Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért kell egyből leszólni...

Miért kell egyből leszólni azt, akinek kicsit más a gondolkodása?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem már ezen a fórumon, hogy aki kicsit is más felfogású, mint az átlag (pedig általában szerintem épelméjűbb gondolkodásúak azok, akiket leszólnak, mint azok, akik leszólják), szóval mindig le van hurrogva az ember. Aki kicsit is másabb, pl gazdagabb, vagy szeret jól élni (drága cuccok stb), vagy fontos neki egy kocsi az életében, vagy nem szereti a szüleit, az már egyből le van támadva, nagyon durva hozzászólásokat is lehet olvasni. Ennyire agresszívak az emberek? Miért kell mindenkit leszólni és kioktatni? Jó, hogy az ország tele van ennyi okos emberrel. :D Csak az a baj, hogy ez nem látszik meg kicsiny kis hazánkon.
2011. ápr. 7. 19:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Hasonló kérdést én is akartam már feltenni, hogy miért nem lehet elfogadni mások hozzáállását, de a végére rájöttem, hogy ezek szerint én nem fogadom el azokat akik nem fogadnak el másokat. Úgyhogy inkább dolgozok még ezen :)
2011. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
jah tök igazad van
2011. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, hogy milyen jellegű a "leszólás". Mert az olyan kérdésekre, hogy "szerinted...?" vagy "mi a véleményed arról...?" szerintem nem szabad megsértődni, ha negatív véleményt kap az ember.

Viszont igazat adok, hogy sokszor olyan durva beszólások vannak, hogy az ember csak néz. Én is jártam már így: egy kérdésre a saját életemből hoztam egy példát (ráadásul pozitív, de amúgy teljesen átlagos példát), de még hozzá is tettem, hogy a kérdező is ilyesmire gondolt-e, mert nem vagyok benne biztos. Erre valaki olyan gusztustalan módon támadott le és azt a családtagomat is, akivel kapcsolatban a példát felhoztam, hogy csak úgy kapkodtam a fejem, hogy most akkor mi is van? :D

Vannak néha megmagyarázhatatlan reakciók.

2011. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtad, agresszívek. :) Általában az ilyen "megy a tömeg után" emberekre jellemző az ideggyengeség. Biztos piszkálja a csőrüket, hogy valakinek van elég bátorsága máshogy gondolkodni a dolgokról. Legalábbis én azt veszem észre, hogy aki a társadalmi normák szerint éli az életét, sokkal hamarabb felkapja a vizet, aki meg úgy él ahogy ő jónak látja, az meg nem. (Persze vannak kivételek mindkét oldalon.)
2011. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Hát az ilyen válaszolókkal nem kell törődni, de az is fura, hogy valaki feltesz egy kérdést és ha nem azt válaszolod amit hallani akar akkor teljesen kiakad és neked támad, ezt sem értem éppen hogy idegen embereket akart megkérni, hogy kívülállóként próbáljanak neki segíteni akkor meg miért?
2011. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Làtatlanban mindenki ir, amit akar.
2011. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
60%

azért nem látszik meg mert többen vannak azok akik a hülye emberekre teszik a voksukat ahelyett hogy kicsit változtathassunk a kicsiny kis hazánkon.

az pedig hogy ki gazdag, és ki az akinek ez vagy az a kocsi tetszik az az ő gondja, minek jön fel ide és kérdez..vagy kér tanácsot??!!

nem vagyunk egyformák!hála a jó égnek.. tuti felakasztanám magam ha olyan lennék aki csak a pénzt szereti a szüleiben.. pl!

de azért vannak olyan emberek is akiknek tuti hogy hiányzik jó néhány kereke-pótkereke.. mert tény és való hogy vannak itt olyan kérdések amiket a moderátor helyébe már rég kitöröltem volna!!

2011. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Azt nem bírom leginkább, mikor olyan durván kioktatnak az életről meg a dolgokról, hogy csak nézek. Minden egyes kérdésemből kihozzák, hogy én vagyok a világ legsz*rabb embere és mindenről én tehetek, közben az összes válaszoló tökéletes persze, tökéletes szülő, tökéletes gyerek, tökéletes barát...stb., és úgy tesznek, mintha valami ufo lennék, csak mert kicsit másképp vélekedem a dolgokról.

És persze több ilyen embert láttam már itt, meg is sajnáltam őket, miért kell egyszerre leszólni valakit, csak azért, mert más a gondolkodása.

2011. ápr. 7. 20:00
 9/22 anonim válasza:
100%
Engem csak az elvakult rasszizmus zavar, de az nagyon.
2011. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szerintem meg annak is megvan minden joga itt kérdezni, aki a szüleiben csak a pénzt szereti: honnan tudjuk, hogy a szülei milyenek? Lehet rossz emberek és megérdemlik. Annak is joga van írni, aki gazdag és megtehet egysmást... ő így él, nekünk az a dolgunk itt, hogy tanácsot adjunk, hogy segítsünk, nem az, hogy leosszunk mindenkit és kioktassuk az embereket bunkó módjára. Szerintem tanácsot, véleményt kérni BÁRKINEK joga van, ahhoz viszont senkinek nincs joga, hogy látatlanban csak úgy lehurrogjon valakit. Főleg ha a kérdezőnek valami gondja van, akkor inkább segíteni kellene, mintsem tovább gyalázni, mégjobban bántani.
2011. ápr. 7. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!