Angolpártiak:ha az angolnak kell lennie a világnyelvnek, ha mindenki köteles (volna) angolul megtanulni és nemzetközileg az angolt használni stb. - akkor miért nem tanítotok mindenkit már kisgyerekkorától angolra és csak arra?
hiaba jottel,ra hogy kell gyorsabban menni a fenynel, ha a nyelv amivel elmondanad nem eleg gazdag ahoz, hogy elmond, igy meg a sirba is viheted ezt a tudast.
szoval jo ha tartunk par extra nyelvet a tarban arra az esetre, ha szukseg lenne egy pontosabb informacio atadashoz az adott dolognal.
az angol pl pocsek abban, hogy finom reszleteket irj le vele. a magyar is, de a ragozas legalabb segit egy picit. a matek okes, de nqgyon idoigenyes es gyakran az osszefuggo elemek meghaladjak az ember felfogo kepesseget ami nem sok.
es itt a legnagyobb buktato, a jelenlegi nyelvvekkel (az osszessel) az a baj, hogy nem tud parhuzamosan atadni infot. pedig gyakran szukseg volna ra, mert egy fogalom csak egy masik fogalommal ertelmezheto es ez oda vissza igaz, ebben az esetben tehetettlen vagy. meg ha megis az egyiket probalod elmondani, akkor hogy dontod el hogy melyiket mond elobb? hidd el a nyelv nagyon gyorsan el fog tunni es egy komplexebb meme szeru informacio atadas lesz belole, amit ott helyben teremtesz meg.
Jólesik az anyanyelvemen beszélni és gondolkodni. Olyan szinten tudom árnyalni a mondanivalómat, amely szinten egy második nyelven sose lennék képes. Annak ellenére, hogy állítom: az angol ma egy megkerülhetetlen és szükséges világnyelv, amit mindenkinek társalgási szinten illene tudnia, nem állítom, hogy az anyanyelvünket el kéne hanyagolnunk.
Hiányoznának a versek: Kosztolányi, József Attila, vagy akár Weöres Sándor, Romhányi József. Hiányozna a szépirodalom és hiányoznának a káromkodások is.
Az anyanyelvünk a személyiségünk egy része. Nem dobjuk csak úgy el.
> Az angol nyelvet nem illene tudni , hanem kénytelenek tudni-azok,akik.
Tulajdonképpen a kettő egyszerre igaz. Mivel egy olyan világban élünk, ahol különböző nyelvű népek, nemzetek, emberek tudása, tevékenysége keveredik, ezért szükség van közvetítő nyelvre, és mivel szükség van rá, ezért illik is megtanulni azt.
> Az angol túlzott elterjedtsége ellen tenni kell (és lehet).
A kérdésből és a hozzászólásaidból nem derül ki, így hadd tegyem fel a kérdést. Te kimondottan az angol nyelv elterjedtségét kritizálod, a más közvetítő nyelvekkel – mondjuk a spanyol, német, orosz, francia, mandarin, arab – szemben való egyeduralmát? Ha igen, milyen érv szól szerinted más nyelvek mellett, miért jobb bármelyik másik nyelv az angolnál? (Ahogy írtam, az, hogy az angol lett a globális közvetítő nyelv, annak történelmi okai vannak, ezek az okok jórészt a Brit Birodalom létének köszönhető.
Vagy a globális közvetítő nyelv létét – ami történetesen ma éppen az angol – kritizálod? Azt, hogy van egy ilyen közvetítő nyelv, ahelyett, hogy különböző nyelvek lennének használatban? Legyen sokféle közvetítő nyelv, az angol, a spanyol, a német, az orosz, a francia, az arab, a mandarin, de egyik se legyen egyeduralkodó? Milyen előnyei lennének ennek? (Mert nyilvánvaló hátránya van, nem lenne elég egyetlen idegen nyelvet megtanulni, ahogy pár száz évvel ezelőtt, az lenne igazán művelt ilyen téren, aki 4-6 különböző nyelven beszél.)
Vagy úgy általában bármilyen idegen nyelv szükségességét, mondjuk a munkaerőpiacon való boldoguláshoz való elengedhetetlenségét kritizálod? De hát ilyen világban élünk, a tudás is, a tényleges termelői tevékenység is átnyúlik határokon. Igen, van az a cég, ahol nem feltétlenül elengedhetetlen az idegen nyelv. Én pl. egy kisebb, specifikusan magyar cégénél dolgozom, mint informatikus (ami tipikusan angol nyelvű szakterület), de az informatikán kívül is sokszor ha nem is elengedhetetlen, de hasznos, ha az ember beszélni, olvasni, írni tud idegen nyelven.
Globális közvetítő nyelv szükséges,tagadhatatlan.
"Te kimondottan az angol nyelv elterjedtségét kritizálod, a más közvetítő nyelvekkel – mondjuk a spanyol, német, orosz, francia, mandarin, arab – szemben való egyeduralmát ?"Igen. A spanyol,orosz,arab stb. nyelv sem (lenne) jobb,hisz nem megtanulhatóbbak és nem semlegesebbek az angolnál.
Még senkit sem találtam,aki helyesen gondolkodott volna a világnyelv kérdésében.
Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy jobb lenne egy mesterséges nyelv, ami sokkal egyszerűbb az angolnál.
De ilyen úgysem lesz, mert mindenki a saját nyelvéhez ragaszkodik, és aki erősebb, az győz.
Van mesterséges nyelv, az eszperantó, csak éppen senki nem használja.
Az angolnál is könnyebb. Nincsenek benne rendhagyó dolgok, a felépítése totál logikus, mert mesterséges. Csak éppen a kutyát nem érdekli.
A fél világnak angol az anyanyelve. Minek tanuljon meg másikat? Annak kell nyelvet tanulni, aki kissebbségben van. Mint mi.
> Még senkit sem találtam,aki helyesen gondolkodott volna a világnyelv kérdésében.
Szerinted hogyan kellene helyesen gondolkodni ebben a kérdésben?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!