Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rosszul érzem magam (? )

Rosszul érzem magam (? )

Figyelt kérdés
Egy éve érettségiztem le négyes eredménnyel, de úgy érzem, hogy ezzel nem tudok mit kezdeni. Informatikai szakon voltam 5 évig. Utána próbáltam a közgázzal is, de fél év után azt abbahagytam. Nincs megfelelő végzettségem. Nem tudok munkát szerezni. Soproni vagyok. Ebben a városban születtem, élek és alig mentem életem során a városon kívülre. Nagyon kicsinek érzem. Anyámmal élek. Úgy érzem, hogy soha sem fogom elhagyni ezt a várost, soha sem fogok elköltözni. Gyakran késztetést érzek arra, hogy felakasszam magam, mert az élet minden terén egy csődtömegnek érzem magam: se munkám, semmihez sem értek (kivéve a gitározáshoz, de azzal meg mit érek?), sosem volt barátnőm, a haverjaim elhagytak, nincs kapcsolatom a külvilággal, teljesen el vagyok zárkózva, az apám is lemondott rólam, amikor 13 éves voltam és szerintem mindenki lúzernek tart. Nagyon depressziós vagyok. Le vagyok bénulva tőle. Gyakran az öngyilkossághoz sincs erőm. És sajnos néha bátorságom sincs magam felakasztani pedig nagyon rosszul vagyok.
2011. jún. 29. 00:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az élethez több bátorság kell, és ha ez megvan, a többi már könnyebb.. Az informatikát miért nem fejezted be?

nem lehetne befejezni? avval találnál munkát.

Olyan jó, hogy tudsz gitározni.. én is szerettem volna, de már későn jöttem rá.. pengesd egy kicsit- hátha hallom :)))

2011. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Befejeztem az informatikát. A közgázt nem.
2011. jún. 29. 00:09
 3/19 A kérdező kommentje:

Különben is, mit érek azzal, hogy csak a gitárhoz értek. (Elfelejtettem mondani, hogy mellette a dobhoz, és a basszerhoz is értek). Nem fogom ezzel semmire sem vinni. Nem lehet belőle megélni.

Egy nagy vágyam van: egy nagyobb városba költözni, mint Pest, Bécs vagy akár Berlin. Ott szívesebben dolgoznék.

Holnap beiratkozok szobafestői képzésre.

2011. jún. 29. 00:13
 4/19 anonim ***** válasza:

avval találsz munkát! próbáld holnap, álláskeresőkbe beírni - lehet, hogy nem Sopronban - akkor albérletet veszel ki ott, ahol van munka.

"szerintem mindenki lúzernek tart" - ez egy téveszme lehet, talán a 13éves kori traumában gyökerezik.. talán ez a megoldás kulcsa is. Ne tartsd Te magad annak - a többiek se fognak...

szól a gitár?

2011. jún. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
azzal találsz Bécsben is, biztos van Sopronban, aki arra ismerős.. német? milyen fokon?
2011. jún. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Naná, hogy szól a gitár. Hisz én szoktam behangolni.

13 éves koromban én voltam az osztály bu zija. Mindenki lebu zizott vagy kétségbe vonták a nememet. Volt, hogy vertek is. Ráadásul a 13. születésnapomon tagadott ki az apám és akkor halt meg a nagyanyám is.

2011. jún. 29. 00:19
 7/19 A kérdező kommentje:
Német jól megy (az angol és az orosz mellett). Német (pontosabban porosz) eredetű családból származom.
2011. jún. 29. 00:20
 8/19 anonim ***** válasza:

nagyon rosszkor hagyott el apa.. ne törődj, avval, mivel csúfoltak.. az nem te vagy.. az ők - magukról beszéltek..

(nekem is volt 13 évesen egy nagy traumám: anyukám meghalt-és mint lány- hasonlóan egyedül maradtam - csak a másik oldalon, mint Te. sok-sok év telt el, míg feldolgoztam.. megértettem, elfogadtam. Most már sajnálom, hogy nem ment gyorsabban, jobban alakult volna az életem.Próbáld Te gyorsabban elfogadni:

Ez történt.Ez volt. És szabadon a jelenre figyelve dönteni a dolgokban. Pengesd meg a gitárt, hadd halljam egy kicsit:)))

2011. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szépen szól
2011. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most már mindegy.

Itt is kifejezem sajnálatomat. Remélem könnyen át tudtad vészelni a magányt.

Tény, hogy nem igaz az, amivel csúfoltak engem. Viszont így is butának és egyszerűnek érzem magam. Nem tudok mit kezdeni magammal. Már több, mint fél éve itt rohadok a laptop előtt vagy az erdei utakat járom egyedül (kivéve az utóbbi két hónapban, mert hozzám szegődött egy husky).

2011. jún. 29. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!