Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adnátok valamiféle tanácsot?

Adnátok valamiféle tanácsot?

Figyelt kérdés

IGEN, EZT A KÉRDÉST MÁR EGYSZER FELTETTEM. DE CSAK EGYSZER LEHET KIEMELNI, AMIT MÁR MEGTETTEM, ÍGY SAJNOS KEVESEBB AZ ESÉLYEM ARRA HOGY ÍRJANAK VÁLASZT, NEKEM PEDIG SZÜKSÉGEM LENNE RÁ. AZ OTT LÉVŐ VÁLASZOLÓKNAK, EZ ÚTON IS KÖSZÖNÖM, VOLTAK VÁLASZOK AMELYEK SEGÍTETTEK!


_______________


Nos, elég hosszú lesz, mivel leírom azokat a dolgokat, amik bennem vannak, és egyre inkább hazabasszák a napjaimat. Tanácsot és valami segítséget szeretnék kérni tőletek, így névtelenül. Előre is köszönöm!


Elég nehéz belekezdenem, egyébként. Talán ott kezdeném hogy 14 éves (f) vagyok, és egy kisebb faluban élek, nem nagyon járok el sehova, leginkább otthon ülök. Eleinte arra gondoltam; 'jó-jó, még csak általános iskolás vagyok' és '.. falusi vagyok, nincs túl sok lehetőségem arra hogy eljárjak' később persze beláttam, hogy csak bennem van a hiba. Bevallom, nem igazán érdekelt. Mostanára pedig mondhatni, teljesen felemészt. Nagyon zavar hogy már körülbelül 3 éve nem csinálok semmit, csak a gép előtt ülök, és elvesztegetem ezeket az éveimet. Nem igazán vannak barátaim akikkel eljárhatnék bármerre, és a falubelieket pedig rettenetesen gyűlölöm, nem szeretek közéjük menni, még a boltba is nehezemre esik átsétálni. Ha lennének tényleg barátaim, bemehetnék velük a városba, csakhogy haver-hiány miatt... necces. Egyedül meg minek?


Az egyik legrosszabb pedig az egészben; ha végül is változnának a dolgok, és már sokkal inkább lenne lehetőségem arra, hogy csavaroghassak, bennem lenne az hogy elkúrtam 3 évemet, amit nem kellett volna. Ez (is)nagyon zavar engem.


Időközben pedig arra is rá kellett 'döbbennem' hogy, ahhoz ami engem tényleg igazán érdekelt, nem is értek. Oké, ez lehetséges hogy nem így van, de mivel senkivel nem tudok beszélni, senkinek nem tudom megmutatni 'esetleges tehetségemet' valahogy odajutottam, hogy az eddigi támpont az életemben, teljesen elveszett. Ettől, még inkább keservesebbek lettek a napjaim, hiszen komolyon SEMMIHEZ sem értek, és mint kiderült, azt hittem ebben a bizonyos dologban legalább, van valami reményem. Lehet hogy.. egyszerűen nem találtam még meg azt amihez értek, de már ideje lenne, legalább az lekötne. (Egyébként, a művészetek érdekelnek... Valami tipp, ezzel kapcsolatban.. esetleg?)


Arra gondoltam megtanulok gitározni, mivel elkezdtem igazán érdeklődni a Nirvana-felé. Kurt Cobain pedig nagy példaképem lett, elkezdtem olvasgatni az életrajzi könyvét, filmeket néztem róla, és hasonlók. Az ő hatására, pedig fejembe vettem ezt az ötletet. Mókás, mivel eddig még nem volt gitár a kezemben, alig tudok róla valamit. Amikor mondtam anyának, szimplán csak kinevetett. Ettől függetlenül nem bátortalanított el. Akusztikusra gondoltam, és interneten szeretnék tanulni...


Más; lányok. Mivel kamasz vagyok, nyilván ez nem hiányozhat, de azt hiszem ez nálam kicsit komplikáltabb, mint másoknál. Az van, hogy nekem van egy ideálom, afféle 'álomnőm', bár nem csak képzelgés, olyan lányok - egyértelműen - akiket én 'ideálnak' tartok, léteznek. A probléma ezzel csak annyi, hogy; nekik pedig természetesen, nem én vagyok az ideál.


Hm. Rengeteg mindent 'kiszeretnék' vagy 'kiszerettem volna' írni magamból, de (egyenlőre) úgy gondolom, ennyi elég bőven. Már ha segít nekem ezekben valaki, azt is nagyra értékelném. Egyébként gondoltam arra, hogy írok naplót, csak a napló nem fog rajtam segíteni, az nem válaszol, és attól nem lesz jobb ha csak leírom.


Köszönöm annak aki elolvassa, és ír valamit!


2011. jún. 16. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
majd talán írok, ha végeztem a vizsgáimmal.. :) tehát hogy értsd: most van időd rá, most lenne ésszerű elkezdened.
2011. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem baromira szimpatikus vagy. :)

Igazából felfedeztem 1-2 olyan dolgot, amiben totálisan hasonlítunk. Ilyen pld. az, hogy én sem értek a világon semmihez. De komolyan. Szerencsétlen vagyok, kegyetlenül.

Én egy faluban, azaz községben lakom, de annyira gyűlölöm az itt lévő embereket, hogy én sem mászok el szívesen még a boltig sem. A gitár "probléma" is felvetődött nálam és felettem is eluralkodott a lustaság...

Mellesleg tényleg nagyon szépen és választékosan fogalmazol 14 éves fiú létedre. :)

Most hogy elkezdődött a nyári szünet, ismét eluralkodik felettem az a magányos érzés, amitől kezdek meggárgyulni. Pedig alapvetően egy központi személyiség vagyok, aki megosztja az emberek véleményét. Ez alatt azt értem, hogy engem vagy szeretsz, vagy utálsz. :D

Nagyon szívesen beszélgetnék veled. Írj privátot ha gondolod. :)

2011. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Írtam neked. : )
2011. jún. 20. 20:31
 14/17 anonim ***** válasza:
Válaszoltam. :)
2011. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Legalább szépen tudsz fogalmazni, az már 1 pont.

Én 21 vagyok, 18ezres városban. Kb 10 éve azt csinálom amit te.r


Barát,haver,nő meg ilyenek?

Mindig más város sulijába jártam. Itt egy sincs.

Ilyen korban meg hasonló korosztályú nőt ritkát találni. (max 16-17 évest)a többinek olyan kell : Legyen munkád,kocsid / motorod,pénzed ellátni őt minden szarral,legyen jó alakod,legyél lágy és kedves ungyanakkor dug

2011. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Legalább szépen tudsz fogalmazni, az már 1 pont.

Én 21 vagyok, 18ezres városban. Kb 10 éve azt csinálom amit te.


Barát,haver,nő meg ilyenek?

Itt egy sincs,ritkán találkozunk.

Mindig más város sulijába jártam.

Nőm még nem volt.

Szánalmas, de ez van. (Marok mária forever! (alone)

Ilyen korban meg már hasonló korosztályú nőt ritkát találni. (max 16-17 évest)a többinek olyan kell : Legyen munkád,kocsid / motorod,pénzed ellátni őt minden szarral,legyen jó alakod,legyél lágy és kedves ungyanakkor ha kell dugd meg jó keményen... Csóró,satnya,félénk,szar beszélőkével megáldott/átkozott gyerek meg csak a macskát a fallhoz!!! Hiába megyek szórakozni, max a lehúzós jóembereknek kellek.

Jó nyakonvágnám az ilyen szülőt. Tégy belátásod szerint,művészkedj legalább lekötöd magad. Rajz,festés,gitár,írj,költs.

Mondanám,hogy később jobb lesz de az elég irónikus lenne.

Szar az élet vagy csak mi nem érbdemlünk jobbat?



Meghagyom a szót a komolyabb hozzábszólóknak. Minden jót.

2011. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia!


Tényleg durva, hogy 14 éves létedre így fogalmazol, ráadásul már most az a problémád, hogy szerinted nem értesz semmihez. De nyugodj meg, van még időd eldönteni, hogy mit is akarsz csinálni majd, ha dolgozni fogsz. Egyetem, vagy egy jó szakma, ez a középiskola alatt eldől úgy is. Pláne, ha jó társaságod lesz, vagy jó tanáraid. És pozitívum, hogy rájöttél, nem feltétlen jó minden időt a gép előtt tölteni. Amikor gimis voltam, nyaranta elmentem dolgozni, kipróbáltam pár dolgot, megismertem egy csomó embert, és még hasznosnak is éreztem magam. Ezt tudom neked is ajánlani. Nekem bevált. ugyanolyan voltam 14 évesen mint te, de szerencsére gimiben sok jó barátom lett, akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot.

A másik megoldás ismerkedésre pl egy egyesület (tánc sport), vagy zenekar, ahol valami értelmeset tudtok csinálni csoportban, és te is tanulsz újakat. (Ha már úgy is gondolkodsz a gitáron.)

A gitár egy jó, viszonylag könnyen tanulható hangszer, az a kérdés, hogy te milyen szinten szeretnél rajta játszani. Az alapokat magad is meg tudod tanulni. Én a Muszti-Dobay féle gitáriskolából tanultam, ami arra jó volt, a pengetési technikákat elsajátítsam. Ráadásul, ha vki nem tud kottát olvasni, ennek segítségével megtanulhatja (jobb, mint a tab). Nem tudom, hogy mondták-e már, hogy milyen fajta gitáron érdemes tanulnod? Ha nem ,akkor: mindenféleképp nylon húroson (pl nekem Alvaro 30-asom van, tökéletesen megfelel). Ezzel kellően megkeményíted a ujjbegyeidet, és így később a fémhúr már nem fogja vágni.

Nirvana erre tökéletes:).(nekem is az első volt amit játszottam).de neten minden ilyen fent van.

Lányok: hát azt kell mondanom, hogy nem biztos, hogy az első barátnőd feltétlen az ideálodnak fog megfelelni, azt úgy is a helyzet hozza. A másik pedig, hogy idő közben változhat az ízlésed. De a leírtak alapján te nem vagy egy felszínes személy, így ha egy normális nőszemélyt szemelsz ki, akkor nem lesz problémád, csak arra vigyázz, hogy ne feltétlen csak barátként nézzenek rád. (Én általában úgy néztem a fiúkra). Idejében jelezd, hogy mit szeretnél.

A falu probléma: Ezt sok embertől hallom, én is kisvárosi vagyok, ezzel nem tudsz mit csinálni. De ha lesz egy normális baráti köröd, akkor lehet, hogy egy idő után ez fel se fog tűnni neked..

Hú, hát ez elég hosszú lett. Remélem tudtam vmit segíteni:)

2011. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!