Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rasszista vagyok? Kerülöm a...

Korzika : kérdése:

Rasszista vagyok? Kerülöm a romákat, mert félek tőlük.

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy köztük is vannak normális, tisztességes emberek, de mégis lényegesen óvatosabb vagyok, ha a közelemben roma van, meg látatlanban kevesebbet feltételezek róluk, mint másoktól (főleg erkölcsi, kulturáltsági, és higiéniai dolgokban).
2011. febr. 2. 19:29
1 2
 1/11 iDev ***** válasza:
97%
Nem vagy rasszista, csak óvatos. Nincs ezzel semmi baj, csak vannak, akik valószínűleg soha nem tapasztalták meg azt amit te, én, vagy más normális emberek, és ők akarják elhinni azt, hogy pusztán a bőrszín miatt van ez, és harcolnak a realitások ellen.
2011. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rasszista v sem, ez természetes dolog. Sajnos ilyen országban élünk, ahol nyugodtan terrorizálhatnak minket.
2011. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A rasszizmus az előítéletből fakad, indokolatlan és a butaság, befolyásolhatóság vezérli. A rasszista nem tudja megmagyarázni, igazolni beállítottságát, csak mások tapasztalataira és ismereteire hivatkozik, támaszkodik.

Sajnos, ma rasszistának mondanak minden olyan embert, aki saját tapasztalatai alapján ítél el más népcsoportot.

Bárkit le lehet ma rasszistázni.


Az ember elítél másokat viselkedés, stb. alapján bőrszíntől függetlenül.


Útálod, ha valaki mosdatlan, büdös?

Ha valaki lop, embert öl?

Ha valaki élősködik?

Ha szemetel, ordít, kötözködik az utcán?

Hát vésd az eszedbe, nem vagy rasszista.

Arról nem te tehetsz, hogy ezeknek a 90%-a cigány!Hiszen leköpnéd a 10% magyart is, akikre ez igaz, nem?

2011. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 iDev ***** válasza:
100%

21:35 nagyon jól összefoglalta. De majd mindjárt jön egy liberális okostojás, aki bebizonyítja, hogy bizony rasszisták vagyunk mindahányan. Sőt, kedves 21:35-as, te még náci is leszel szerintem, mert 88%-os vagy jelen pillanatban, és a 88 meg a nácik kedvenc száma...


:)

2011. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nem nem vagytok rasszistak igazad van aki nem tapasztalta nem is tudja csak gondojja hogy rendesek de bezarnam en azokat akik vedik a feketeket 1 hejra aztan nezzuk kibirja tovabb es mire lehet megnevelni oket es mire erdemes IRNI:OLVASNI:??? hogy jobban tudjanak lopni mert nekik minden kene de ingyen a leg luxusab dolog de nem dolgoznanak semmit erte MIERT nem eszik azt amit ok termeltek ??? miert nem jarnak azzzal az autoval amit ok gyartottak miert nem jarnak abban a ruhaban amit ok gyartottak mert csak HEREK es lopason verekedesen bajkeresesen kivul nem akarnak mast """""""ha valakinek mas a mondanivaloja akkor az irjon mert en mar talalkoztam 1 joparral de RENDEST nem lattam csak halva :D az tenleg rendes volt de az sajna ritka :(
2011. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

én már élő rendes romákkal is találkoztam, de mégis félek tőlük. mert jóval nagyobb arányban találkozok veszélyes emberekkel, ha romákról van szó.


kiskoromban nem is értettem, hogy miért nézik le őket, de aztán annyi rossz tapasztalatom lett velük kapcsolatban, hogy már nem csodálkozom.

2011. febr. 2. 23:44
 7/11 iDev ***** válasza:
taxis_cs, azért te se vagy sokkal bonyolultabb, mint egy faék...
2011. febr. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is ismerek rendes, jófej, becsületes cigányokat. Akikkel egy zenekarban játszottam, azok közül mindegyik ilyen volt, jóban is vagyok velük. De ahol a kilátástalanság, munkanélküliség, szegénység uralkodik, ott tényleg félelmetes és undorító emberek válnak belőlük is általában. Ezek ellen az erők ellen kellene küzdeni, mert a más bőrszín nem predesztinálja őket arra, hogy tahó bűnözők legyenek, a jelenlegi körülményeik viszont igen. Amúgy minden idegengyűlölet eredete a félelem, szóval nem mondom, hogy rasszista vagy, de könnyen azzá válhatsz, ha ok-okozati összefüggést kezdesz feltételezni a romának születés és a bűnözővé válás között, a körülmények figyelembe vétele nélkül.
2011. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ismerek más nemzetiségű szegényeket, munkanélkülieket is.

de közöttük lényegesen kevesebb a bűnözés, és társai.


szerintem nem a szegénység a fő ok, bár lehet hozzájárul az is, hanem az, ahogy, amire tanítják, vagy épp nem tanítják a gyerekeiket, amilyen szokásokat átadnak neki.



pl. jóval gyakrabban látok kisgyerek mellett dohányzó roma szülőt.


vagy volt egy osztálytársam, akinek az egyik barátja roma volt. a gyereket felvették szakközépbe, de az anyja megtiltotta neki, hogy iskolába járjon, és 16 évesen összeházasította valami tahóhoz, aki veri.


vagy óvodában volt kisfiú, akit alig járatták oviba,és otthon sem foglalkoztak vele. (télapónap környékén bevitték, mert akkor kapott ajándékot) majd nagycsoportban, mikor kötelező volt járnia, teljesen le volt maradva a többiektől, és nem amiatt, mert butább lett volna, csak amiatt, mert nem tanítgatták otthon, nem foglalkoztak vele.


akiket ismerek, azoknál nem a szegénység, hanem a szociálizatlanság a legnagyobb probléma.


szerintem a szegénységük is akkor szűnne meg, ha szocializáltabbak lennének, ha tanulnának, szereznének szakmát vagy diplomát, anélkül másoknak sem könnyebb.

és egy csomó ösztöndíj van, hogy a szegények is tudjanak tanulni, akkor is, ha otthon nem támogatják,

tehát erre sem lehet kifogás a pénz, mert jóval magasabb ösztöndíjat lehet megkapni egy hónapra, mint segélyt.

2011. febr. 3. 17:09
 10/11 anonim válasza:
énis igy vagyok ezzel,félek,de vannak rendesek is
2011. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!