Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rosszul érzem magam (? )

Rosszul érzem magam (? )

Figyelt kérdés
Egy éve érettségiztem le négyes eredménnyel, de úgy érzem, hogy ezzel nem tudok mit kezdeni. Informatikai szakon voltam 5 évig. Utána próbáltam a közgázzal is, de fél év után azt abbahagytam. Nincs megfelelő végzettségem. Nem tudok munkát szerezni. Soproni vagyok. Ebben a városban születtem, élek és alig mentem életem során a városon kívülre. Nagyon kicsinek érzem. Anyámmal élek. Úgy érzem, hogy soha sem fogom elhagyni ezt a várost, soha sem fogok elköltözni. Gyakran késztetést érzek arra, hogy felakasszam magam, mert az élet minden terén egy csődtömegnek érzem magam: se munkám, semmihez sem értek (kivéve a gitározáshoz, de azzal meg mit érek?), sosem volt barátnőm, a haverjaim elhagytak, nincs kapcsolatom a külvilággal, teljesen el vagyok zárkózva, az apám is lemondott rólam, amikor 13 éves voltam és szerintem mindenki lúzernek tart. Nagyon depressziós vagyok. Le vagyok bénulva tőle. Gyakran az öngyilkossághoz sincs erőm. És sajnos néha bátorságom sincs magam felakasztani pedig nagyon rosszul vagyok.
2011. jún. 29. 00:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ott van most is veled a kutya?

az jó, hogy tudsz németül a festő szak is jó (OKJ?) - fog menni, Bécs, vagy Berlin is akár:)) Jó lehet az erdei utakon - ott találsz magadra- ne törődj a véleményekkel - az mind -mind csak 1-1 vélemény.. Az erdei magányos utakon jobban érezheted lényegedet. Hidd el magadnak, amit ott tapasztalsz: fontos vagy TE! TE vagy a tapasztaló tudat - amit látsz, az erdő, a fák, utak, a felhők , az ég, a madarak - az általad van: mint tapasztalat.

Ez közelebb visz lényeged megértéséhez, mint a múlton való rágódás, az megbetegít, leblokkol.

Azt fogod érezni az ilyen sétán: milyen szép a teremtett világ! ÉS milyen jó, hogy vagyok.

Megérint az igazság ilyenkor :))

2011. jún. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen , itt van most is. Csak ő van. Csak a kutya van a társaságomban.

Az a helyzet, hogy az erdőben is gyakran ezen rágódok és nemcsak a múltam sz@r, hanem a jelenem is. Az itteni erdőt nagyon jól ismerem. Nincs mit tapasztalni. Nincs semmi új. Gyerekkorom óta járom az ilyen utakat. Ott is ugyanolyan jelentéktelennek és senkinek érzem magam.

A külvilág felé akarok nyitni, de nem merek és nem látom az értelmét. Félek is tőle, mert a városban van egy kellemetlen ismerősöm, akinek kiterjedt ismerettségi köre van és nem akarok ebbe belefonódni. Emiatt nem merek nyitni. Ezért inkább egy nagyvárosban próbálkoznék.

2011. jún. 29. 00:58
 13/19 anonim ***** válasza:

ez a Lővérek? szép ott..

úgy sétálj, hogy kifele figyelj: mit tapasztalsz? mit érzel, látsz, hallasz, áraszd ki a lelkedet- és minden életre kél - ne hagyd ott "benn"szorongani a múlton.

(a jelent csak azért érzed rossznak, mert a múlt rossz dolgai visszarántanak.) Mi rossz lehet egy erdei úton?

egy harkály kopogáson?


milyen szépen ír Arany János erről:


"Vagy elbocsátá lelkét ringatódzni

Szellő fuvalmán, bólintó galyon,

Felhők futásával versent hajózni,

Hanyatt terűlve egy partoldalon, -

Engedte önmagából kilopódzni:

Hang, szín, sugár lett, tér és mozgalom,

Ő a természet, a nagy és örök -

Mi ott henyél, csak hitvány földi rög."

(Arany János)

2011. jún. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem a Lővérek, hanem Bánfalva.

Semmi rossz nincs alapból az egész erdővel. Számomra ez csak egy menekülés a valóság elől. Semmi sem fog ettől jóra fordulni. Tudom, mert az utóbbi hat hónap mást nem csináltam, mint jártam az erdőt, verseket írtam ott, otthon meg neteztem a nap 24 órájában vagy gitároztam. Már több, mint három albumnyi ötletem van, annyi dalt összehoztam.

2011. jún. 29. 01:17
 15/19 anonim ***** válasza:

hm. az ellentmondás- ami bánt, keserít:

érzékeny vagy, sok mindenhez értesz- írsz, zenélsz, nyelveket tudsz- (sokan örülnének a felének is..)

de van egy ellenfél - aki miatt elzárkózol.

Valóban az lehet a megoldás, hogy elköltözöl egy nagyvárosba, Bécs, környéke, - ha megvan a szakmád.

Azt nem értem, hogy az erdei utakon "jelentéktelenenek és senkinek" hogy érezheted magad?? nem lenne semmi a tudatod nélkül - ott érzheted ezt csak igazán!

Az előbb idézett Arany versrészlet - a Bolond Istók-ból. Arany sajátmagáról ír ebben - bolondnak tartják egymást az emberek, bántják, lenézik - de KELL érezni és tudni: ez nem fontos, ez mind nem fontos. Az ember lényege önmagában,a tudatában nyugszik- "a senkinek" érzés ennek a figyelő tudatnak az "elalvásából" ered- akkor lesz a külvilág vélemény-ricsaja olyan meghatározó..


alszik a kutyus? lassan aludni kell, holnap is lesz nap.. próbáld meg holnap úgy az erdei csavargást, ahogy Arany írta!:))

2011. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Habér velem nem volt ilyen kegyetlen az élet, hasonló dolgok történtek, csak kisebb dózisban. Csináltam, egy hasonló kérdést, és szerintem az ott leírt válaszoknál nem létezik jobb. Különben szüleimnek van egy barátjuk, aki egész életében gitározott(basszus gitár) és most 33 évesen futott be. Most hajókon lép fel, és Bőven elég pénzt kap bármire amit átlag emberként szeretne. Tudom NAGYON elcsépelt, de az élet értelmét keresed. Szóval itt a link, talán egy kicsit segít neked is! http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__1922..
2011. jún. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

01:38!


De pont ahhoz nem értek, amivel vinném valamire. Az egész haszontalan. A négyes érettségimmel, a 3 éves gitártudással, a versekkel és a 3 nyelvvel csak kitörölhetem a seggem. Arra jó az egész.


01:40!


Zenélésből nem lehet megélni. Ezért megyek szobafestői képzésre annak ellenére, hogy nincs kedvem hozzá és még a gondolatától is rosszul vagyok.

2011. jún. 29. 11:44
 18/19 A kérdező kommentje:

És még valami: az enyémnek nincs értelme. Lassan egy éve, hogy megtudtam, hogy csak véletlen születtem meg. Mindenki elhagyott. Nincsenek haverjaim és barátaim. Nélkülük semmi értelme az életnek. 22 éves vagyok és munkanélküli meg szűz. Az ilyen embernél, mint én nincsen rosszabb.

Egyre többet gondolok arra, hogy egész életemben egyedül leszek és semmire sem fogom vinni. Egy magányos csöves leszek, aki az anyjánál él. Senkije és semmije sem lesz. Egyedül fog megdögleni a saját pisájába fagyva.

Kicsit durván fogalmaztam meg, de erre van kilátás. Emiatt kívánom a halált. Csak mindig van valami, ami visszatart az öngyilkosságtól. Reménytelen a helyzet.

2011. jún. 29. 11:50
 19/19 anonim ***** válasza:
Próbálj meg jót tenni azokkal, akikkel tudsz. Ha más is ezt teszi, akkor veled is tehetnek jót. Önzőség ugyan, de azért mégis csak jót teszel valakivel, és jutalomként veled is jót tesznek. Ennél jobb válasz nincsen, amennyiben nem tetszik, akkor választhatsz másik utat. Ha nem lennének szeretteim, akkor megpróbálnék összegyűjteni néhány hónapra elég pénzt, lecsökkenteni az igényeimet, majd útra kelni a semmibe, egy biciklivel meg egy hátizsákkal. Ha nem akarod elfogadni a választ, akkor adok rá okot: tapasztalan 16 éves hülye gyerek vagyok.
2011. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!