy és észreveszed hogy ezután jobban érzed magad, akkor a legkisebb bajnál már a pengéhez szaladsz.

amiért elkezdtem igazából a suli miatt volt. nem voltak barátaim, illetve akik a barátaim VOLTAK azok nem hagytak békén, utánam kiabáltak az utcán, az egész osztályt ellenem fordították, facebookon utálóklubot csináltak ellenem, kiröhögtek ha 2 napig egy nadrágban voltam hogy biztos nincs pénzünk venni újat.

a szüleimnek nem akartam elmondani mert itthon is anyukám minden nap sír a pénz miatt, apukám reggel 6tól este 9ig dolgozik, és nem voltam velük jóba mert romlott a tanulmányom.

senkim sem volt, a rokonok sem szerettek, mert az a lány aki ellenem fordította az osztályt az unokatestvérem, és a családban ő a szent lány, őt mindenki szereti, mert milyen jól el tudnak vele beszélgetni, én meg visszahúzódó vagyok. és persze ott is ment a pletyka ezerrel. gondolom már a család nagy része már mostanra is tudja hogy hegek vannak a csuklómon.. a tegnapi miatt.

nem akartam ennyire belemenni, de ezért kezdtem el a vagdosást. az egyik fürdésnél felgyülemlett ez az egész, lemerültem a víz alá, úgy sírtam, és valahogy muszáj volt levezetnem, mert karmoltam magam és csak utána vettem észre a borotvát a kád szélén. utána minden jobb volt, így rájöttem hogy miután hazajövök a suliból és a sok bántalmazás amit ott kaptam és a düh hogy ezt le tudom így vezetni.

szóval lehet kívülállónak ez taszító hogy valaki vagdossa magát. rendben. de nem kívánom nektek hogy azt a hatalmas szégyent és depressziót érezzétek önmagatokkal szemben, főleg hogy még a szüleitekre sem számíthattok.

én így vezetem le és kész, nekem fáj, az én csuklóm csúnya.

amúgy köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 4. 14:17
 8/33 anonim ***** válasza:
29%

És ezt mégis meddig tervezed csinálni? Csak mert nem vagdoshatod magad örökké. Szerintem irtó nagy hü.lye vagy,hogy ilyen kis senkiházi emberek miatt tönkreteszed magadat. Ezzel semmit nem érsz el, lehet,hogy egy ideig jól érzed magad tőle, de hosszútávon semmi értelme.


21L

2012. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Szerencsére tényleg nem tudom milyen érzés. Az viszont biztos, hogy semmi sem kötelező, ami nem anyagcsere. Erről is le lehet szokni. Endorfint sem mondanám, mert ha meg az alkoholra szoksz rá, az sem sokkal jobb, pláne akkor nem, ha drogokra.

De ezzel a dologgal mindenképp kezdened kell valamit. Pszcihológus és próbáld meg eltenni az éles tárgyakat a közeledből.

De mint átlagos ember, szerintem érthető, hogy nem vonzódunk az ilyen dolgokhoz. És az emberek nem is mindig megértőek. Próbálj meg hazudni addig, amíg le nem szoksz az egészről. Egyébként meg ha én le akarom vezetni a feszültséget, amit más ember generál, akkor az első dolog, az az lenne, hogy odamegyek a másik emberhez, és felnyalatom a betont az arcával. Ha meg az unokatesód, akkor meg pláne megoldható a dolog, mert családon belül maradna (persze az erőszak nem megoldás), de talán egyszerűbb lett volna megbeszélni vele, mintsem elzárkózni. Az észérvek melletted vannak/voltak, ha pedig ennek ellent mond, akkor meg hülye és megtehet egy szívességet...

2012. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

T T : én csuklószorítóval szoktam pl. tesin, de amúgy karkötőkkel. mondjuk te fiú vagy, de szerintem ilyenekkel te is el tudod rejteni: [link] sajnálom hogy te is idáig jutottál :(


ma 15:22: tudom hogy semmi értelme, de legalább jobban érzem magam. hiába próbálom levezetni pl. zenehallgatással, ha pl. Katy Perryt hallgatok mindig arra gondolok hogy miért hallgatom őt? ha ismerne lehet ő is utálna. ez szerintem nem olyan veszélyes mód, és kis ideig "hatásos". nem úgy vagdosom magam hogy spriccel a vér... sőt az utóbbi időben még fájni sem szokott. szóval szerintem nem olyan kártékony mintha más önpusztító programba kezdenék


ma 18:21: próbáltam már leszokni, sőt sikerült is a nyáriszünetben, mikor nem volt iskola. iszonyatosan nehéz leállni. attól a pillanattól hogy egyszer is megvágtad magad, és érzed hogy jobban vagy, ha megint történik valami rögtön arra godndolsz, hogy már csak pár perc és levezetheted magadon.

sajnos ez a család gond már azóta tart mióta élek, soha nem voltam jóban se az unokatestvéremmel se a többi rokonommal. szóval esélytelen lenne most kezdeni a békülést :/

2012. ápr. 4. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!