Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért kell egyből leszólni...

Miért kell egyből leszólni azt, akinek kicsit más a gondolkodása?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem már ezen a fórumon, hogy aki kicsit is más felfogású, mint az átlag (pedig általában szerintem épelméjűbb gondolkodásúak azok, akiket leszólnak, mint azok, akik leszólják), szóval mindig le van hurrogva az ember. Aki kicsit is másabb, pl gazdagabb, vagy szeret jól élni (drága cuccok stb), vagy fontos neki egy kocsi az életében, vagy nem szereti a szüleit, az már egyből le van támadva, nagyon durva hozzászólásokat is lehet olvasni. Ennyire agresszívak az emberek? Miért kell mindenkit leszólni és kioktatni? Jó, hogy az ország tele van ennyi okos emberrel. :D Csak az a baj, hogy ez nem látszik meg kicsiny kis hazánkon.
2011. ápr. 7. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
El kell hogy keserítselek a való életben is sok ilyen ember van, csak ott elkerülöd őket messziről.
2011. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A rasszistákat sem szabadna leszólni. Honnan tudja bárki is, hogy a kérdezőnek/válaszolónak nem-e származott már valami baja a kisebbségek viselkedéséből? Lehet megverték már, vagy kirabolták, vagy neadjisten megölték valakijét. Elég gyakoriak manapság ezek, és ha ilyen történik valakivel, meg lehet érteni, ha rasszista. Lehet Ti is azok lennétek az ő helyzetében.
2011. ápr. 7. 20:05
 13/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy élőben is van ilyen, sokkal találkoztam már sajnos. :D Kerülöm őket azóta is, ahogy tudom. Ha közeli ismerős, akkor meg simán nem szólok hozzá, ha nem muszáj.
2011. ápr. 7. 20:06
 14/22 anonim válasza:
Nyugat EU-ban és É-Amerikában laktam már, ott sokkal inkább rámennek arra hogy már gyerek kortól elfogadják az emberek a másságot. Ott is van sok buta ember, de ez Balkán. Itt több
2011. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, sok külföldivel beszéltem már, ezt én is észrevettem. Meg kellene tanulni elfogadni egymást, egymás gondolkodását és kicsit jobban belegondolni más helyzetébe. Nem egyből leszólni bárkit, csak mert nem olyan, mint az aktuális válaszoló, és nem olyan rendesek a családtagjai, vagy nem olyan szegény/gazdag, vagy bármiben más, mint akármelyikünk.
2011. ápr. 7. 20:14
 16/22 anonim válasza:

Kérdező, teljesen magamra ismertem benned:)) Sokan mondják, hogy a szülőt mindig szeretni kell, bármit is tesz. Illetve szinte mindenki azt mondja. Én meg ezzel nem értek egyet, és még alig találkoztam olyannal, akinek az a véleménye, hogy ha a szülő vacak ember, akkor nem kötelessége a gyereknek szeretni.

Meg ez is bennem van nagyon sokszor, amit írtál. Miért szóljuk le azt, aki rasszista/nem szereti a szüeit stb? Azért nem szólhatjuk le, mert ne tudhatjuk, hogy miért olyan. És mindig elgondolkodom ezen, hogy másoknak ez nem jut eszébe? Nem gondolkodik el azon, hogy hátha neki vacak élete volt? Én pl. egyáltalán nem bízom az emberekben és megkaptam már, hogy lelki bajom van, kezeltessem. Lehet, hogy ez tényleg okoz nekem lelki bajt, hogy tudom, hogy nem bízhatok senkiben, de komolyan, ha kezeltetném, akkor elfelejteném azokat az okokat, amiért nem bízok az emberekben és rátelepedne az agyamra a rózsaszín köd, elkezdenék bízni az emberekben? Egyébként nincs személyes csalódásom ebben a kérdésben, csak megfigyeltem az embereket és rohadtul képmutatók.

2011. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A társadalmi normák, televízió, internet, idősebbek és a kultúra miatt.
2011. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen egyesek nagyon rosszindulatuak másokkal szemben de arra sosem gondolnak hogy eljöhet az idő amikor rájuk tőr az az érzés hogy nem kellett volna ugy viselkedni.
2011. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűbb leszólni, mint elgondolkodni azon, amit a másik ír, vagy mond, és kialakítani a saját véleményt. Van egy (szülők, tanárok, barátok stb. által) beléjük diktált vélemény, amire azt mondták nekik, hogy az a helyes, és aki nem ugyanazt vallja, az mind hülye.
2011. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan atomfizikusok által látogatott fórumról van szó, ha érted, mire gondolok. :)
2011. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!