Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rosszul érzem magam itthon....

Rosszul érzem magam itthon. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja már, főleg az utóbbi hetekben, ha itthon vagyok, nincs étvágyam. Sokszor érzem magam úgy, hogy mindjárt elájulok, mert nincs bennem étel. De ilyenkor sem bírok enni. Hányingerem van és minden bajom, ha arra gondolok, hogy itthon kell ennem. Próbáltam megerőltetni magam, de nagyon rossz vége lett. Már teljesen ki vagyok borulva, mert nem látom ennek az időszaknak a végét... Magától az otthoni légkörtől is rosszul vagyok. Már inkább annak örülök, ha a suliban sokáig (3-4-ig) bent vagyok, mert legalább addig sem kell itthon lennem.. Annyira rossz:( Valaki volt már ilyen helyzetben? Segítene kiutat találni?
2011. febr. 18. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is ilyen helyzetben vagyok :) Lassan kezdem elfogadni, de másfél évig nagyon magam alatt voltam-depresszió gyanús,- a kiutat abban látom, h ha meghal az illető, aki tönkre teszi az életünket. Nem gyilkosságot tervezek, féllábbal a sírban van már :) Vagy ha elköltözöm.
2011. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia!


Először is leírhatnád,hogy otthon pontosan mi zavar. Kivel vagy ki miatt nem jó a kapcsolatod. Mindenképpen csak így tudok segíteni. Próbálj meg még konkrét dolgokat is írni...(miért vitáztok, mi okból..stb.)

2011. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
lehet,hogy te is teszel azért,hogy ilyen a helyzet és nem szeretsz otthon lenni.nekem negyon rossz a kapcsolatom a lányommal mióta vőlegénye van,holott azelőtt remek kapcsolatban voltunk.gondolkozz mit teszel te ezért a siralmas helyzetért?
2011. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rosszul érzed magad annak biztos meg van az oka. Elköltözés esetleg? Vagy pár honapig máslégkör. de ha egyiksem akkor otthon kell megoldani a gondokat. De ha bele gondolsz otthon kellene jól érezned magad és nem máshol.
2011. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából az zavar főleg, hogy mindenki rám akarja itthon kényszeríteni az ő életformáját.. Vallás, étkezés, minden ami elképzelhető.. Így nem tudok kialakítani magamnak saját szokást, gondolatot. Mintha diktatúra lenne itthon.. Ha beszélgetünk vmiről, akkor rögtön elkanyarodik a téma arra, hogy nekem miről hogy kéne gondolkodni. 16 éves vagyok, és nem hiszem, hogy ennyi idősen nem lehet semmiről saját véleményem/elképzelésem.. És emiatt vagyok már rosszul az itthonléttől. Az egyetlen megoldás eddig az volt, hogy bezárkóztam a szobámba, nem ettem, ki sem mozdultam. De ezt nem lehet hosszútávon csinálni..
2011. febr. 20. 11:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem írni, hogy ha a barátom nálunk van, akkor semmi baj nincs, és minden oké. Csak utána...:S
2011. febr. 20. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben vagy kiabálás, ha már nagyon nem bírod, vagy beakadt a lemez efektus :) Ha sokáig gyakorlod a beakadt lemezt, akkor egy időután észre se veszed, hogy kötegednek, mert teljesen automatikusan válaszolgatsz...ha meg megjegyzik h nem figyelsz, akkor mondd meg a frankót.
2011. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem is van gyermekem aki mindig azt hajtogatja,hogy elakar menni mert nem érzi jól magát az otthonában.de azt nem gondolja végig ,vajon akik mellette élnek jól érzik-e magukat a közelében.mert bizony rendkivül nehéz természete van és csak önmagára gondol ,senkit nem szeret és ezt gyakran el is mondja.ha egy kicsi önkritikát gyakorolnál,lehet hogy elcsodálkoznál azon ,mennyire hibás vagy te is a kialakult helyzetért!ha pedig valaki ennyire nem szereti azt a családot aki felnevelte,jóban-rosszban vele volt,menyjen el és éljen külön távol a családjától.mindenkinek jobb lessz,ha megszünik a gyülölködés.ezt állitom.
2011. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
már ne haragudj,de az étkezésbe mit akarnak rád kényszeriteni?Hogy ne egyél ,vagy egyél,vagy mit? A vallás nem rossz dolog te 16 éves vagy és az nem baj ha tudod mind a két oldalt most igy élsz,ha elköltözöl,pedig elhagyod a vallást.És élsz ahogy akarsz.Egy 16 éves nem igen válazthatja még meg hogyan éljen mivel fiatal és a szülőknek kell elinditani az életben.Aztán ha elkerülsz otthonról,felnőttként már magad határozol.
2011. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ugy tünik csak a barátodat szereted!Mi lessz ha elmulik a szerelem?Akkor már lehet,hogy nem lessz a családod melletted mert megunják,hogy nem szereted őket.Erre gondoltál?
2011. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!