Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is "furcsa" ennek...

Szerintetek is "furcsa" ennek a lánynak a gondolkodása?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki sikerült találnom egy munkát így tudok egyetem mellett dolgozni. Tegnap nagyon boldogan elújságoltam az egyik csoporttársamnak és ő szemrehányóan és lenézően megjegyezte, hogy neki a tanulás a legfontosabb és még lesz elég ideje dolgozni a jövőben. Elmondtam neki, hogy szükségem van a pénzre, hiszen nem akarok apámon élősködni éveken keresztül miközben már nagykorú vagyok és semmi akadálya sincs, hogy elmenjek naponta pár órát dolgozni. Erre azt válaszolta, hogy kinek nincs szüksége manapság a pénzre(???), a beszélgetésünk után még én éreztem magam kellemetlenül.

Ráadásul a csoporttársamnak is elég szegény a családja, minden egyes forintra nagyon odafigyelnek, spórolnak ahol csak tudnak, és erről a lányról nem lehet azt mondani, hogy éj nappallá téve bújja a könyvet, hiszen vizsga előtt 1 héttel szokott nekiállni a tanulásnak.

Nyáron pedig kénytelen voltam elvállalni kukorica címerezést, (jobb nem volt sajna), erre olyan hihetetlenül LENÉZŐ volt és GÚNYOS, hogy én még olyat nem is láttam!:S

Nekem nem esik le a karikagyűrű ha ki kell mennem mondjuk kapálni a kertbe, de szörnyű látni, hogy van ilyen ember mint a csoporttársam!:S:S:S


2010. szept. 7. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem furcsa a gondolkodása, csak valószinűleg nagyon el van kapatva.Valamiért nagyra tartja magát, pedig minél intelligensebb valaki, annál szerényebb, hiszen "tudja, mennyi mindent nem tud." Ne törődj vele, segits a szüleidnek és magadon, tedd azt,amit a szived diktál.Leirok egy megtörtént esetet: régen egy magyar lány kiköltözött nyugatra és mikor hazajött a szüleihez, a falujába, játszotta az eszét, affektált, ugyanilyen stilusban.Nem "emlékezett" a tárgyak nevére, fintorgott stb. Aztán mikor kiment az udvarra és rálépett a gereblyére, ami jól fejbevágta, rögtön elkáromkodta magát: ki a fene hagyta itt ezt a gereblyét?
2010. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen emberek...


Általában a lustaságukat akarják így leplezni... vagy mert ő megteheti - hogy ne dolgozzon - , és ezért kell a másikat így feltüntetni... én tuti nem mentem volna bele a magyarázkodásba, hanem az első ilyen gúnyos megjegyzés után támadásba lendültem volna, valahogy így: és mondd te még a családod nyakán élősködsz? Mi a távolabbi karrierterved? Vagy apuci majd benyom a se_gged alá egy kocsit, lakást és munkát? Te tettél már valamit az életedbe, amire igazán büszke vagy?

2010. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ezzel a csoporttársaddal barátkozni!

Ha ők sincsenek eleresztve anyagilag, akkor lehet, hogy csak irigy lett, mert neked lesz pénzed, neki meg nem. Válassz másvalakit, akivel berátkozni lehet, neki meg ne mondd el a dolgaidat!

Különben a munka nem szégyen!

2010. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ne szégyelld, hogy szeretsz és tudsz is dolgozni. Én is azzal vittem valamire, hiába mondják, hogy munkával nem lehet meggazdagodni. Ő meg csak létezzen értéktelenül, ha neki ez megfelel.
2010. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy téged elfogadjanak olyannak, amilyen vagy, te is fogadd el az embereket olyanoknak, amilyenek. Nem kell szörnyülködni, milyen emberek vannak.

Magaddal foglalkozz és barátkozz hozzád hasonló emberekkel.

2010. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Most láttál először k_rvát közelről?


Tudod az a r_banc a p_csájábol akar megélni , és tudod sikerülni is fog neki!


Remélem tanárképzőbe jártok...


Az eredeti formájában fennakadt

2010. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

09:58-nak tökéletesen igaza van. Vannak ilyen emberek is. Tényleg nem kell velük foglalkozni. Leszűröd a magad tanulságát, kialakítod a magad véleményét, de nem éri meg ezen agyalni. Az már más kérdés persze, hogy én is neked adok igazad, és jól teszed, hogy dolgozgatsz néha. Jó érzés megkapni a saját fizetésünket:) pont ezért ne törődj a csoporttársaddal, szerintem nem kell erőltetni a vele való kapcsolatot, keress más emberkéket, akikkel beszélgethetsz.

22L

2010. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
09:15 Ez hatalmas baromság. Aki intelligens nem biztos, hogy szerény, rengeteg szarkasztikus, nagyképű ember is intelligens. És amúgy is ez csak meggyőződés kérdése, attól függ ki mit vall.
2010. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam az számit intelligensnek, aki tiszteli a másikat és bár jó feje van,sokat tud, nem száll el magától.Aki nagyképű, beképzelt az nem nevezhető intelligensnek, mert idetartozik a viselkedni tudás is.
2010. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!