(a+1(törtvonal)a)(ez a négyzeten) = 5
Akkor: a(ez a négyzeten)+1(törtvonal) a(négyzeten) = ?
Ha valaki tud legyen szíves segítsen. Előre is köszönöm!
2011. nov. 8. 18:42
1/2 bongolo válasza:
(a + 1/a)² = 5
a² + 1/a² = ?
Fejtsd ki az első sorban a négyzetet. Ismered ugye az összefüggést, hogy
(x+y)² = x² + 2xy + y²
Ezt kell hozzá használni. Ki fog jönni gyorsan a megoldás. Ha elakadsz, szólj.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2011. nov. 8. 20:14