A következő a feladat (leírom a menetet is, mert lehet, hogy valahol én rontottam):
(7x)/2 - (11(x+3))/6 < (3x-1)/5 - (13-x)/2
70x - 55x - 165 < 18x - 6 - 195 + 15x
-18x < -36
Eredményem: x>2
A könyv viszont eredményképpen x<=2 ad meg (meg szoktam nézni az eredményeket, mert így legalább vissza tudom magamat ellenőrizni). :)
Köszönöm a választ előre is! ;)
2011. márc. 18. 18:15
1/2 anonim válasza:
Gondolom 30-cal beszoroztál.
Csakhogy 7x/2 * 30 = 15 * 7x = 105x
Valamit szerintem elírtál, vagy a feladat bemásolásakor, vagy a megoldás menetében.
Az viszont nekem gyanús, hogy a relációjelben nincs egyenlőség, a megoldásban viszont igen (a könyv szerint).
2/2 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi ott elírtam az igaz, de engem cska a relációjel zavar. xD
2011. márc. 19. 06:52