WarSheep kérdése:

Ezekre a feladatokra mi a megoldás?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. okt. 27. 12:51
 1/6 BKRS ***** válasza:

1) teglalap, x tengellyel parhuzamos oldal: 7-5=2

y tengellylel parhuzamos oldal: 6-2=4

terulet: 2*4=8

2011. okt. 27. 14:42
 2/6 BKRS ***** válasza:

2)

[-4,5] intervallumon csokkeno.

2011. okt. 27. 15:09
 3/6 BKRS ***** válasza:

4y=2x-19

y= 1/2 x -19/4

meredekseg: 0.5000

Az x tengelyt ott metszi, ahaol y=0, vagyis

0=2x-19

x=19/2

(9.5000, 0.0000) pontban.


Az y tengelyt ott metszi, ahol x=0, vagyis

4y = -19

y=-19/4

(0.0000, -4.7500) pontban.

2011. okt. 27. 15:12
 4/6 BKRS ***** válasza:

4)

meredekse: (Y1-Y2)/(X1-X2)= (9-0)/(-1+6)=9/5 = 1.8

2011. okt. 27. 15:14
 5/6 BKRS ***** válasza:

5)

f(-4)= 5

x=-2 es x=2 eseten f(x)=g(x)

g(x)=-4 kb x=5 helyen es x=-6 helyen ha felteheto, hogy csak egy reszletet latunk de amugy reprezentativ a meredekseguk es ahol nincsenek abrazolva ott is ertelmezve vannak.

f csokkeno a [-∞,0] intervallumon az elozo pontbeli feltetelezesek mellett, amuby meg ha csak ott van ertelmezve ahol le van rajzolva, akkor [-4,0] intervallumon.

2011. okt. 27. 15:19
 6/6 A kérdező kommentje:
aztamindenét! Te rettenet okos lehetsz:) nagyon nagyon szépen köszönöm!!! :)))
2011. okt. 27. 22:13