Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs bennem anyai ösztön. Ez...

Nincs bennem anyai ösztön. Ez gáz? Más is van így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kimaradt belőlem úgy érzem:) Ha meglátok egy anyukát az utcán nem arra gondolok, hogy de jó neki, hanem arra, hogy jajj szegény, nincs semmi ideje magra, meg milyen ocsmány lehet a teste szülés után, stb... Van kisbaba az ismeretségi körömben, de semmi késztetést nem érzek arra, hogy hozzáérjek vagy játszak vele. A kisgyerekeknek a folytonos "pofázása" meg rettentően idegesít. Na meg még normálisan el se lehet menni vásárolni úgy, hogy ott lóg rajtad egy gyerek. Meg egyszerűen semmi kedvem gondoskodni másról, a magamról való gondoskodás is ígyis elég sok időmbe kerül:) Nem tudom, hogy mi a jó ebben, hogy az összes időmet valami másra (gyerekre) pocsékolom. Próbáltam az érzés ellen tenni, de nem megy:) Vajon ez változni fog?
2011. szept. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
77%
Hány éves vagy?
2011. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
25
2011. szept. 28. 16:54
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, amióta az eszemet tudom.

Ez van, nem tehetünk róla, a természet produkált minket is.

2011. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a környezetemben lévő kisgyerekeket (unokatesók, 1-3 évesek), imádok játszani velük, meg ők is szeretnek engem. De! Nekem bőven elég az, hogy néha találkozunk, elvagyok velük, ha sírnak, akkor pedig visszapasszolom őket a szüleiknek. :D

Sajnos azt én sem tudom elképzelni, hogy saját gyerekem legyen, és a nap 24 órájában nekem kelljen gondoskodnom róla, akkor is, ha nyűgös, fáradt, beteg...

És biztosan rossz ember vagyok, de igen, engem is nagyon tudnak idegesíteni idegen gyerekek, amikor buszon, villamoson, metrón, után, áruházban, stb. "őrjöngenek". A rendesen viselkedő kisgyerekeket édesnek tartom, a cserfesekkel sincs bajom, de annyi kezelhetetlen gyereket látok, hogy az borzalmas...

Szóval én megértelek téged! De azt gondolom, hogy ez akár egyik pillanatról a másikra is megváltozhat az embernél. Szerintem az anyai ösztön akkor is előjöhet, ha idegen gyerekekkel kapcsolatban így érzel. A saját gyerek az biztosan más. Gondolom...

2011. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
89%

hát ha ez megnyugtat akkor a pszichológia tanárom azt mondta hogy nincs olyan hogy anyai ösztön, más különben nemdobnák egyesek a kukába a gyereküket egyből szülés után stb stb, plusz az állatoknál is van olyan amikor az anyja elhagyja a gyermekét (a macskáknál előfordul hogy meg is eszi)

Hogy így viszonyulsz a gyerekekhez nem hiszem hogy változni fog. Ha filmhez hasonlíthatnám az életedet, te vagy az a nő aki hozzá megy egy gazdag foszerhoz akiről kiderül hogy vannak gyerekei és te mindent elkövetsz hogy minnél távolabb legyenek tőled (pl bentlakásos suli)

2011. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim válasza:
76%

Hány éves vagy? Van komoly kapcsoltad?

Szerintem erre egyszercsak megérsz.

Bár nekem soha nem volt olyan érzésem hogy nyűg a gyerek, inkább csak nem éreztem érettnek magam, vagy a kapcsolatom, és nem akartam hogy egy gyerkőc kössön össze valakivel akitől már nem akarok semmit.

Biztos te is meg fogsz változni ha megtalálod az igazi társad, aki mellett biztonságban érzed magad, és aki mellett boldog vagy.

2011. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
40%

Én 24 vagyok és kb 11 éves korom óta azt várom hogy anya legyek, szóval soha nem fogom megérteni az olyan nőt, aki ennyire irtózik a gyerekektől, de nem lehet mindenki anya tipus, de azért kikérem a magam és a többi anya nevében, ezt a "jajj szegény, nincs semmi ideje magra, meg milyen ocsmány lehet a teste szülés után, stb.."

Lehet 1000szer jobb a teste mint a tied...

2011. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
hát azt azért nem hiszem, hogy jobb:) de ebbe ne menjünk bele... azt meg, hogy én mit gondolok magamban, hagy döntsem már el...
2011. szept. 28. 17:00
 9/57 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy fog valtozni. Idovel majd rajossz, hogy valami mas fontosabb az eletedben mint most. Az ember hihetetlenul sokat valtozik. Gondold csak el pl. mi volt fontos 10 evvel ezelott neked es mi volt fontos 5 evvel ezelott es mi fontos most. Teljesen kulombozo dolgok. En karrierista voltam/vagyok, rengeteget utaztam a vilagon minden fele. Imadtam a felelotlen eletet, a koktelokat iszogatni kulombozo helyeken, bulizgatni stb. Azt hittem ennel nekem soha nem kell tobb igy vagyok jol ahogy vagyok. Pontosabban ezt gondoltam 10 eve azota mar van egy majdnem 2 eves fiam. De ha mar foglalkoztat az, hogy miert nincs meg benned az anyai oszton akkor elarulom neked, hogy mar nem jarsz messze. :) Nekem 10 evvel ezelott az anyai oszton meg a gondolataimban sem letezett nemhogy feltegyem a kerdest miert is nincs meg bennem. Es ennek ellenre van mar egy fiam. Ugyhogy ezek alapjan en nem aggodnek a helyedben.
2011. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
37%

Na állj már le angyalom!

Mit képzelsz magadról???

Mindjárt azt mondod te vagy a legjobb testű nő a világon? Aki szült az meg a nyomodba se érhet?

Pff szánalmas vagy de lehet jobb is ha neked nem lesz gyereked..

2011. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!