Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az osztálytársaim elrontottak....

Az osztálytársaim elrontottak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerintem a lány osztálytársaim miatt vagyok olyan amilyen. Visszahúzódó vagyok, legszívesebben ki se mennék soha az utcára és kerülöm az embereket. Már teljesen elsős korom óta ki voltam közösítve, és ahogy nőttünk egyre rosszabb lett. Vannak olyan ruháim amiket csakis miattuk nem veszek fel, mert egyből arra gondolok, hogy mit szólnának hozzá (ez régebben is így volt). Kiskorom óta úgy érzem, hogy nekem itt semmi dolgom, mindenkinek felesleges vagyok és biztos egyedül fogom leélni az életemet mert nem kellek majd senkinek. Az utóbbi dolgot még most is így érzem. Itthon nincs semmi bajom, de ha emberek közé kell mennem inkább elbújnék. Én sokkal jobban elvagyok az állatokkal, mert ők sose szólnak semmiért. Már most nem szoktunk veszekedni a lányokkal de rossz volt így élni 7 évig és meg is maradt. Ameddig ovis voltam minden jó volt, volt sok barátom, szerettem emberek közé járni de ez rendesen megváltozott. Amikor valaki ismerkedni akar velem (ritkán van ilyen) én mindig szótlan vagyok mert mindig azt hiszem, hogy csak hülyéskedik és be akar csapni. Anya azt mondta, hogy amikor ovis voltam mindig olyan vidám voltam, hordtam rózsaszín cuccokat, bármit felvettem most meg szinte ennek az ellenkezője. Tudni kell rólam, hogy rajtam max akkor láttak rózsaszínt amikor kicsi voltam. Anya azt mondta, hogy miattuk nem hordok olyanokat, meg hogy biztos miattuk nem veszem fel azokat a ruhákat, mindig azt mondom hogy ez nem igaz de sajnos az. Már csak fél évet kell velük kibírnom de úgy érzem, hogy mindent elrontottak és jövőre se fogok tudni újabb életet kezdeni. El se tudom magamat képzelni felnőtt koromba. Mit csináljak?

14L


2011. dec. 21. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Bemész az majd az új iskoládba és kinyitod a szád. Nem szabad másokra fogni a saját dolgaidat.

Nem nehéz, bár annak hangzik.

2011. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam így gondolni és rájöttem egy dologra! Magasról tegyél a fejükre, hogy mit mondanak! Én is hasonlóan vagyok a munkahelyemen, sok kancsó kollégám van! Bemegyek, lenyomom a melót és hazamegyek! Nem törődök velük, mert tudatlan, bunkó állatok! Te is kelleni fogsz valakinek, meglátod! Fel a fejjel! Valakinek te leszel majd az álmai nője! ;)

28/F

2011. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát annyi, hogy aki beszól nekem vagy csak provokál (ha idegen akkor is) annak simán beszólok. De amúgy legszívesebben ki nem mennék a szobámból. Meg ha mondanak rám valamit a lány osztálytársaim akkor a szemükbe mondom, hogy mi a véleményem róluk és próbálom nem hagyni magam...csak én nem tudom elengedni a fülem mellett amit mondanak. Rosszul esik, hogy én soha senkihez egy rossz szót nem szóltam (csak ha kihozták belőlem) engem meg mégis cseszegetnek.
2011. dec. 21. 10:42
 4/7 anonim válasza:
100%
Én ugyan ilyen voltam mint te kiskoromba, mintha magamat olvasnám, és sajnos ezen még most se sikerült változtatnom,. Viszont neked egy előnyöd van ami nekem nme volt nincs hogy otthon minden rendbe.
2011. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj csak, nálatok a suliban nincs olyan, hogy iskolapszichológus?


Vagy ismersz olyan személyt a környezetedben, akinek bármit elmondhatsz, mert megértő és nem nevet ki?


Egy ilyen személyt kellene esetleg felkeresned, és ővele ugyanezeket a dolgokat, amiket itt leírtál megbeszélned. Semmi mást, csak beszélgetni róluk. (Személyesen, s nem így interneten keresztül.)


A legnagyobb jóindulattal írtam mindezt Neked!


(Különben meg fel a fejjel, hidd el, a középiskola már egy egész más világ lesz! Jobban is érzed majd ott magad, meglátod.)

2011. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel, ezt a félévet már féllábon is kibírod! Ne törődj a többiekkel, csináld azt, amit te szeretnél. Aztán mi lesz ha nem tetszik nekik? Majd szépen elfordulnak. :) Semmivel sem többek vagy jobbak nálad a többiek, ezt ne felejtsd el!

A középsuliban meg új életet kezdhetsz. :) Csak add önmagad! :)

2011. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is csak azt tudom mondani, hogy kitartás, már csak félév.. A középsuli pedig más lesz.. Ott úgymond tiszta lappal indulsz.. Engem is az változtatott meg.. Tudtam, hogy ott nem ismernek az emberek, nincs még semmi véleményük rólam, így olyat alakítok ki, amilyet szeretnék. Mindenkivel igyekeztem kedves lenni, nem mondanám, hogy belekerültem volna valamilyen csoportba, de szereztem egy legjobb barátnőt és úgy érzem így visszatekintve, hogy a többi osztálytársam is kedvelt és persze sokat segített, hogy a nehéz időszakban tudtam nem érdemes annyira magamra venni a dolgokat, mert úgyis hazamegyek és otthon vár a családom, akik szeretnek..
2011. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!