Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs bennem anyai ösztön. Ez...

Nincs bennem anyai ösztön. Ez gáz? Más is van így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kimaradt belőlem úgy érzem:) Ha meglátok egy anyukát az utcán nem arra gondolok, hogy de jó neki, hanem arra, hogy jajj szegény, nincs semmi ideje magra, meg milyen ocsmány lehet a teste szülés után, stb... Van kisbaba az ismeretségi körömben, de semmi késztetést nem érzek arra, hogy hozzáérjek vagy játszak vele. A kisgyerekeknek a folytonos "pofázása" meg rettentően idegesít. Na meg még normálisan el se lehet menni vásárolni úgy, hogy ott lóg rajtad egy gyerek. Meg egyszerűen semmi kedvem gondoskodni másról, a magamról való gondoskodás is ígyis elég sok időmbe kerül:) Nem tudom, hogy mi a jó ebben, hogy az összes időmet valami másra (gyerekre) pocsékolom. Próbáltam az érzés ellen tenni, de nem megy:) Vajon ez változni fog?
2011. szept. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó tudni, hogy sokan megértenek és hasonlóan gondolkoznak, mint én.
2011. szept. 29. 10:58
 32/57 anonim válasza:
43%
Szerintem te egy idióta vagy! Még ha idegesítenek a gyerekek hogy tudsz rájuk olyat mondani hogy pofáznak? Annak idején biztos te is pofáztál!!! Gyerekeknél ez természetes. Ilyeneknek mint te még csak gyerekekre sem szabad gondolniuk! Egy olyan nő aki szült már nem lehet szép? Kíváncsi lennék arra hogy neked milyen tested van! Szállj le a magas lóról, mégis ki vagy te?
2011. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez vicc, lepontoztak mindenkit, aki le merte írni, hogy egy nő szép lehet azután is, hogy gyereket szült. Kérdező, mit képzelsz magadról, jobb nő vagy, mint Angelina Jolie, Várkonyi Andrea, Rubint Réka. Azért ezeket sorolom, mert talán ezeket a kérdező is látja. Te milyen leszel 40 évesen, ez nem a gyerektől függ, hanem, hogy ki mennyire igényes magára.
2011. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim válasza:
67%

Nem akarok nősülni és a gyerek-project sem vonz.

Annak rendje és módja szerint nem is találok párt magamnak, mert mindenki csak ezeknek él. Lenéznek, kinevetnek.

Úgyhogy megvan a véleményem a "házasság és gyerek az élet értelme semmi más" tipusú radikálisokról.

34 ffi

2011. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
59%
Gratulálok, puffogjatok csak, senkit nem érdekel, hogy akartok e vagy nem, de, hogy bebeszélitek magatoknak, hogy milyen ronda egy anya és, hogy szánalmas élete van, hát csak röhögök rajtatok, szánalmas lúzerek. Egy csinos anyuka.
2011. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
25%
Egy nő a gyerekszüléssel teljesedik ki igazán, a te "szépséged" a gyerekeidben él tovább. Mit gondolsz, ki fog melletted állni, ha öreg leszel?! Majd egy elfekvőben a nővérek cserélik rajtad a szaros pelenkát. Nem leszel örökké fiatal, leszel öreg, csúnya, és beteg. Akkor majd ki nyizja rád az ajtót, ha gyerekeid, unokáid nem lesznek? A férjed, ha lesz, az nem a te véred, de a gyerekeid a te húsod a te véred. Az anyai ösztönről annyit, amint a kezedbe adják szülés után, odaadnád érte az életedet! Addig bennem sem volt semmi, míg csak terhes voltam. 27 évesen szültem az elsőt, most harmadikat szeretnénk, és nem vagyok lepukkant, szakadt anyuka.
2011. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim válasza:
85%
Hát ha lepukkant anyuka nem is vagy, de "véranyuka" mindenképp. Tipikus hogy merészel nem odáig lenni a gyerekekért gondolatmenet. Az állandó öregkori gondviselésre való hivatkozás meg egyenesen szánalmas. Ez olyan mintha szülnél magadnak egy bejárónőt mert unod a takarítást.
2011. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
27%
Hát még mindig jobb, mint az a hozzáállás, hogy nem szülök, mert ronda leszek, nem lesz időm magamra, ami egyébként nem is igaz.Ne legyen gyereke, ez az ő dolga, de ne általánosítson, mert valószínűleg az ő anyukája igénytelen volt.
2011. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tervezek gyereket, emellett viszont semmi bajom az anyukákkal, családokkal.

De! Nevetséges ez a "nő akkor teljesíti be a sorsát", meg "jajj, majd öreg korodban"-dolog...

Hadd döntse már el mindenki maga, hogy mit szeretne, és egyik tábor se ítélkezzen a másik felett! Főleg ne nevetséges frázisokkal dobálózva.

2011. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van barátnőm, aki 22 évesen már két gyereket szült, bomba alakja van, én viszont 30 évesen sem érzem magamban a vágyat, mi több néha irritálnak a kisbabák. Ez van!

De az, hogy egy-egy anyatigris mit összehőbörög itt, hát, kiváncsi vagyok ilyen türelemmel közelítenek e a gyermekeikhez...

2011. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!