Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs bennem anyai ösztön. Ez...

Nincs bennem anyai ösztön. Ez gáz? Más is van így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kimaradt belőlem úgy érzem:) Ha meglátok egy anyukát az utcán nem arra gondolok, hogy de jó neki, hanem arra, hogy jajj szegény, nincs semmi ideje magra, meg milyen ocsmány lehet a teste szülés után, stb... Van kisbaba az ismeretségi körömben, de semmi késztetést nem érzek arra, hogy hozzáérjek vagy játszak vele. A kisgyerekeknek a folytonos "pofázása" meg rettentően idegesít. Na meg még normálisan el se lehet menni vásárolni úgy, hogy ott lóg rajtad egy gyerek. Meg egyszerűen semmi kedvem gondoskodni másról, a magamról való gondoskodás is ígyis elég sok időmbe kerül:) Nem tudom, hogy mi a jó ebben, hogy az összes időmet valami másra (gyerekre) pocsékolom. Próbáltam az érzés ellen tenni, de nem megy:) Vajon ez változni fog?
2011. szept. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
26%
Azért van benne igazság, amit az anyák írnak. Amikor még nem akartam gyereket, a bátyáméknak volt. Karácsonykor átjártunk hozzájuk és azt az igazi Karácsonyi hangulatot irigyeltem, hazamentünk a párommal és olyan üresnek éreztem hirtelen a házat.Még fiatalon nem gáz, de ha 40 évesen nincs gyerek, igenis magányos lehet az ember.Jobb esetben van egy párja, aki ugyanígy gondolkodik, ami ritka, és fel tudják találni magukat. A barátok is megfogyatkoznak, mert nekik valószínűleg lesz gyerek és el lesznek foglalva, olyan társaságba mennek, ahol úgyszintén van gyerek.Láttam már olyat, aki feltalálta magát, de általában ők is ragaszkodnak öregként egy unokahúghoz stb.Szerintem párt is nehéz találni, mert azért a pasik többsége szeretne gyereket. A kérdezőnél nem az a baj, hogy nem szeretne, ez az ő döntése, én nem irigylem. Hanem az a gond, hogy iszonyatos módon felszínesen gondolkodik.
2011. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, sokan kezdenek elsiklani a probléma lényege felett és arra kiélezni a helyzetet, hogy lehet-e valaki csinos a szülés után.


Igen, lehet. Van aki könnyebben, van, aki nehezebben nyeri vissza az alakját és olyan is van, akinek nem is ez a legfontosabb.


Viszont ez nem változtat a lényegen, hogy vannak, akikben nincs meg az anyai ösztön. És ezt az itt "ősanyáknak" nevezett nők nem fogják megérteni és a végsőkig azt fogják hinni, hogy mást csakis az akadályoz meg a szülésben, hogy félti a alakját, vagy a szabadidejét. Úgyhogy valószínűleg hiába is magyarázom, hogy ha csak ez lenne a probléma, nem az lenne a kérdés, hogy "miért nincs bennem anyai ösztön", hanem az, hogy "hogy tudok újra csinos lenni a szülés után".


Már írtam valahol az elején, hogy én például nem féltem az alakomat, szórakozni meg amúgy sem járok igazán, úgyhogy a szabadidőmet sem. Mégsem érzem, hogy vágynék az anyaságra és ez enyhe kifejezés. Még csak nincs is semmi bajom a gyerekekkel, csak egyáltalán nem tudok velük bánni és most el sem tudom képzelni, hogy tudnék róla normálisan gondoskodni? Tudnám szeretni olyan igazi anyai szeretettel? Ha valami baja lenne, tudnék róla gondoskodni? Anyagilag el tudnám látni? Egyáltalán alkalmas vagyok anyának? Mert szerintem nem.

2011. szept. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
15%
Hát tudd meg, igenis fontosak a gyerekek, és nem csak a szaros pelenka miatt, hanem szerintem 70 éves korod körül, már nem azon fog járni az eszed, hogy milyen jól nézzél ki XD, hanem büszkén dicsekedhetsz a szintén 70 éves barátnőidnek az unokáiddal, meg a gyerekeiddel. De ha te magányosan szeretnéd tölteni öreg napjaidat,hát tessék, nem kell szülni, de az anyukákat sem kell leszólni, mert akkor egyben leszólod a sajátodat is! Te is voltál szerintem kisgyerek,vagy te huszonévesen kerültél ide valami idegen bolygóról?
2011. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
77%

De ha nem érez késztetést, akkor nem tud felnevelni egy gyereket sem, ezt értsétek már meg vér-anyukák!

Van olyan nagynéném, akinek nincsen gyermeke, elvan barátnőivel, 67 évesen utazgat össze-vissza, fest, stb.

2011. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
64%
Okés, az mondjuk tényleg kicsit érdekes, ahogyan fogalmazott a mamákról...:/
2011. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
Ne is várjátok, hogy ilyen emberekkel leállok vitatkozni, akik nem tudnak egy kérdésre válaszolni, hanem a saját véleményüket szajkózzák, pedig engem abszolút nem érdekel, hogy mi a véleményük az ilyen ősanya-tenyészkanca típusoknak. Ne is írjatok, nem olvasom tovább a sok hülyeséget, a többi válaszolónak, aki a kérdésre válaszolt köszi. És az én szememben igenis a gyerekek pofáznak, hiába szépítjük, nincs jobb szó rá. (Bár az előbb még idézőjelben írtam, de persze abba is bele kellett kötni.) SZIASZTOK!!!!!!!!! Szép napot!:)
2011. szept. 29. 17:40
 47/57 anonim ***** válasza:
65%
Gratulálok, a saját anyukádat is minősítetted, sőt az összes olyan válaszolóét is, akik részben egyet értettek veled.
2011. szept. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetértek a kérdezővel, ne legyen gyereked, mert már veled is csak egyel többen vagyunk. A szüleid is csináltak volna inkább kisszéket, most legalább le tudnánk ülni. :)
2011. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
53%
Én nem szólom le azokat akik nem akarnak, meg is értem az érveiket, de úgy gondolom én is, hogy a kérdező inkább nem vallja be magának, hogy annyira gáz, hogy egy pasi se csinálna neki.
2011. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim válasza:
32%
Nem azzal van a gond hogy nem akarsz gyereket, hanem a hozzáállásoddal! Gyerekekre ilyet mondani hogy POFÁZNAK? Szerintem itt csak te POFÁZOL óriási marhaságokat! Mi az hogy a terhes anyákat leszólod hogy csúnyák? Szerintem te biztos nem vagy egy szépségkirálynő hogy ilyeneket állíthatsz. Más is van úgy hogy nem érzi magát elég érettnek ahhoz hogy gyereke legyen, de azért nem járja le a gyerekeket és az anyukákat sem! Már bocs, de ennyi erővel anyukádnak sem kellett volna megszülnie téged, hiszen emiatt elhízott és csúnya lett a TE HIBÁD MIATT!!!! De szerintem jobb is lett volna így!!!Szerintem jobb is hogyha nem vállalsz gyereket, legalább kevesebb idióta lesz a földön! Te biztos hogy magadtól tanultál meg beszélni, a szüleid segítsége sem kellett hozzá, ezért te kiskorodban nem is pofáztál!!! Nekem nincs gyerekem, de ez a lenéző hozzászólás IRRITÁL és az OLYAN EMBEREK MINT TE!!!! Hogyha csak annyit írtál volna hogy egyszerűen nem érzel késztetést arra hogy anya legyél, szerintem nem lenne ennyi ember akinek ellenszenves vagy!!
2011. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!