Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adnátok valamiféle tanácsot?

Adnátok valamiféle tanácsot?

Figyelt kérdés

Nos, elég hosszú lesz, mivel leírom azokat a dolgokat, amik bennem vannak, és egyre inkább hazabasszák a napjaimat. Tanácsot és valami segítséget szeretnék kérni tőletek, így névtelenül. Előre is köszönöm!


Elég nehéz belekezdenem, egyébként. Talán ott kezdeném hogy 14 éves (f) vagyok, és egy kisebb faluban élek, nem nagyon járok el sehova, leginkább otthon ülök. Eleinte arra gondoltam; 'jó-jó, még csak általános iskolás vagyok' és '.. falusi vagyok, nincs túl sok lehetőségem arra hogy eljárjak' később persze beláttam, hogy csak bennem van a hiba. Bevallom, nem igazán érdekelt. Mostanára pedig mondhatni, teljesen felemészt. Nagyon zavar hogy már körülbelül 3 éve nem csinálok semmit, csak a gép előtt ülök, és elvesztegetem ezeket az éveimet. Nem igazán vannak barátaim akikkel eljárhatnék bármerre, és a falubelieket pedig rettenetesen gyűlölöm, nem szeretek közéjük menni, még a boltba is nehezemre esik átsétálni. Ha lennének tényleg barátaim, bemehetnék velük a városba, csakhogy haver-hiány miatt... necces. Egyedül meg minek?


Az egyik legrosszabb pedig az egészben; ha végül is változnának a dolgok, és már sokkal inkább lenne lehetőségem arra, hogy csavaroghassak, bennem lenne az hogy elkúrtam 3 évemet, amit nem kellett volna. Ez (is)nagyon zavar engem.


Időközben pedig arra is rá kellett 'döbbennem' hogy, ahhoz ami engem tényleg igazán érdekelt, nem is értek. Oké, ez lehetséges hogy nem így van, de mivel senkivel nem tudok beszélni, senkinek nem tudom megmutatni 'esetleges tehetségemet' valahogy odajutottam, hogy az eddigi támpont az életemben, teljesen elveszett. Ettől, még inkább keservesebbek lettek a napjaim, hiszen komolyon SEMMIHEZ sem értek, és mint kiderült, azt hittem ebben a bizonyos dologban legalább, van valami reményem. Lehet hogy.. egyszerűen nem találtam még meg azt amihez értek, de már ideje lenne, legalább az lekötne. (Egyébként, a művészetek érdekelnek... Valami tipp, ezzel kapcsolatban.. esetleg?)


Arra gondoltam megtanulok gitározni, mivel elkezdtem igazán érdeklődni a Nirvana-felé. Kurt Cobain pedig nagy példaképem lett, elkezdtem olvasgatni az életrajzi könyvét, filmeket néztem róla, és hasonlók. Az ő hatására, pedig fejembe vettem ezt az ötletet. Mókás, mivel eddig még nem volt gitár a kezemben, alig tudok róla valamit. Amikor mondtam anyának, szimplán csak kinevetett. Ettől függetlenül nem bátortalanított el. Akusztikusra gondoltam, és interneten szeretnék tanulni...


Más; lányok. Mivel kamasz vagyok, nyilván ez nem hiányozhat, de azt hiszem ez nálam kicsit komplikáltabb, mint másoknál. Az van, hogy nekem van egy ideálom, afféle 'álomnőm', bár nem csak képzelgés, olyan lányok - egyértelműen - akiket én 'ideálnak' tartok, léteznek. A probléma ezzel csak annyi, hogy; nekik pedig természetesen, nem én vagyok az ideál.


Hm. Rengeteg mindent 'kiszeretnék' vagy 'kiszerettem volna' írni magamból, de (egyenlőre) úgy gondolom, ennyi elég bőven. Már ha segít nekem ezekben valaki, azt is nagyra értékelném. Egyébként gondoltam arra, hogy írok naplót, csak a napló nem fog rajtam segíteni, az nem válaszol, és attól nem lesz jobb ha csak leírom.


Köszönöm annak aki elolvassa, és ír valamit!


2011. jún. 8. 14:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hát,én csak annyira ismerlek,mint ahogyan most leírtad.Valahol hasonlít a te jelened az én múltamhoz,de van egy kis differencia,mégpedig nekem voltak,úgymond barátaim,de csak kényszerből mentem én hozzájuk,de hamar rájöttem,hogy nem az igazi,számíthattam arra,hogy ha párban kell lenni én tuti kimarad,de már azóta ebbe beletörődtem és jött a gimi,nem ismerkedési szándékkal mentem oda a mostani barátnőmhöz csak,hogy megérdeklődjem,hogy mikor jön a busz,és azóta vagyunk töretlenül barátnők.Ezzel most azt akarom mondani,hogy jobb lenni,ha szólnál sok mindenkihez,hogy kiismerd az embereket,majd egy napon pedig véletlenszerűen meglesznek a barátaid.Hidd el ez így lesz,remélem segítettem.:)
2011. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Hát mintha én írtam volna 14 éves koromban..

Mivel 14 vagy, ezért most mész középsuliba ha jól sejtem. Szóval ott meg fog minden változni. Lehetőleg valami közeli nagyvárosba menjél, ahol sok ember van. Suliba majd haverkodj mindenkivel, beszélj mindenkivel, köszönj majd mindenkinek stb, egy idő után találsz normális embereket.


Én is nagy Nirvana fan voltam egy ideig. Gitározás jó hobbi, csajok is szeretik ha tudsz játszani valamilyen hangszeren.

Menj sportolni, bicikli, futás is megteszi, mivel tudom falun sok lehetőség nincsen, vagy vegyél egy kutyát, vidd el sétálni minden nap (csajozni is jó). A lényeg, hogy legalább nem a gépezel. Ez a legfontosabb.

Én elb@sztam az egész fiatalkoromat a sok kockulással, és nem a legjobb érzés, ez igaz, szerencsére te még időben észrevetted..



19/F

2011. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Utolsó, véletlenül arra mentem hogy 'félig hasznos' ; bocsánat. Ha valaki idetéved, remélem megajándékozz egy 'hasznos' hüvelykujjal. :S

~~~


Egyébként ezt ott szúrtam el hogy kutya helyett, macskát kértem tavaly, és nagyon szeretem, ragaszkodok hozzá, sétálni viszont nem vihetem. : ) Egyébként igen, középsulis leszek. Viszont.. Hogy magadra ismertél, nekem ez tökre pozitív, és hogy ezt alátámasztottad a Nirvana-val, bizarr is egyben. : D

2011. jún. 9. 13:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. ilyen gondjaim vannak. Csak nekem van az is hogy ha valaki haverkodna velem, a többiek elintézik hogy megutáljon az is, szóval megcsinálják nekem hogy senki ne haverkodjon velem. Én mások miatt vagyok ennyire magányos. 15/F
2011. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vree ***** válasza:

Hát én is ráismertem 1-2 barátomra a leírásból. :D (Nem magamra, nekem más keletű probláim voltak, de szerintem a fiatalok nagy része ezeken a tüneteken esik át.) Mondjuk az én fiatalkoromban még nem volt net, úgyhogy arra nem pazarolhattam el az éveimet, de időnyelők mindig voltak. :D


Hadd kérdezzem meg, hogy nem értesz az érdeklődésedhez, ezt úgy értsük hogy nincs meg a kellő tudásod, vagy hogy a tehetséged hiányzik? Az első még orvosolható. De pl. én is rájöttem anno hogy a saját hobbimban csak másodhegedűs lehetek. Ez még nem ok arra hogy feladd, de arra is rájöttem hogy annyira azért nem szeretem hogy úgy is csináljam, nagy időráfordítás, közepes eredmény, kevés haszon. Én hogyan oldottam meg a saját dilemmámat? Kerestem egy álomhivatás helyett olyat ami könnyű, jól fizet, mindig van rá kereset, meg tudom csinálni/el tudom viselni. Tudom gyáva megoldás, de a pénz és a szabadidő sok mindenért kárpótol. :D


Öcsém is gitározik, őis kb. úgy kezdte mint te. Ő bulikba, táborba vitte magával, ez úgy általában segített is neki ismerkedni. (Bár soha nem lett koncertképes típus.)


28/f

2011. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyedül nem mész városba? Akk hogyan akarsz ismerkedni?
2011. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idáig érkezett válaszokat. Utolsó, ezt nem igazán értem, bevallom neked férfiasan. Egyedül, bemenni a városba, minek?! Mivel a faluban; tényleg nincsenek lehetőségeim, mindenki ismer mindenkit, és én szinte mindenkit utálok itt - ezt nem ecsetelgetném -, szívesebben tölteném az időmet városban. Mivel nincs egy barátom se, ezért maximum egyedül tudnék bemenni, csak annak úgy semmi értelme, nem igaz? Mármint, egyedül ott sétálgassa, fagyizgassak, meg ilyenek? Maximum 2 ponttal javul a közérzetem, nem lesz sokkal nagyobb 'buli' szerintem.


Ismerkedni? Buszozzak be, és menjek oda másokhoz? Nekem ez furcsa. Lehet, hogy csak nekem, de valóban nem értem ezt teljesen. Kikhez? Mit mondjak nekik? Hol? Szerintem ez nem igazán jönne össze. Ilyen szórakozóhelyeken lehetséges (disco, és hasonlók), csak oda nem olyan emberek mennek, akikkel szívesen barátkoznék.

2011. jún. 11. 21:36
 8/13 Vree ***** válasza:

^Az (említett) tesóm teahátban dolgozott, ezek fiatalok között most elég népszerűek. (Egyetemisták, bölcsész típusok különösen szeretnek oda járni.) Ha nem akarsz szórakozóhelyeken ismerkedni, esetleg lehet egy alternatíva.


Suilval mik a terveid? :D Gondolom ha a faluból lépni akarsz akkor kollégium lehet majd idővel a terv. Egyébként így duma alapján normális arcnak tűnsz, szerintem ha a megfelő embereket közé mész ismerkedni egykettő népszerű lehetsz.

2011. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vree ***** válasza:
(bocs z nem t)
2011. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nos, kollégista sajnos nem leszek, mert tudod a pénz. Eléggé csórók vagyunk, de ez teljesen más téma. Lényeg, hogy maga az iskola ahova megyek elég drága, a kollégiumot pedig nem bírnánk, és így is van rengeteg dolog amit fizetnünk kell, és alig bírjuk.


Ez a teaház dolog nagyon tetszik, egyébként pedig (pont) vendéglátós suliba megyek.

2011. jún. 11. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!