Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miből készül a kenyér héjja?

Miből készül a kenyér héjja?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon sütni kenyeret mert drága, találtam is pár receptet, de egyik sem írja, hogyan készül a héjja, pedig az a kedvenc részem

#kenyér #recept #Kenyérhéjj
júl. 17. 23:07
 1/10 anonim válasza:
84%
Ez most komoly kérdés?
júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%

Kár, hogy ez a "poén" már 10 éve is szar volt.

[link]

Kövi kérdés mi lesz? Hogy miért durumbol a macska, amikor kakilik? Vagy hogy melyik az a szám, hogy jani-jani-jani-jani?

júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Madárból.
júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Héjából.De csak kézzel,kíméletes módon elfogott példány jó hozzá.Mert ha lelövöd,akkor a sörét kilyukassza.És csak az ép tollazatú és bőrű példány jó hozzá.Ha lyukacsos héjával vonod be a kenyeret,akkor sütés közben leereszt.
júl. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tojásból kel ki.A héjja fészét kell csak felfedezni, és ott legtalálod.
júl. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mobidick válasza:
Te atya világ! Ilyen butuska kérdést 66 éve nem hallottam. Igen 66, mert négy éves Nagymamám már oda állított a saját(!) dagasztó teknőhöz, hogy a "saját kenyeremet" én dögönyözzem. A héja kialakulásáról felmerült kérdés csak azt bizonyítja, hogy a mai fiatalok nagyon messze vannak a való élettől. Ezt mondhatnám családon belül is, de létezik kenyérdagasztó-kelesztő masinéria, így minden egyszerűbb. A héj sütéskor alakul ki, mindenkor másképp készítik elő. Én bevagdalom 2-3 helyen, attól függ mekkora adagot készítek. Enyhén sós vízzel egy ecsettel megkenegetem, és uzsgyi, kelés után be vele a sütőbe. És lám jön a csoda; kialakul a ropogós héj, amit mindnyájan szeretünk. Néha megkenegetem enyhén sós vizes ecsettel, és kész. Ha valaki egyszerűbbre vágyik, nézzen utána a DNK (dagasztás nélküli kenyér receptjének). Ezt is sokszor készítettem, amikor olyan volt a helyzet, hogy erre volt szükség. MEGJEGYZÉS; ha túl dagályos voltam, kérem töröljék nyugodtan, nem sértődök meg, csak hozzászoktam, hogy a "kályhától elindulva" végig vezetem a gondolat menetet.
júl. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mobidick válasza:
Egy kis módosítás a pontosabb érthetőség kedvéért! Igen 66, mert négy éves koromban a Nagymamám
júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kifliből

Alja meg zsemléből

júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tollas kígyóból
júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#2 de tényleg, melyik az a szám? 😅
júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!