Ennél jó az eredményem, vagy a megoldás írja rosszul?


A következő a feladat (leírom a menetet is, mert lehet, hogy valahol én rontottam):

(7x)/2 - (11(x+3))/6 < (3x-1)/5 - (13-x)/2


70x - 55x - 165 < 18x - 6 - 195 + 15x


-18x < -36


Eredményem: x>2


A könyv viszont eredményképpen x<=2 ad meg (meg szoktam nézni az eredményeket, mert így legalább vissza tudom magamat ellenőrizni). :)


Köszönöm a választ előre is! ;)


2011. márc. 18. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom 30-cal beszoroztál.

Csakhogy 7x/2 * 30 = 15 * 7x = 105x

Valamit szerintem elírtál, vagy a feladat bemásolásakor, vagy a megoldás menetében.

Az viszont nekem gyanús, hogy a relációjelben nincs egyenlőség, a megoldásban viszont igen (a könyv szerint).

2011. márc. 18. 19:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi ott elírtam az igaz, de engem cska a relációjel zavar. xD
2011. márc. 19. 06:52