Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok én ennyire...

Qvasz kérdése:

Miért vagyok én ennyire rasszista?

Figyelt kérdés

Utálom a homokosokat mert hetero vagyok, utálom a cigányokat mert magyar vagyok, utálom a rocker vagy emosokat mer discoba járok, sőt utálom a fradistákat is mert újpesti vagyok.

És úgy érzem erről nem tehetek... De ez normális?


2009. ápr. 8. 18:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

A kb 10 éves gyerekek többségénél.

2009. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az empátia a megoldás. Képzeld magad azoknak a helyébe, akiket utálsz és képzeld el, hogy őket kiközösítik és nagyon utálják sokan egy olyan dologért, amiről nem tehetnek. Hogy éreznéd magad a helyükben? Egyébként amit érzel valamilyen szinten normális, de ha átmegy bizonyos határokon, akkor biztos, hogy nem az. Gyakorold az empátiát. Próbáld az embereket annak alapján megítélni, amit tesznek ahelyett, hogy 1 tulajdonságukat ragadod ki a sok közül. A jót vedd észre, ne a rosszat.
2009. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%

Én is rasszista vagyok. Legalábbis a cigányokat olyan szinten gyűlölöm, hogy összegyűjteném az összeset egy helyre és körbefalaznám. Ha megpróbál kimenekülni lelövetném.+ kollektív felelősség.

Hogy miért? Nézzük csak meg a híradásokat.(Persze a nem cenzúrázottat). Ez egy dolog. Viszont, én eddig nagyon sok cigányal találkoztam. 10-ből egy volt normális. Legtöbbje ki akart rabolni(pl éjjel a vonaton. Ez viccesen zárult. Rendőrnek adtam ki magam és igazoltattam a tetveket :) Az első megállónál leugrottak a vonatról és elmenekültek. Persze kiderült az egyik most szabadult. Pénzt akart adni, csak ne vigyem be.) Voltak olyanok is akik minden nap terrorizáltak általános iskolában. Ezek miatt kellett iskolát váltanom.

Másik esetben a mezőn megpróbált négy retek elütni egy rendszám nélküli trabantal. Jelenleg a középiskolában mindennapos az atrocitásom velük. Nem én kötekszem. De a retkek mindig megtalálnak. Persze iskola után az utcán is, ilyenkor tárcsázom a rendőrséget, ez a leghatásosabb eszköz a gázpisztolyon kívül, amit most próbálok beszerezni. Undorodom tőlük. És az a vicces, ha visszaszólok nekik, én vagyok a tanárok szemében a rasszita állat. A múltkor azt mondták, idézem, "Úgy fogsz járni mint Cozma" én visszaszoltam neki, hogy ne felejtse el a pécsi esetet. Majdnem, hogy én lettem elővéve. Egy vicc az egész.


Kedves kérdező a rasszita kérdésben megértelek, a többiben nem. Az nem rasszizmus, hogy például utálod a rokkereket.


Elnézést a helyesírási hibákért.

2009. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%

Egy saját történettel válaszolok:


Mivel mindig is szerettem napozni, gimis koromban legtöbbször már tavasszal csokibarnára süttettem magam. Egy alkalommal a barátnőmmel az albérletébe indultunk, de a házinéni engem nem engedett be:

-Ide cigányok nem jönnek! -felszólítással.


Borzalmas érzés volt... Azóta elgondolkodtam azon is, hogy én akkor az egyszer szégyenültem meg és éltem át, de aki valóban roma, az naponta szembesül ezzel.

2009. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Bizony,bizony hiányzik belőled az empátia,és a tolerancia...Ez nagy baj gondolkodj el ezen egy kicsit.És ha a gyermeked meleg lesz,vagy roma párt választ akkor kitagadod?Korlátolt gondolkodásod van,az biztos....
2009. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Többen mondták h technot hallgatok... Isten mentsen engem a technotól, utálom azt a sz*r monoton zenét... Mint mondtam discoba járok/jártam ahol nem éppen techno szól.

Amúgy meg, van rocker és b*zi osztálytársam (szerencsére cigány nincs) és semmi bajom velük, sőt kifejezetten jól kijövünk. De ha utcán meglátok vkit aki pl. punk, akkor kiráz a hideg. Cigányokról meg megvan a véleményem...

2009. ápr. 10. 12:16
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Hát pár éve, amikor nagy rockernek tartottam magam, még én is utáltam a discosokat, de azóta benőtt a fejem lágya.Viszont discóba pár percnél tovább nem bírnám.

Ha feltetted a kérdést, akkor ez Téged valószinüleg zavar, mármint a saját érzéseid. Normális, hogy vannak érzéseink. Szerintem tedd fel magadnak másként a kérdést, pl.: miért utálom a romákat? Mert, kötekednek, nem dolgoznak..stb Akkor lehet, hogy a kötekedő, lusta embereket nem szereted. Ilyenek ugye nem csak köztük vannak.

Más kérdés,lehet, hogy magadat sem tudod elfogadni?

Múltkor a páromba belekötött egy roma csávó, nő létemre igencsak betojtam...De nem utálom ezért az összes romát.(De azért légyszi ne utálj, mert más zenét szeretek!)

2009. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudsz belegondolni annak a helyébe, akit utálsz? Nem tudod elképzelni, hogy minden ember más? Hány éves vagy?
2009. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
a rasszmus egyszerű műveletlenség
2009. ápr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
13%
ez kúrvára nem rasszizmus mert utálod a rockereket...és az sem rasszizmus hogy utálod a fradit..szállj már le a földre-.-.-.-
2009. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!