(a+1(törtvonal)a)(ez a négyzeten) = 5

Akkor: a(ez a négyzeten)+1(törtvonal) a(négyzeten) = ?

Ha valaki tud legyen szíves segítsen. Előre is köszönöm!


2011. nov. 8. 18:42
 1/2 bongolo ***** válasza:

(a + 1/a)² = 5

a² + 1/a² = ?


Fejtsd ki az első sorban a négyzetet. Ismered ugye az összefüggést, hogy

(x+y)² = x² + 2xy + y²

Ezt kell hozzá használni. Ki fog jönni gyorsan a megoldás. Ha elakadsz, szólj.

2011. nov. 8. 18:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2011. nov. 8. 20:14