Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adnátok valamiféle tanácsot?

Adnátok valamiféle tanácsot?

Figyelt kérdés

IGEN, EZT A KÉRDÉST MÁR EGYSZER FELTETTEM. DE CSAK EGYSZER LEHET KIEMELNI, AMIT MÁR MEGTETTEM, ÍGY SAJNOS KEVESEBB AZ ESÉLYEM ARRA HOGY ÍRJANAK VÁLASZT, NEKEM PEDIG SZÜKSÉGEM LENNE RÁ. AZ OTT LÉVŐ VÁLASZOLÓKNAK, EZ ÚTON IS KÖSZÖNÖM, VOLTAK VÁLASZOK AMELYEK SEGÍTETTEK!


_______________


Nos, elég hosszú lesz, mivel leírom azokat a dolgokat, amik bennem vannak, és egyre inkább hazabasszák a napjaimat. Tanácsot és valami segítséget szeretnék kérni tőletek, így névtelenül. Előre is köszönöm!


Elég nehéz belekezdenem, egyébként. Talán ott kezdeném hogy 14 éves (f) vagyok, és egy kisebb faluban élek, nem nagyon járok el sehova, leginkább otthon ülök. Eleinte arra gondoltam; 'jó-jó, még csak általános iskolás vagyok' és '.. falusi vagyok, nincs túl sok lehetőségem arra hogy eljárjak' később persze beláttam, hogy csak bennem van a hiba. Bevallom, nem igazán érdekelt. Mostanára pedig mondhatni, teljesen felemészt. Nagyon zavar hogy már körülbelül 3 éve nem csinálok semmit, csak a gép előtt ülök, és elvesztegetem ezeket az éveimet. Nem igazán vannak barátaim akikkel eljárhatnék bármerre, és a falubelieket pedig rettenetesen gyűlölöm, nem szeretek közéjük menni, még a boltba is nehezemre esik átsétálni. Ha lennének tényleg barátaim, bemehetnék velük a városba, csakhogy haver-hiány miatt... necces. Egyedül meg minek?


Az egyik legrosszabb pedig az egészben; ha végül is változnának a dolgok, és már sokkal inkább lenne lehetőségem arra, hogy csavaroghassak, bennem lenne az hogy elkúrtam 3 évemet, amit nem kellett volna. Ez (is)nagyon zavar engem.


Időközben pedig arra is rá kellett 'döbbennem' hogy, ahhoz ami engem tényleg igazán érdekelt, nem is értek. Oké, ez lehetséges hogy nem így van, de mivel senkivel nem tudok beszélni, senkinek nem tudom megmutatni 'esetleges tehetségemet' valahogy odajutottam, hogy az eddigi támpont az életemben, teljesen elveszett. Ettől, még inkább keservesebbek lettek a napjaim, hiszen komolyon SEMMIHEZ sem értek, és mint kiderült, azt hittem ebben a bizonyos dologban legalább, van valami reményem. Lehet hogy.. egyszerűen nem találtam még meg azt amihez értek, de már ideje lenne, legalább az lekötne. (Egyébként, a művészetek érdekelnek... Valami tipp, ezzel kapcsolatban.. esetleg?)


Arra gondoltam megtanulok gitározni, mivel elkezdtem igazán érdeklődni a Nirvana-felé. Kurt Cobain pedig nagy példaképem lett, elkezdtem olvasgatni az életrajzi könyvét, filmeket néztem róla, és hasonlók. Az ő hatására, pedig fejembe vettem ezt az ötletet. Mókás, mivel eddig még nem volt gitár a kezemben, alig tudok róla valamit. Amikor mondtam anyának, szimplán csak kinevetett. Ettől függetlenül nem bátortalanított el. Akusztikusra gondoltam, és interneten szeretnék tanulni...


Más; lányok. Mivel kamasz vagyok, nyilván ez nem hiányozhat, de azt hiszem ez nálam kicsit komplikáltabb, mint másoknál. Az van, hogy nekem van egy ideálom, afféle 'álomnőm', bár nem csak képzelgés, olyan lányok - egyértelműen - akiket én 'ideálnak' tartok, léteznek. A probléma ezzel csak annyi, hogy; nekik pedig természetesen, nem én vagyok az ideál.


Hm. Rengeteg mindent 'kiszeretnék' vagy 'kiszerettem volna' írni magamból, de (egyenlőre) úgy gondolom, ennyi elég bőven. Már ha segít nekem ezekben valaki, azt is nagyra értékelném. Egyébként gondoltam arra, hogy írok naplót, csak a napló nem fog rajtam segíteni, az nem válaszol, és attól nem lesz jobb ha csak leírom.


Köszönöm annak aki elolvassa, és ír valamit!


2011. jún. 16. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Iskolába a városba jársz vagy a faluban van iskola?

Jó tudom most nyári szünet van,de csak jársz suliba...vannak osztálytársaid,idén ballagtál ha minden jól megy/ment...velük nem tartod a kapcsolatot ők nem a barátaid??

2011. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Először is, ha tényleg 14 éves vagy, akkor csak gratulálni tudok, nagyon kevés fiatal mondhatja el magáról, hogy ilyen szépen,választékosan fogalmaz mint te.


Másodszor, nem akarlak elkeseríteni, de addig ne sok jóra számíts amíg egy olyan faluban laksz, ahol majdnem mindenkit gyűlölsz, és még a boltba is nehezedre esik kimenni.Teljesen megértelek, mert én is ilyen helyen lakom, annyi különbséggel, hogy fél órára van a főváros, úgyhogy bármikor el tudok menekülni. Ha most mész középiskolába akkor van esélyed barátokat szerezni, bár gondolom a faluban van a középsuli... Mindegy azt a 4 évet még túléled valahogy, muszáj lesz, mert gondolom nem engedik neked, hogy 14 évesen elköltözz.

18 évesen jelentkezhetsz egy egyetemre vagy főiskolára

pesten és akkor lakhatsz koleszban... De szerintem már most kezdj el azon agyalni, hogy hogyan szeded rá össze a pénzt, azt javaslom, hogy minden nyáron menj el valami diákmunkára.


Szóval szerintem ne foglalkozz ezzel az egésszel, majd alakul ahogy alakul, vagy lesznek gimiben barátaid vagy nem...ha nem, akkor sem tudsz mit tenni, túl kell élni, utána meg előtted az egész világ. Azon meg ne görcsölj, hogy 3 évet elbasztál, mert még fiatal vagy és egyébként is mostanság majdnem mindenki a gép előtt tölti a szabadidejét, néha még a felnőtt emberek is , mert ilyen világot élünk...a lényeg az, hogy mostantól ne azzal törődj, hogy mi volt, hanem, hogy mi van és mi lesz.


Sok sikert!


20L


ui:A lányokkal pedig még ráérsz foglalkozni, szerintem ehhez még fiatal vagy. Egyébként is ki kiváncsi a kis hisztis 14 éves p.csákra?:)

2011. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem várj középiskoláig, biztos vagyok benne hogy változni fog a helyzet ha akarad. Ragadj meg minden lehetőséget a barátk szerzésére. Velem is ugyanez volt, de ez mára már megváltozott :) 16/F
2011. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Aki így ki tudja magát írásban fejezni, annak több fantáziája van annál, minthogy magát ócsárolja - akár nyíltan, akár burkoltan.

Azt javaslom, próbáld meg komolyan, komolyabban venni a zenélést, - ne csak beszélj róla, hanem próbáld ki, hogy megy-e, - és ha igen, akkor mennyire!

A zenélés mellett tudsz írni verseket is - ilyen szókinccsel kizárt, hogy nem, - amelyeket akár meg is tudsz zenésíteni a saját fantáziád alapján.

A zene sok mindenre lehet gyógyszer: Magányra, fájdalom leküzdésére, önkifejezés fejlesztésére. Lehet nevelő erejű is: Megtaníthat következetességre, türelemre, önuralomra. Rengeteg időt el lehet tölteni a zenével összefüggésben, - nekem amikor együttesem volt, napi 5-7 órát gyakoroltam a basszusgitáromon - és ennek ellenére sem váltam önelégültté, megmaradtam "földi embernek".

Javaslom, ebbe az irányba mozdulj el - a továbbtanulással szinkronban! Sok sikert!

2011. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ezúton is köszönöm a válaszotokat! Nagyon jól esett némelyik gondolat, komolyan, nagyon köszi. : )


Utolsó; Neked külön köszönöm a bátorító és dicsérő szavakat. Megpróbálkozok a versírással és a zenélgetéssel.


___

Egyébként a középiskola a városban lesz.

2011. jún. 16. 21:34
 6/17 anonim válasza:
maked09@hotmail.com msnre vegyél fel
2011. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Segítenék, de nem fogok ennyit olvasni.
2011. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Erre nem tudok mit mondani, szerintem annyira nem hosszú.
2011. jún. 20. 15:37
 9/17 anonim ***** válasza:

igen, adnék tanácsot! de először is, mint a többiek is mondták: nagyon szimpatikus és értelmes srácnak tűnsz.

hidd el, sokan vannak/voltak/lesznek ilyenek mint te!

próbálok nem nagyon nagyon hosszan írni, pedig tudnék.

szerintem félsz belevágni amire vágysz. "Mókás, mivel eddig még nem volt gitár a kezemben, alig tudok róla valamit."

tehát, nem mókás. ne legyél bizonytalan! a gitározás még csak nem is tehetség kérdése. és ha eddig nem volt hozzá közöd, ezután lehet. akarat, kitartás, gyakorlás és profi lehetsz. aki tényleg a művészetek felé vonzódik,(mert én azért dumálok itt ennyire) annak "muszály" elkezdenie, mert anélkül félembernek érzi magát. ezért szeretnélek biztatni. magamból kiindulva azt hiszem ez az alapja minden "gondodnak". vesd bele magad, ha már úgy is annyi időd van, majd érzed hogy végre azt teszed amit akartál, és jobban érzed magad. sajnos a környezeteddel nem lehet mit csinálni. sokan vannak hasonló helyzetben. talán majd változik a helyzet új sulival. próbáld meg a zenével boldogítani magad, én ezt tudom mondani. és jönnek majd a hasonló emberek azt hiszem. és egyenlőre, az időtől ne félj. csajozás meg majd alakul. ne parázz rá. van idő. :)

20L

2011. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Itt már többen mondták, hogy kezdjek akkor valamit a zenével, úgy tűnik felül kell kerekednem a saját lustaságomon (és hülyeségemen), aztán komolyabban foglalkozni vele. Egyébként tényleg úgy van ahogy leírtad, megfogalmaztad azt, amit én már hosszú idő óta szeretnék; "...mert anélkül félembernek érzi magát."


"próbálok nem nagyon nagyon hosszan írni, pedig tudnék. "

Ha tudnál, akkor nagyon szívesen olvasnám, szeretem a hosszú, tartalmas válaszokat. : D Persze, én megelégszem az ilyen rövidebb, de kielégítőekkel is. : )

2011. jún. 20. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!