Miért nem jött ki a megoldás? ="" (


[link]



megoldás:


6+gyök huszonhárom

_____________________

2


2011. okt. 26. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
esetleg ,ha valami kisebb felbontású fényképezővel fényképezed még a wc papírral is össze lehetne téveszteni..
2011. okt. 26. 14:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem látni az elejét. Az első sorban az egyenlőségjel után még van egy x-3 gyök alatt a következőben nincs? Vagy át lett húzva?
2011. okt. 26. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos, ahogy néztem, teljesen rosszul indultál el az egész megoldásban. A tanítványaimnak ilyenkor mindig felhívom a figyelmüket a helyes algoritmusra. Ez a feladat az érettségin kb 6-8pont, szóval nem árt, ha átnézed.

Állításom nem 100%os ugyanis nem látszik jól a kép.

Ha tudok segíteni esetleg, privit írj!


Üdv

2011. okt. 26. 14:39
 4/8 A kérdező kommentje:

na beirtam wordbe.


[link]


remélem mindent ugyanúgy írtan,mint ahogyan a füzetembe van

a megoldóképletbe már ugye nem jön ki egész szám.


kösz annak aki válaszol!

2011. okt. 26. 15:32
 5/8 A kérdező kommentje:

aah elirtam.

a legvégén négy x négyzet minusz huszonnégy!!!! x +13

2011. okt. 26. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt fejezted be:


0 = 4*x² – 24*x + 13


4*x² – 24*x + 13 = 0


x₁₂ = [(–b±√(b²–4*a*c)]/2*a


a = 4, b = –24, c = 13

2011. okt. 26. 15:50
 7/8 A kérdező kommentje:

igen,a megoldóképletet értem én,de nem jön ki a fenti megoldás.

alapból nem jó szám jön ki a gyökjel alatt:/

2011. okt. 26. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:

x₁₂ = [(–b±√(b²–4*a*c)]/2*a


x₁₂ = [(24±√((-24)²–4*4*13)]/2*4 = [(24±√(576–208)]/8 = [(24±√368]/8 = [(24±√(16*23)]/8 = [(24±4*√23]/8 = 3 ± √23/2


Próba:


√(x+3) + 1 = √(3*x–1)


1) √(3+√23/2+3) + 1 = √[3*(3+√23/2) – 1] stb.


2) √(3–√23/2+3) + 1 = √[3*(3–√23/2) – 1] stb.

2011. okt. 26. 23:27